„Wykonawca zgłosił zakończenie prac”. Park zostanie otwarty przed zimą?

  • 07.11.2019, 14:09
  • redakcja
„Wykonawca zgłosił zakończenie prac”. Park zostanie otwarty przed zimą?

Podziel się:

Oceń:

Park Miejski zostanie wkrótce otwarty dla mieszkańców – tak twierdzą przedstawiciele Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim. Przed kilkoma dniami wykonawca zgłosił zakończenie robót. Wszystko więc wskazuje na to, że po ponad rocznym opóźnieniu, starogardzianie będą mogli z niego korzystać. – W poniedziałek rozpoczęto proces odbiorowy. Trwa usuwanie stwierdzonych usterek – informuje Magdalena Dalecka, rzecznik prezydenta miasta.

W sierpniu ubiegłego roku inwestycja miała zostać oddana mieszkańcom do użytku. Szybko jednak okazało się, że prace stanęły w martwym punkcie, a wykonawca nie zdąży wyrobić się w terminie. Ponownych terminów i zapewnień było wiele, jednak żadne z nich nie zostały dotrzymane. Po ponad rocznym opóźnieniu wykonawca zgłosił, że prace dobiegły końca.
 

W centralnym punkcie stanęła Wierzyczanka
Ekipa budowlana firmy Eco-Zet rozpoczęła modernizację od uporządkowania infrastruktury podziemnej oraz przebudowy alejek spacerowych, fontanny i tarasu widokowego. Oczyściła staw i umocniła jego brzeg, otwierając go dla odwiedzających. Zlikwidowała okalające go murki, a nad wodą pojawił się drewniany podest. Równocześnie wykonawca umocnił brzeg rzeki Wierzyca i wybudował po niedostępnej do tej pory stronie – ścieżkę spacerową wzdłuż murów obronnych. Wyremontowany został również trakt wschód - zachód, gdzie w miejsce starej fontanny zainstalowana została nowa – fontanna posadzkowa. Miejsce wodnych zabaw współgrać będzie z sąsiadującą z nim tężnią solankową. Powstał też herb, sprzed którego rozpościera się przepiękny widok na farę św. Mateusza. Na skrzyżowaniu dwóch głównych alejek, ustawiono Wierzyczankę.

Nikt nie poniesie konsekwencji...
W ostatnim czasie na placu budowy zaobserwować można było wzmożony ruch.  
- Prace w parku zakończyć się  powinny do końca października – informowała we wrześniu Magdalena Dalecka ze starogardzkiego magistratu. - Inwestycja jest opóźniona, ale nikt nie ponosi żadnych konsekwencji z tego tytułu – podkreśliła.
W ubiegły czwartek (31 października) ponownie zwróciliśmy się do Urzędu po informację, kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z parku.
- Wykonawca zgłosił zakończenie prac w parku z dniem 31.10. 2019 roku. W poniedziałek rozpoczęto proces odbiorowy [...]

