FOTO: Wybite szyby, wgniecione maski i połamane lusterka Kto zniszczył zaparkowane samochody?

  • 14.11.2019, 13:37 (aktualizacja 14.11.2019, 13:48)
  • redakcja
FOTO: Wybite szyby, wgniecione maski i połamane lusterka Kto zniszczył zaparkowane samochody?

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę około godziny 4 nad ranem mieszkańców ścisłego centrum miasta obudziły krzyki i hałasy. Okazało się, że kilku wyrostków demoluje zaparkowane przy ulicy Sobieskiego pojazdy. W samochodach wybite zostały szyby,połamane lusterka, a także znacznie zniszczono karoserię kilku z pojazdów. Policja przyjęła do tej pory 4 zgłoszenia, jednak mieszkańcy informują, że zniszczone zostało aż 5 samochodów. Wstępnie straty szacowane są na kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze pracuję nad ustaleniem sprawców.

Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z mieszkanek miasta, która poinformowała nas o bulwersującym incydencie, do którego doszło w przeddzień Święta Niepodległości.
- Po godzinie 4 rano usłyszeliśmy z mężem krzyki i hałasy dobiegające z parkingu przy ulicy Sobieskiego. Mąż podszedł do okna i zobaczył, że grupka osób skacze po samochodach, demolując je – opisuje pani Magdalena, która pojazd również został zniszczony. - Małżonek otworzył okno i krzyknął, żeby zeszli z aut, bo zadzwoni na policję. Zaczęli skakać jeszcze mocniej i rzucać obelgami w jego stronę. Natychmiast zadzwoniliśmy na policję, która szybko przyjechała na miejsce. Mamy pękniętą szybę, wyrwane lusterka i poniszczony lakier i blachy – relacjonuje pokrzywdzona.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, sporządzili dokumentację i zabezpieczyli ślady. - W minioną niedzielę nad ranem otrzymaliśmy informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobach, które na ul. Sobieskiego miały demolować zaparkowane pojazdy – potwierdza asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji. - Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie. Śledczy przyjęli w tej sprawie kilka zawiadomień dotyczących uszkodzenia mienia. Obecnie funkcjonariusze typują sprawców, zbierają informacje mogące okazać się pomocne w zatrzymaniu podejrzanych – dodaje.


- Apelujemy również do osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę dotyczącą sprawców tego zdarzenia, aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim. tel. /58/ 737-02-22 mail. [email protected] - apeluje asp. sztab. Marcin Kunka.Policjanci gwarantują pełną anonimowość oraz weryfikację każdego sygnału.

AKTUALIZACJA:
Z naszych informacji wynika, że około dziesięcioosobowa grupa zniszczyła aż 7 zaparkowanych pojazdów.

_redakcja

Zdjęcia (8)

