W Skórczu powstanie najnowocześniejszy zakład w tej części Europy?! Firma zatrudni 700 osób

  • 20.11.2019, 11:53
  • redakcja
W Skórczu powstanie najnowocześniejszy zakład w tej części Europy?! Firma zatrudni 700 osób

Podziel się:

Oceń:

Rada Nadzorcza IGLOTEX S.A. podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. Jednocześnie w dniu 18 listopada 2019 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała Decyzję o wsparciu dla firmy IGLOTEX S.A., wyznaczającą nowy etap w rozwoju firmy.

Skórcz / Sopot, 20 listopada 2019 r.: Rada Nadzorcza IGLOTEX S.A. podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego
w Skórczu. Jednocześnie w dniu 18 listopada 2019 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała Decyzję o wsparciu dla firmy IGLOTEX S.A., wyznaczającą nowy etap w rozwoju firmy.

„Cieszymy się, że możemy Państwa poinformować, że zapadła decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu, i mamy już konkretny harmonogram. Niewątpliwie przyczyniły się do tego bardzo dobra współpraca z naszymi partnerami (w tym z firmami Mercurius Brokers, TU ERGO Hestia S.A, TUiR Warta S.A.), pracownikami, klientami i dostawcami Grupy IGLOTEX oraz lokalnymi władzami i instytucjami. Chciałbym podziękować za okazane zaufanie
i partnerskie podejście. Szczególne podziękowania kieruję do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy” – komentuje Tadeusz Włodarczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej IGLOTEX S.A.

„Dla Penta Investments jako akcjonariusza i współwłaściciela Grupy IGLOTEX, decyzja
o budowie nowego zakładu i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu była bardzo istotna. Z uznaniem obserwowaliśmy, jakie zaangażowanie wykazał Zarząd Spółki i cały zespół. Chciałbym podziękować za wkład pracy w rekordowo szybkie i dokładne opracowanie biznesplanu i harmonogramu budowy oraz bardzo złożonej dokumentacji przetargowej, na bazie których Rada Nadzorcza mogła podjąć ostateczną decyzję”
– powiedział Mateusz Słabosz, członek Rady Nadzorczej IGLOTEX S.A., Investment Manager w Penta Investments.


DECYZJA POMORSKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ

W dniu 18 listopada 2019 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała Decyzję o wsparciu dla firmy IGLOTEX S.A., polegającym na przyznaniu ulg podatkowych w związku z inwestycją w budowę nowego zakładu produkcyjnego
i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu.

„Cieszymy się, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma możliwość wsparcia rozwoju tak ważnego dla Skórcza i całego regionu zakładu pracy. Mamy nadzieję, że ta nowa inwestycja firmy IGLOTEX S.A. będzie niezwykle istotnym przykładem efektywnego wykorzystania szans, jakie daje Polska Strefa Inwestycji i wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w rozwoju rodzimego biznesu” – podkreślił rolę Decyzji Przemysław Sztandera, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o.

W opinii Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – nowy zakład IGLOTEX S.A. to format nowoczesnej działalności bazujący na wykorzystaniu najnowszych technologii
w istotnym sektorze produkcji zdrowej żywności wysokiej jakości:

„Wspieramy ten projekt również ze względu na jego charakter badawczo-rozwojowy
i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby firma jak najszybciej mogła uruchomić proces produkcji” – podkreślił Paweł Lulewicz, Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o.


NOWY ZAKŁAD PRODUKCYJNY I ODDZIAŁ DYTSRYBUCYJNY W SKÓRCZU

W dniu 19 listopada 2019 roku firma IGLOTEX S.A. podpisała list intencyjny z Dekpol S.A., generalnym wykonawcą inwestycji.

„Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie prac budowalnych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 roku. Umaszynowienie i kolejne etapy rozruchu nowego zakładu produkcyjnego są planowane w miesiącach czerwiec-wrzesień 2020 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i zapewnienie regularnego działania nowego zakładu produkcyjnego jest spodziewane w trzecim kwartale 2020 roku.
Z kolei oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę już w czerwcu przyszłego roku” – powiedział Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu IGLOTEX S.A.

Nowy zakład produkcyjny, wraz z częścią magazynową, oddziałem dystrybucyjnym
i częścią biurowo-administracyjną powstanie na działce przy ulicy Leśnej 2
w Skórczu. Łączna powierzchnia nowego obiektu wyniesie około 24.400 m2 i będzie obejmowała – zakład produkcyjny o powierzchni 13.600 m2 z nowoczesnym parkiem maszynowym; magazyny o powierzchni 9.000 m2; oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz część biurową o  powierzchni 1.800 m2.

„W nowym zakładzie będą produkowane takie kategorie produktów jak pierogi, uszka, pizza i zapiekanki. W dalszej przyszłości planujemy również uruchomienie produkcji dań gotowych. Nowy zakład produkcyjny, współpracując z kilkuset dostawcami, będzie obsługiwał kilkadziesiąt sieci handlowych, natomiast oddział dystrybucyjny będzie kontynuował współpracę z kilkoma tysiącami klientów detalicznych i gastronomicznych w Polsce. Wykorzystywane będą najnowsze technologie gwarantujące wysoką jakość produkcji, z której IGLOTEX jest znany na rynku” – powiedział Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu IGLOTEX S.A.

