W Pinczynie otwarto przedszkole marzeń

  • 28.11.2019, 11:34
  • redakcja
W Pinczynie otwarto przedszkole marzeń

Podziel się:

Oceń:

W Pinczynie – wielkie święto! Po wielu latach wyczekiwania, w miniony piątek 22 listopada uroczyście zainaugurowano otwarcie nowo wybudowanego przedszkola.

To przedszkole na miarę XXI wieku  – taki komentarz słychać było podczas piątkowej uroczystości najczęściej. Zachwycone są zarówno dzieci i ich rodzice, jak i sami nauczyciele. I trudno się dziwić, bo to z pewnością jedno z najnowocześniejszych przedszkoli w naszym regionie. - Jest piękne, obszerne, kolorowe, bezpieczne i doskonale wyposażone. Tu każdy czuje się dobrze, wszak już sama nazwa – „Zielona Łąka” – zobowiązuje – mówi Magdalena Apostołowicz z Urzędu Gminy w Zblewie.

Radość, szczęście i... ślubowanie
Nic więc dziwnego, że uroczysta inauguracja przedszkola pełna była radości i uśmiechu. Wzięła w niej udział cała społeczność przedszkolna, a także radni, kapłani, wykonawcy tej inwestycji i wielu zaproszonych gości.
- Ponad godzinna gala wypełniona była fantastycznymi występami przedszkolaków, ale też – ich rodziców i wychowawców. Odśpiewano hymn przedszkola, a dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Nie zabrakło również podziękowań, a tych najwięcej skierowano tego dnia pod adresem wójta gminy Zblewo – relacjonuje Magdalena Apostołowicz. - To właśnie Artur Herold z tak wielką determinacją walczył o realizację tego projektu. I udało się! Wójt nie krył, że to wyjątkowe, wspólne dzieło i spełnione marzenie. Artur Herold dziękował za pełne wsparcie m.in. dyrektor Iwonie Loroch, przedsiębiorcy Mariuszowi Tuchlinowi, rodzicom oraz Radzie Gminy. Jak podkreślił wójt, wspólnym wysiłkiem udało się osiągnąć to, na co społeczność Pinczyna czekała wiele lat – kontynuuje nasza rozmówczyni.

Budynek pomiecie 150 przedszkolaków
Przypomnijmy, iż przedszkole zostało wybudowane przez gminę Zblewo ze środków własnych z zewnętrznym dofinansowaniem.
- Bawi się tu i uczy 150 przedszkolaków, w tym - grupa Maluchów w ramach „Klubiku Dziecięcego”. Warto bowiem podkreślić, iż gmina Zblewo po raz pierwszy w historii objęła opieką także dzieci w wieku do lat 3 – podsumowuje M. Apostołowicz.
To nie koniec planów inwestycyjnych w oświatę, bo już w ten czwartek (28 listopada) wójt Artur Herold spotyka się z rodzicami Gminnego Przedszkola w Zblewie, by omówić budowę przedszkola właśnie w tej miejscowości.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe