UWAGA kierowcy! Wzrośnie stawka za parkowanie pojazdów w Starogardzie Gdańskm

  • 28.11.2019, 13:37
  • UM Starogard Gd.
UWAGA kierowcy! Wzrośnie stawka za parkowanie pojazdów w Starogardzie Gdańskm

Podziel się:

Oceń:

Rada Miasta na sesji w dniu 27 listopada br. zatwierdziła wyższe stawki opłat za parkowanie w Stargardzie Gdańskim. Rozszerzono Strefę Płatnego Parkowania oraz wyznaczono na terenie miasta dwa parkingi niestrzeżone płatne. Ma to zwiększyć dostępność miejsc postojowych w pobliżu centrum Starogardu.

Nowo wyznaczana Strefa Płatnego Parkowania (SPP) obejmie obszar ograniczony ulicami: Kanałową, Olimpijczyków Starogardzkich, Sobieskiego, Kościuszki, Chojnicką i rzeką Wierzycą oraz ulicą Gen. J. Hallera. Dodatkowo około 110 miejsc postojowych, 55 przy ul. Olimpijczyków i 65 w pobliżu Przychodni Lekarskiej przy ul. Hallera zostanie objętych strefą płatnego parkowania..
Załącznik → mapa https://starogard.pl/wp-content/uploads/2019/11/mapa-SPP.jpg

Płatne parkingi niestrzeżone będą funkcjonować przed budynkiem Starogardzkiego Centrum Kultury (SCK) i na terenie Parku Nowe Oblicze (PON) oraz przed Ratuszem na Rynku.
Załącznik →  mapa – SCK i PNO
Załącznik → mapa – Rynek

Zmiany

Zmianie ulegną dotychczasowe opłaty za parkowanie w mieście.

• W SPP minimalna stawka za pierwsze pół godziny parkowania wyniesie 1 zł, każda kolejna rozpoczynająca się godzina postoju będzie kosztować 2 zł.
• Przed Ratuszem opłata za pierwsze pół godziny wyniesie 1,5 zł, a każda kolejna rozpoczynająca się godzina postoju będzie kosztować 3 zł.
• Przed SCK i na ternie PNO pierwsze pół godziny postoju będzie bezpłatne, a za kolejną rozpoczynającą się godzinę zapłacimy 2 zł.

– Wszystkie wyznaczone tereny płatnego parkowania charakteryzuje duże natężenie ruchu z minimalną rotacją parkujących pojazdów – powiedział wiceprezydent Tadeusz Błędzki. – Mieszkańcy często zostawiają na tych parkingach auta na kilka godzin, co blokuje dostęp do znajdujących się w ich pobliżu lokali usługowych, sklepów, zakładów itp. dla większej liczy mieszkańców. Nowe wyższe stawki opłat za parkowanie w mieście ma zwiększyć tę rotację. Zależy nam na tym, aby zwiększyła się dostępność miejsc postojowych zwłaszcza w centrum Starogardu – wyjaśnił dalej wiceprezydent.

Bez zmian

Płatne parkowanie w SPP i przed Ratuszem obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz.9:00 do godz.18:00. Przed SCK i na terenie PNO za parkowanie płacimy od godz. 9:00 do godz.16:00. W soboty, niedziele i święta opłaty nie są pobierane.

Emeryci i renciści nadal będą korzystać z 50 % rabatu, natomiast nieodpłatnie z wyznaczonych miejsc korzystać mogą inwalidzi, kierujący pojazdem przeznaczonym do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Opłata dodatkowa

W przypadku nieopłacenia postoju auta lub za przekroczenie opłaconego czasu parkowania pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 50 zł. Opłata winna być uiszczona w terminie 14 dni od wezwania do zapłaty. Jeżeli jednak osoba obciążona mandatem zapłaci go w krótszym terminie, otrzyma ulgę. Jeśli mandat otrzymany na parkingu przed SCK i terenie PNO zostanie zapłacony w ciągu 5 dni od daty wezwania do zapłaty, opłata dodatkowa ulegnie zmniejszeniu do 20 zł. Z kolei jeśli mandat otrzymany na parkingu przed Ratuszem lub w SPP zostanie zapłacony w ciągu 24 godzin od daty otrzymania wezwania, opłata dodatkowa wyniesie 15 zł.

SPP oraz parkingi niestrzeżone płatne obsługuje Miejski zakład Komunikacji w Starogardzie Gdańskim.

Zasady korzystania z parkingów płatnych niestrzeżonych określone są w Regulaminach parkingów płatnych niestrzeżonych:
 Regulamin – Rynek przed budynkiem Ratusza na terenie Rynku w Starogardzie Gdańskim
 Regulamin SCK i PNO przed Starogardzkim Centrum Kultury i na terenie Parku Nowe Oblicze.

Zmiany zaczną obowiązywać 14 dni od ogłoszenie podjętych uchwał w Dzienniku Urzędowym, prawdopodobnie pod koniec grudnia lub z początkiem 2020 roku.

UM Starogard Gd.

