Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 13.11.2019, 10:32 (aktualizacja 13.11.2019, 13:51)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

W tym marszu byliśmy razem, dla Polski
Starogard Gd. W poniedziałek, 11 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Prezydent Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert zaprosili mieszkańców na Marsz ku Wolności.

Na targu. U „rybaków” Mirka już nie ma - 8 listopada, przedświąteczny piątek. Parkuję „kijankę” na Piłsudskiego i „z buta” na targ. Pieszo, bo primo - spacerując więcej widzę, a po drugie, secundo, jest problem z parkowaniem od strony Chojnickiej.

Pożar w bloku na osiedlu Kopernika. Ewakuowano 75 osób! - Chwile grozy przeżyli mieszkańcy bloku nr 24 na osiedlu Kopernika w Starogardzie Gdańskim. W środku nocy lokatorów obudzili strażacy, dobijający się do drzwi. W budynku wybuchł pożar… Na miejsce wezwano 8 zastępów straży, pogotowie, policję, a także pogotowie energetyczne oraz gazowe. O zdarzeniu poinformowano również władze miasta. Trzy osoby zostały poszkodowane. Dwie z nich trafiły do szpitala w Tczewie, jedna do placówki w Starogardzie. Obecnie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że  komórka lokatorska była zamieszkiwana przez nieznaną osobę.

GK Stg uczciła 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości - Stało się już tradycją, że w Święto Odzyskania Niepodległości starogardzcy miłośnicy kolarstwa zwartą kolumną jadą do Twardego Dołu, gdzie nad brzegiem Jeziora Niedackiego pozują  do wspólnej fotki.

Morsy dla Niepodległej - Kociewskie morsy uczciły kąpielą 101 rocznicę odzyskania niepodległości.

Babcia Józefa ma sto lat! - Pani Józefa Galikowska z Karolewa świętowała niedawno wspaniały jubileusz – setne urodziny. Babcia Józefka – bo tak wszyscy mówią o Jubilatce – jest już drugą stulatka w gminie Zblewo.

Zagraniczni goście byli zachwyceni! - Na przełomie października i listopada Gminę Zblewo odwiedzili wyjątkowi goście. Najpierw – grupa nauczycieli z Węgier, Grecji i  Wielkiej Brytanii, a kilka dni później – delegacja regionu Shida Kartli z Gruzji. Obcokrajowcy byli zachwyceni ciepłym przyjęciem

Parada Radości dla Niepodległości - Biało-czerwona Parada Radości dla Niepodległości przeszła przez Skarszewy. Kilkaset osób ruszyło sprzed budynku Zespołu Szkół Publicznych przy ul. Kopernika, kończąc przemarsz na Placu gen. Józefa Hallera, gdzie odśpiewano wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Nowe połączenia autobusowe - W ramach programu dofinansowania linii komunikacyjnych, będą przeznaczone dopłaty także na linie obsługujące tereny gminy Skarszewy. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał z beneficjentami umowy w ramach naboru dodatkowego. Dofinansowanie jest możliwe w wyniku wejścia w życie Ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - Na ul. Kościerskiej uruchomiona została sygnalizacja świetlna wzbudzana przez pieszych. Powstała ona przy przejściu dla pieszych, niedaleko zjazdu do Skarszewskiego Centrum Sportu. Dzięki inwestycji poprawił się znacząco stan bezpieczeństwa pieszych, jak i kierowców.

Jak zrobić badania? - Kociewskie Centrum Zdrowia w trosce o większą dostępność usług, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, informuje, że od dnia 13 listopada 2019 r. Punkt Pobrań znajduje się w budynku szpitala (główne wejście) i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 10.00.

