Może ich zabić nawet kilkustopniowy mróz. Nie bądź obojętny wobec osób bezdomnych

  • 14.11.2019, 10:05
  • redakcja
 Może ich zabić nawet kilkustopniowy mróz. Nie bądź obojętny wobec osób bezdomnych

Podziel się:

Oceń:

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, nietrzeźwych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Starogardzcy funkcjonariusze apelują o informowanie policji o każdej osobie zagrożonej wychłodzeniem. Najczęściej są to osoby bezdomne, które nocują na klatkach schodowych, w wiatach śmietnikowych, pustostanach, piwnicach lub ogrodach działkowych, które mogą być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego 112 lub do najbliższej jednostki policji.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Dlatego wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Policjanci na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

PAMIĘTAJMY
Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować czyjeś życie.


 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lena
Lena 15.11.2019, 04:47
Nigdy w życiu nie zadzwonię po policję zwłaszcza po tym jak się słyszy jak policja w Polsce traktuje bezdomnych i mniej ważnych ludzi (kopanie, bicie, znęcanie). Już wolałabym po księdza zadzwonić i poinformować o tym ( z pewnością dostałby ciepły posiłek i pomoc w postaci noclegowni/przytułku jakiegoś)
kolarz
kolarz 15.11.2019, 08:29
szkoda du..pska oddając się pod "opiekę" koloratkowym !!!
Marek
Marek 14.11.2019, 19:29
Trzeba rozróżnić bezdomność nie z własnej winy i taką na własne życzenie.Zasadnicze pytanie chcesz wyjść z bezdomności , chcesz się leczyć z depresji i nałogów?,jeśli tak odpowiedni ludzie pomogą ci , jeśli nie masz ochoty droga wolna.Skoro jest się wolnym człowiekiem, to pozwólmy żyć każdemu jak chce.Ktoś nie ma ochoty pracować , leczyć się , interesuje go tylko picie, fajki a Mops daje kase i mamy efekty.Większym wrogiem od mrozu, jest system w którym żyjemy ten cały wyścig szczurów.Policja chyba została powołana do czego innego niż zbieranie bezdomnych z ulicy, niech panie z Mopsów się nimi zajmą przynajmniej zrobią coś pożytecznego niż dawania naszych ciężko zapracowanych pieniędzy patologii.
january
january 15.11.2019, 08:17
a co z kościelną pedofilią ???
karol
karol 14.11.2019, 12:12
selekcja naturalna , każdy ma w tym katolickim kraju wolną i nieprzymuszoną wolę ,społeczeństwo - czyli my i tak za nich płaci , jak wybór pada na picie - bóg z nimi...

Pozostałe