Policja ostrzega przed oszustami. Uważaj na fałszywe sms-y i linki

  • 26.11.2019, 18:56 (aktualizacja 26.11.2019, 19:07)
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policja ostrzega przed oszustami. Uważaj na fałszywe sms-y i linki

Podziel się:

Oceń:

Mieszkaniec Kwidzyna stracił 17,5 tys. zł. z konta bankowego po otrzymaniu fałszywego sms-a o konieczności uregulowania niewielkiej kwoty zaległości za telefon komórkowy. Aby uniknąć podobnych problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie klikać w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że został oszukany. Ustalono, że otrzymał sms-a z informacją, że musi uregulować zadłużenie za usługi telefoniczne w wysokości 1,53 złotych. W przeciwnym razie użytkowany przez niego telefon zostanie zablokowany. W wiadomości znajdował się też link przekierowujący na stronę internetową banku, który miał ułatwić spłatę zadłużenia. Mężczyzna nie podejrzewając oszustwa kliknął w link, został przekierowany na fałszywą stronę i po podaniu loginu i hasła potwierdził przelew na żądaną kwotę.

Po dokonaniu przelewu, po niedługim czasie otrzymał ze swojego banku informację o potwierdzeniu przelewu, ale na 17,5 tys. zł. Wtedy zorientował się, że został oszukany.

Policja apeluje, aby nigdy nie odpowiadać na SMS-y, e-maile nieznanego pochodzenia, zwłaszcza te zawierające treści o płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Informacje dotyczące wszelkich ewentualnych zadłużeń zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 29.11.2019, 15:33
Co racja to racja.W kampanii wyborczej szli z hasłem,ze działać będą dla wspólnego dobra,a w pierwszej kolejnosci zadbali o siebie.
Bardzo wysokie diety,ze im wstyd nie jest kasowac tyle publicznych pieniędzy co miesiac za niewielki zakres obowiazków.
Moim zdaniem powiaty należy zlikwidować.
Czas,zeby nastapił koniec pajęczyny politycznej misternie utkanej przez przebieglych "graczy" z luksusowych aut a publiczne pieniadze.
Cwaniaków i pijaków !!!!!!

Pozostałe