Jeszcze o naszych wyborach - Otrzymałem szczegółową analizę ostatnich wyborów parlamentarnych na terenie powiatu starogardzkiego. Przedstawiam ją, bo wiem, że ta sprawa interesuje wielu z nas. Tym bardziej, że nasz powiat wykazał zasadniczą odrębność politycznych preferencji – w porównaniu z niedalekim przecież Trójmiastem, a zwłaszcza z Gdańskiem. Stanowimy inny polityczny świat…

Spotkanie z pisarzem Andrzejem Perepeczko - Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty oraz Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zapraszają na spotkanie z pisarzem Andrzejem Perepeczko, które odbędzie się 14 listopada o godzinie 17.00 w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty przy ul. Paderewskiego 1.

Przełam Lody - Stowarzyszenie Klub Morsów Lodołamacze zaprasza na spotkanie wprowadzające w świat morsów, które odbędzie się 16 listopada,  godzinie 10.00, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8.

XXVII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki - 23 listopada, o godz. 17.00, w Kinie „Sokół” odbędzie się „XXVII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki”. W pierwszej części koncertu wystąpią artyści przeglądu na interpretację piosenki poetyckiej a w drugiej wystąpi Janusz Radek, z zespołem.
Bilety w cenie 65 zł do nabycia w recepcji SCK.

W serca otchłani. Muzyczne spotkanie z zespołem „Zdążyć przed Północą” - To już trzecia, autorska płyta zespołu. Gazeta Kociewska objęła patronatem koncert w Restauracji Browar, na którym promować będziecie swoją trzecią płytę.

Tczew. Udany turniej bokserski u „wiślaków” - Na tczewskiej hali Pilawa w Tczewie w neidzile, 10 listopada, odbył się XVII Turniej Bokserski z Okazji Odzyskania Niepodległości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AA
AA 16.11.2019, 07:40
A co słychać u "żelaznego' starosty Kazia ?
Koło
Koło 15.11.2019, 21:43
Okropne. Gmina Starogard duża podwyżka za wywóz śmieci. I co wójcina robi ze swoją radą. A miało być lepiej . Litości
hilary
hilary 14.11.2019, 20:21
kiedy rozliczony i ukarany zostanie mafiozo banaś ?????? , pisuary do roboty , to wasz protegowany...
U
U 14.11.2019, 13:51
Jak długo jeszcze będzie nas straszył baner wyborczy wielkiego przegranego Kiliana? Człowiek już jest skończony a śmieci kto po nim posprząta? Skrzyżowanie Niepodległości i Jagiełły.
franc
franc 14.11.2019, 13:55
pisuary niech płacą , to ich pupil był !!!
wyborca
wyborca 14.11.2019, 16:29
kilian dostał 24000 zł odprawy sejmowej i jeszcze mało temu nierobowi - skandal , obciążyć tego pierdołę
Magda
Magda 14.11.2019, 15:34
Jego radny z rady miasta nich zapłaci
adrian
adrian 14.11.2019, 09:23
pancerny maryjan przed komisje senackie i do więzienia za całokształt , czas najwyższy !!!
kot filemon
kot filemon 14.11.2019, 13:58
każdy kur***l ma problem , gówno mu się z rozumem miesza !!!
Czaskowski
Czaskowski 14.11.2019, 13:43
Po pierwsze to senat sobie może pogwizdac po drugie pornobanas odpowiada przed sejmem po trzecie nic mu nie zrobią po czwarte Polacy są sami sobie winni wybierając w wyborach takich tłukow jak Korwin jahira Biedroń jeszcze inne elementy polskiej patologi.
tycjan
tycjan 14.11.2019, 13:09
I jeszcze pierwszy lotnik RP się rozliczy za loty do domku.
leon
leon 14.11.2019, 13:19
za bzykanie małoletniej ukrainki też powinien odpowiedzieć
gabryś
gabryś 14.11.2019, 12:14
ten pisowski anty-bohater już dawno powinien siedzieć
gogo
gogo 14.11.2019, 12:32
tak , ale on jest nieusuwalny , a Jarosław zawsze dziewica kłamczyński też go nie ruszy
daniel
daniel 14.11.2019, 12:36
no tak , wszyscy oni bywali w krakowskim burdelu banasia...

Pozostałe