Wracamy do sprawy: poważny wypadek w Zblewie

  • 27.11.2019, 14:45
  • redakcja
Wracamy do sprawy: poważny wypadek w Zblewie

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj po południu w miejscowości Zblewo. Kierowca ciężarówki uderzył w tył osobowego golfa, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zderzenia 11-letnia pasażerka volkswagena trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Wczoraj około godziny 15.00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Zblewo na drodze krajowej nr 22. Jak wynikało ze zgłoszenia, doszło tam do zderzenia ciężarowego dafa z osobowym volkswagenem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z miejscowego posterunku, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali dokumentację oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez rozbite pojazdy.

Jak ustalili pracujących na miejscu śledczych, do wypadku doszło przed przejściem dla pieszych. Kierowca ciężarowego dafa uderzył w tył volkswagena, którego  kierująca ustępowała pierwszeństwa pieszym.  W chwili, gdy doszło do wypadku panowały trudne warunki drogowe. Gęsta mgła znacznie ograniczała widoczność. Badanie trzeźwości wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Starogardzcy policjanci apelują, by w takich warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną rozwagę i ostrożność, tak, by każdy z nas bezpiecznie mógł dotrzeć do celu swojej podróży.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 27.11.2019, 19:26
Jak doszło, bardzo prosto doszło... Wystarczy spojrzeć na kierowców ciężarówek. Na 10 mijanych, tirów czy ciężarówek średnio 6 kierowców na 10 "siedzi w telefonie" albo przez niego rozmawia... Zwróćcie na to uwagę. Ten wypadek to typowy wypadek spowodowany przez zagapionego kierowce tira, który zamiast pracować siedzi w kabinie i ogląda głupoty w internecie.
Sebastian
Sebastian 27.11.2019, 20:55
Ostatnio byłem z żoną i dziećmi na spacerze, idąc chodnikiem z przeciwka jechał tir z kontenerem a facet leżał na kole kierownicy, przy uchu miał telefon i podziwiał widoki to ten wasz profesjonalizm?.Wasza jazda, parkowanie, agresja i zlewanie przepisów Tirowcy pozostawia wiele do życzenia, oczywiście nie wszyscy są tacy.Spuszczają wache na parkingach o czym też się słyszało, czy pracodawcy ich nie kontrolują, przecież to są ich pieniądze.Co do kontroli Policjii większość skupia się na osobówkach a Tirowcy robią się coraz bardziej bezczelni.
kierowca II
kierowca II 27.11.2019, 20:09
Jeszcze lepiej kierowcy firm kurierskich. Jadąc załatwiają sprawy z klientami.

Pozostałe