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziab dziab
dziab dziab 18.11.2019, 03:10
"Małżonek otworzył okno i krzyknął, żeby zeszli z aut, bo zadzwoni na policję" I pewnie inteligentny małżonek myślał, że to poskutkuje po czym sprawcy przeproszą i uciekną w popłochu...
Ps: Pytacie się gdzie jest policja ?
- Często widzę radiowóz przechodząc wieczorem Osiedlem 60 lecia jak koło garaży czyhają prawdopodobnie na kogoś kto tam na schodkach sobie piwo będzie pić.
Tom
Tom 18.11.2019, 11:58
A ja widzę jak często zajeżdżają w miejsca typu odległe jakieś krzaki, albo fyrtel za starym agro zeby spokojnym pijaczkom wypisać kwita. Najprostsze rozwiązanie, a statystyka i mandaty wypisane się zgadzają.
Karol
Karol 18.11.2019, 11:20
dziab dziab przestań mieszać, to Policja ci nie pasuje to osoba która jak czytam jako jedyna się odezwała.Podejdz zapytaj Panów dlaczego stoją, czy brak ci odwagi, a może wysłowić się nie umiesz?.Przy takich garażach zawsze coś się dzieje, a może jakiegoś złodzieja wypatrują.Panu który otworzył okno i zareagował należy się szacunek, za obywatelską postawę.Powinno się utworzyć tzw.Straż Obywatelską, na ulicach gdzie dochodzi do aktów wandalizmu, napadów itp..
bigi
bigi 18.11.2019, 15:08
I pewnie ty Karolku w tej straży będziesz? Akademii Policyjnej się chłopie naoglądałeś i gwiazdorzysz. Już widzę jak wszystkie łobuzy przed tobą uciekają.
Bolek
Bolek 16.11.2019, 11:43
PiS przejęło tych POpaprańców po Platformie tak dobrą gospodarkę.
U
U 15.11.2019, 19:42
Skoro Kaczyńskiemu zależy na utrzymywaniu takiej patologii, wszak to jego elektorat, to się nie dziwta, że policja nie reaguje.
Piotr
Piotr 15.11.2019, 15:14
Mam nadzieje ze policja udowodni ze mozna na nia liczyc.I sprawcy beda ukarani.
Czytelnik
Czytelnik 15.11.2019, 15:45
A ja chciałbym, żeby jak trzeba Policjant dał w morde, użył pałki a kiedy nie ma wyjścia broń, nie bojąc się konsekwencji.
Piotr
Piotr 14.11.2019, 19:42
A Stara ze Starym nie wiedzą, gdzie ich Bękarty po nocach się włóczą?.Macie rządy prawe i sprawiedliwe.Jeszcze trochę to do domów wam wejdą i zrobią kocioł.
Jap
Jap 14.11.2019, 19:16
Uje#bać łapy przy samej du#pie to za mało.
Endriu
Endriu 14.11.2019, 18:42
Przez os.Kopernika przy Poczcie przechodziła banda ciot i pizdy wydzierali szli w strone armi Krajowej a co do Policji to z całym szacunkiem ich nigdy nie ma jak są potrzebni po prostu brak wstydu!!!
Jan
Jan 15.11.2019, 07:01
Endriu o dziwo przyjechali szybko na miejsce ;)
Dario
Dario 14.11.2019, 19:12
W normalnym kraju ludzie wyskoczyliby z łóżek i zrobiliby porządek w kilka minut.Zobaczcie każdy boi się odezwać, bo może oberwać albo na*** sobie w papierach bo bronił swojej własności.Co do Policjii nie ma jej, bo zamiast czuwać nad spokojem mieszkańców jeździ do 500 plusowców i ich uspokaja a my sponsorujemy patologiczne meliny.Wystarczy duży bus kilku dobrze zbudowanych Funkcjonariuszy wpadają na miejsce robią swoje jak za komuny i gwarantuję ci, że byłoby o niebo lepiej, ale wy chcecie żeby gimbaze po główkach głaskać i mamy efekty.Wyślijcie te zdjęcia uszkodzonych aut do rządu który miał wprowadzać surowe kary.
Tom
Tom 18.11.2019, 12:03
W pełni popieram to co piszesz. Bronisz się lub kogoś to sobie możesz narobić problemów z prawem. reszta tak jak piszesz. Dokładnie.
Ja
Ja 14.11.2019, 16:13
Co tu pomoże policja i straż miejska monitoring za trudny dla nich by to ogarneli. Smutne to że taka patologia istnieje. Wszystkich takich wywieźć gdzies, może trochę by się poprawili albo by się pozabiali, jak by byli zdani tylko na siebie i bez niczego.
Hans
Hans 14.11.2019, 18:56
Pod prysznic, czy do wagonu?
Meg
Meg 14.11.2019, 15:13
1. ul. Sambora 7.
2. Są kamer na mieście oraz przy bibliotece oraz na rogu sklepu z urzywanymi meblami. Można sprawdzic a sprawców znajdą. Tylko troche chęci trzeba.
tt
tt 14.11.2019, 19:49
czyli jakby ktoś w nocy obsługiwał monitoring byłaby szansa na złapanie patoli . A tak kamery sa atrapami bo nikt ich nie obsługuje !!! Jakie to normalne w tym mieście !
dre
dre 15.11.2019, 08:03
Racja tt. Problem w tym, że w nocy to oni śpią chyba.
Olo
Olo 14.11.2019, 14:33
A potem będzie płacz, Wysoki Sądzie ja nie chciałem, buuu ja chcę do mamy buuu. Co za debile.
obywatel
obywatel 14.11.2019, 14:27
Pytanie do komendanta Straży miejskiej - kto w nocy obsługuje monitoring ? Wiem że odpowiedzi nie będzie. Lecz po co w starogardzie wydano kupę kasy na coś co nie jest obsługiwane ?
Jp
Jp 15.11.2019, 23:04
Jaki monitoring? 95% kamer to atrapy
tt
tt 14.11.2019, 19:47
monitoring miał być więc jest i prezydent fotki sobie wstawiał :). A że nie ma przeszkolonych operatorów tylko leśne dziadki . To mamy jak mamy :) . Już dawno mówiłem że straż miejska jest potrzebna lecz tylko pod dowództwem kogoś kto ma pomysł !!!!
Przypadek?
Przypadek? 14.11.2019, 14:21
Ciekawe, że to okolica w której mieszka cygańska patologia. Przypadek?
Kamil
Kamil 14.11.2019, 14:20
Na Armii Krajowej również zostało uszkodzone auto. Ciekawe czy to Ci sami sprawcy, w każdym razie sprawa zgłoszona na policję.
justyn
justyn 14.11.2019, 14:16
płaćcie patologii jeszcze więcej - kilka razy po 500+ i będzie jeszcze lepiej

Pozostałe