W nowym zakładzie produkcyjnym w Skórczu zostaną wdrożone najnowocześniejsze
i najwyższej jakości systemy automatyzacji, robotyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa procesu produkcji. Zakład będzie posiadał liniową organizację ciągów produkcyjnych, przy zastosowaniu nowoczesnych systemów modułowych m.in. z matrycami umożliwiającymi nadawanie produktom różnych kształtów. Punkty kontrolno-pomiarowe w procesie produkcji, błyskawicznie ujawniające odstępstwa od założonych norm, będą gwarantować wysoką jakość produktów. Zostaną także wdrożone systemy zdalnego nadzoru pracy linii technologicznych – co umożliwi dostęp do szeregu danych o procesie produkcji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zwiększona zostanie uniwersalność i wydajność linii produkcyjnych, przy zachowaniu najwyższej
i powtarzalnej jakości wytwarzanych produktów. Będzie możliwe precyzyjne, ale i elastyczne zarządzanie produkcją na każdym jej etapie oraz szybkie wprowadzanie niezbędnych zmian. Strefowa konstrukcja zakładu (w tym dedykowane strefy energetyczne, czystościowe, alergenne, ze sterowaniem przepływu powietrza między strefami) i izolowane strefy ogniowe, jak również automatyzacja procesu produkcji i zwiększenie ergonomii pracy, zagwarantują bezpieczeństwo produkcji i pracowników zakładu.

„Bardzo istotne jest także dla nas, aby nowy zakład produkcyjny w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko naturalne. Poprzez wykorzystanie odpowiednio wyskalowanych, energooszczędnych maszyn i napędów, zostanie zdecydowanie obniżona energochłonność procesów produkcji. Dodatkowo dzięki wysoce zaawansowanej automatyzacji procesu produkcyjnego zdecydowanie zwiększymy wykorzystanie surowców” – powiedział Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu IGLOTEX S.A.

Historycznie zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne Grupy IGLOTEX w Skórczu były głównym miejscem zatrudnienia dla całych rodzin, kolejnych pokoleń zamieszkałych w Skórczu i okolicznych gminach. To się nie zmieni – IGLOTEX pozostanie głównym pracodawcą.

„W nowym zakładzie produkcyjnym i oddziale dystrybucyjnym w Skórczu chcemy stworzyć miejsca pracy dla około 680 osób. Zgodnie z naszą wieloletnią polityką, nowy zakład produkcyjny w Skórczu będzie także zatrudniał pracowników na warunkach pracy chronionej” – dodaje Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu IGLOTEX S.A.

 

_redakcja

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 21.11.2019, 19:20
Ta firma to tragedia dla tych co tam robią za psi grosz.
Gzellix
Gzellix 21.11.2019, 07:23
Hochstaplery ? borowe ?
Biurowy
Biurowy 20.11.2019, 21:55
Penta Investment to Ameryksnie czy Niemcy . Sprzedales pakiet wiekszosciowy panie Wlodarczyk razem z ludźmi którzy na to pracowali po kilkanaście lat. I co im zostalo panie Wlodarczyk jak pan myślisz. Dorobili sie czegoś??
Nie, mercedesa i kilka domów, nic z tych rzeczy Panie, tylko
Garba panie! Garba i nędznej emerytury.
Natalia
Natalia 21.11.2019, 20:23
Żeby się dorobić to trzeba się uczyć (stale) i pracować na swoje (nie u kogoś) po 12-16 godzin bez ***opów, chorobowego, czy świąt trwających po nie wiadomo ile czasu.
Keven
Keven 22.11.2019, 07:27
Nie każdy ma możliwości nauki więc przestań pieprzyć!!
ja
ja 22.11.2019, 19:32
No to jak nie masz mozliwosci sie uczyc to sie nie dziw ze sie nie dorobiles. Nie kazdy musi sie dorobic
Krzysiek
Krzysiek 21.11.2019, 10:40
Puknij sie w główkę. Iglotex to firma rodzinna tj 100% kapitału polskiego
Biznesem
Biznesem 20.11.2019, 20:42
Biznesem pachnieć będzie daleko ale dla ludzi biznesu a ludzi którzy pracowali przez tyle lat i przez ich modernizacje maszyn w nową generację połowę straci prace przez to modernizację a wypłaty to masakra robiłem w tej firmie 16 lat i tak mi podziękowali że żal opisać otym żal d u p e sciska
robot
robot 26.11.2019, 14:55
dziewietnasty wiek w tym skórczu.
Kucharz
Kucharz 21.11.2019, 10:41
Wpis firmy konkurencyjnej hihihi
Kabani
Kabani 20.11.2019, 20:38
Po to spalili stary zakład...
Pop
Pop 21.11.2019, 09:00
Mózg ci się spalił.
Starosta starogardzki
Starosta starogardzki 20.11.2019, 18:29
Serdeczne dzięki za ostateczna decyzje. Gratuluję i życzę samych sukcesów.
Abstynent
Abstynent 21.11.2019, 13:20
Lepiej pilnuj spraw w starostwie no i kup sobie nową marynarkę bo ta jest za ciasna.
Rita
Rita 20.11.2019, 16:36
Nareszcie powieje wielkim światem w Skorczu
T5
T5 20.11.2019, 16:01
Dovista pada, to wszyscy do Skorcza.
BKS
BKS 20.11.2019, 23:37
to jednak prawda ?
Inny
Inny 20.11.2019, 16:18
Kiedy zamykaja interes?
Lol
Lol 21.11.2019, 10:45
Interes masz w rozporku .... kiedy go zamykasz ?

Pozostałe