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

halina
halina 03.12.2019, 08:00
Czy w tym roku rozpoczęto jakąś nową inwestycję? Podkreślam nową. Chyba nie czyli no biesek no interesek.
śmiech
śmiech 02.12.2019, 11:15
Zobaczcie na pewną prawidłowość. Pewien radny zawsze znika z sali kiedy przychodzi do głosowań nad trudnymi decyzjami i wraca zaraz po nich. Przypadek?
alibaba
alibaba 02.12.2019, 13:24
Nie sądzę. Nikt nie powie że to on głosował przeciwko ludziom. Prawdziwy chytrusek.
babeczka
babeczka 02.12.2019, 18:54
nawet nie jeden radny a dwóch
vvvvvvvvvv
vvvvvvvvvv 02.12.2019, 22:11
Jednego widzę zaznaczonego na czarno, a drugi to który?
robol
robol 02.12.2019, 09:34
co to za radni ? , niestety nadal bezradni !!!
kali
kali 02.12.2019, 11:13
Masz rację Ryszard
mania
mania 30.11.2019, 23:25
Czy tych bezradnych kompletnie już pogięło, diety sobie na początku kadencji podnieśli a teraz nam podnoszą opłaty. Wstyd
anna
anna 02.12.2019, 09:59
a tak pięknie ćwierkali , jak błagali o głosy , żenada , po co nam tacy radni ???
Karoo
Karoo 30.11.2019, 01:45
No to czas zacząć jeździć rowerami 😂
Krzysztow
Krzysztow 29.11.2019, 05:29
A może by tak darmowe parkowanie dla ZHDK? W końcu by nas miasto doceniło.
Tez jestem zhdk
Tez jestem zhdk 29.11.2019, 08:16
Masz darmowy basen w wekend.
kibicka
kibicka 29.11.2019, 09:12
I wejście na mecze koszykarzy
JĘDREK
JĘDREK 28.11.2019, 18:23
KTO SIĘ DO KORYTA DOSTANIE TO TYLKO KASĘ LUDZIOM WYRYWA JAK MOŻE
Trochę sprawiedliwości społecznej
Trochę sprawiedliwości społecznej 28.11.2019, 17:59
Wiadomość do urzędników wydających pozwolenia dla "inwalidów" na bezpłatne parkowanie. Proszę o regularne weryfikowanie tych pozwoleń tzw niebieskich kart. Wiele osób posiada je niepotrzebnie, taki *** z Łapiszewa jeździ sobie z taką kartą i parkuje gdzie chce a karta ta wydana jest na jego żonę, która nigdy z nim nie jeździ, znajomy dostał taką kartę bo miał skomplikowane złamanie nogi wiele lat temu, noga dawno się zagoiła a on dalej z ta kartą zajmuje miejsca dla prawdziwych inwalidów.
jestemrobotem
jestemrobotem 02.12.2019, 16:51
donosiciel
AA
AA 02.12.2019, 10:22
Słuszna uwaga,ponadto powinna Gazeta napisac co dalej z nieprawidlowosciami w przyznawaniu grup inwalidzkim przez Komisję pod przewodnictwem dyr.Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ?
Czy osobom ktore nie kwalifikowały sie ,zeby dostać orzecznie o niepełnosprawnosci a dostały czy coś z tym zrobiono ?
Protokół z kontroli był dostępny dla opinii publicznej.Nie mozna więc udawć,ze nie było sprawy.
Panie starosto udaje pan,ze nie ma problemu ?
marian
marian 02.12.2019, 13:26
Słusznie i gazeta powinna napisać o pokojach dla prominentów w niektórych lokalach i kto ich z nich odbiera. Bo na mieście ludzie gadają.
Gość
Gość 02.12.2019, 13:56
I warto napisać o pewnym typie na stanowisku publicznym co chleje jak wieprz a chce rządzić i mieć wpływ na wszystko co jest w przestrzeni publicznej.
Na odwyk z nim.
hft
hft 02.12.2019, 22:09
Pewnie z nim dajesz, że taki zorientowany jesteś
jerzy
jerzy 02.12.2019, 11:27
kiedy im zainstalują alkomat ???
Karolina
Karolina 28.11.2019, 16:00
Tak jak było do przewidzenia. Pisowski rząd po wyborach wkracza do akcji i obciąża większymi wszystkie samorządy. Ceny od stycznia idą w górę, ale co tam dali 500+ to głosujemy i ślepo patrzymy na to dziadostwo.
Krzysztof
Krzysztof 02.12.2019, 09:45
W pomorskim wygrało POKO i to właśnie z naszego województwa mamy większość posłów. Senat też jest opozycyjny, więc proszę nie zwalać winy na PIS. Zresztą ja osobiście uważam, że stawki parkingowe były śmiesznie niskie i słusznie je podnoszą. Jestem na co dzień kierowcą jakby co.
myśl krzysztof
myśl krzysztof 02.12.2019, 13:29
Ty geniusz a kto wymyśla durne programy na które nie ma kasy i potem sięga do kieszeni samorządów POKO? Lewica? PSL-Kukiz15? Konfederacja? O nie to partia rządząca!
killer
killer 28.11.2019, 17:41
W Starogardzie nie rządzi PIS tylko Nasz Starogard i czas najwyższy aby ta ekipa zaczęła odpowiadać przed mieszkańcami za swoje czyny.
Karolina
Karolina 28.11.2019, 20:32
Wszystkie samorządy w kraju cierpią włącz dziennik telewizyjny
JL
JL 28.11.2019, 20:45
TYLKO TVN ...CI PRAWDE POWIE ,HA HA
remix
remix 29.11.2019, 09:21
Prawdę mówią tylko radni podnoszący opłaty. RADNI OUT
lemon
lemon 28.11.2019, 15:36
dziadostwo...
mieszkaniec
mieszkaniec 28.11.2019, 14:49
No tak miasto ma wydatki więc i podwyżki muszą być , szkoda że w urzędzie miasta nic nie robią w celu oszczędności ! Tylko wydają i wydają , a to na nowe parkingi pod urzędem , nowe b.drogie auta dla urzędników itd.

Pozostałe