_redakcja

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

janusz
janusz 13.11.2019, 08:21
skandal z tym parkiem
lison
lison 13.11.2019, 09:46
Dwa słowa : janusze budownictwa i wszystko w temacie.
ja
ja 11.11.2019, 18:53
Proponowałbym zabezpieczyć elementy placu zabaw na zimę, aby wiosną było z czego korzystać!
obywatel
obywatel 11.11.2019, 17:50
Ciekawe czy teraz po rewitalizacji parku szalet miejski przy parku będzie otwarty w soboty i niedziele ? Zwłaszcza wiosna kiedy to mnóstwo osób będzie odwiedzać park ? Czyt tak jak dotychczas było że w niedziele człowieku radź sobie sam :)
tutam
tutam 11.11.2019, 01:40
Mam wrażenie, że epidemia wszelkiego rodzaju "remontów", "przebudów" i "rewitalizacji" w Starogardzie bierze się stąd, że są jakieś pieniądze unijne do wzięcia i władze biorą tę kasę "na siłę" żeby tylko nie przepadła. A że nie ma komu porządnie i terminowo robić tych remontów, to już władzy nie obchodzi. "To jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji..."
gloria
gloria 11.11.2019, 09:46
Dawaj tumi jakie instytucje i jakie inwestycje.
27
27 10.11.2019, 23:33
Jak to jest możliwe, że w tym Naszym mieście nikt nie odpowiada za opóźnienia? No chyba że w umowach nie ma mowy o karach dla wykonawcy. Kiedy władze wyegzekwują naprawę niezbyt dobrze położonej kostki u nas na Aleji?
Gość
Gość 10.11.2019, 22:43
Dlaczego wyłączyliście komentarze pod LGBT? Ciebie pytam Trzosowski. Jak w tytule jest Neumann albo PO to hulaj dusza, można się powyżywać co? Słabiutko, słabiutko.
ludwik
ludwik 10.11.2019, 17:31
ukarać winnych tego bałaganu , prezydent do roboty...
krysia
krysia 09.11.2019, 19:42
dziadostwo...
Stg
Stg 09.11.2019, 10:46
Myślałem ,że zrobią nam targowisko z prawdziwego zdarzenia, przynajmniej takie jak ma Pelplin lub lepsze. Jednak przy takich remontach, sposobie ich wykonania i terminowości,to może niech to tak zostanie jak jest a za remont ulicy Paderewskiego,długiego i przeciągającego się bez powodu terminu wykonania to powinien ktoś siedzieć.
kiker
kiker 09.11.2019, 09:59
100% inwestycji w tym mieście z opóźnieniem!!! To jest swoisty rekord, może godny nagłośnienia w kraju!!! Jakim cudem nikt nie ponosi konsekwencji? Ktoś w referacie odpowiada za wycięcie za dużej ilości drzew i od tego wszystko się zaczęło. Amatorzy.....
Andrzej
Andrzej 09.11.2019, 10:15
Za wszelkie opóźnienia zapłacą pracujący podatnicy, bo przecież wypłaty pracownikom trzeba płacić.Teraz na czasie i takie modne jest zwalanie wszystkiego na braki kadrowe, PANIE BRAKUJE RĄK DO PRACY.Kraj się zadłuża w zastraszającym tempie, ekonomiści alarmują, nieliczni to widzą, a reszta korzysta, chleje bo co mają do stracenia ważne że dzisiaj jest za co wychlać, a reszte łącznie z zakupami i opłatami bierze na siebie Mops.
.
. 09.11.2019, 10:21
Nie wiesz co się dzieje na rynku pracy to się nie wypowiadaj.
Andrzej
Andrzej 09.11.2019, 10:30
Wiem co się dziej, bo pracuje!!.Ludziom się po prostu pracować nie chce, gimbaza nie chce się uczyć woli szukać amantów na boku aby im 500 plus jak najszybciej dali.Wszystko utrzymują ci płacący podatki , prawdziwe podatki, a nie akcyze w pobliskim monopolowym.Pracuje od 15 roku życia najpierw jako młodociany a potem pracownik, mam ciągłość.W wieku 45 lat mam 30 lat pracy razem z zawodówką i wiem co to znaczy pracy , a teraz słyszę, że nie mam pewności czy dostane jakąkolwiek emeryturę albo głodową 200-300 zł.Dodam, że płace wszystkie ubezpieczenia i sładki.
kj
kj 10.11.2019, 22:29
Podziękuj pisowi za taką sytuację.
obywatel
obywatel 11.11.2019, 17:48
W Starogardzie to tylko władzy Starogardzkiej dziękujemy za wszystko co się dzieje w Starogardzie !!!
real
real 08.11.2019, 23:33
Po co wam park, do kościoła modlić się za PISiorów, dali 500+ nie na przyjemności, a na tace w podzięce za agitę wyborczą z ambon!
Olek
Olek 08.11.2019, 12:16
Będziecie mieli sto, a nawet 200 obwodnic, 14, 15, 20 emeryturę, nie trzeba pracować, wystarczy brać socjal.Pracowników fachowców brakuje, stocznie zatrudniają Filipińczyków, podatków rząd nie obniża a Zus nie ma jak zawsze kasy.Już się słyszy , że 20-30 latkowie po przejściu na emeryturę dostaną 20-30% tego co teraz zarabiają.
Zenek
Zenek 08.11.2019, 11:58
Ten parking na Hallera otwórzcie, a nie pachołkami wjazd zastawiony.Nowa kostka położona, samochody firmy tam sobie korzystają, a ludzie do przychodni nie mają gdzie aut stawiać !!!.
Jola
Jola 08.11.2019, 12:23
Przyjeżdżam z innego miasta i przywożę osobę starszą, a tam nie ma gdzie zaparkować.Pod przychodnią full i w jej obrębie, a duży parking z nową kostką zamknięty.Na środku jakaś kan*** i kilka aut pewnie pracowników firmy która zajmuje się parkiem, a może to prywatny teren kogoś?.
leszek
leszek 09.11.2019, 16:17
to jest zaplecze budowy firmy wykonującej remont parku...przechowują tam materiały budowlane,,,na vzas budowy
Ryszard
Ryszard 10.11.2019, 07:46
Postawili na środku parkingu kontener, wjazd zastawili koziołkami i zadowoleni.Parking przy przychodni pełny, przy szaletach pełny, przy biedronce pełny, przy hotelu i sklepie motoryzacyjnym pełno aut,a oni sobie zaplecze budowy zrobili?.Roboty są prowadzone w parku, czyli w parku powinni mieć zaplecze budowlane, a nie na parkingu pomyśl Leszku ale żeby pomyśleć trzeba mieć czym.Prace się opóźniły, na parking nie można wjeżdżać, a reszta Hallera wygląda jak jeden wielki zawalony parking.
kicia
kicia 08.11.2019, 10:15
jednym słowem - dziadostwo , miało być fajnie , a wyszło jak zawsze -badziewiasto...
rex
rex 07.11.2019, 20:33
Wierzyczankę (Fionę) należałoby umyć jak pomnik JPII. Czy nie miała być wyczyszczona? Dwa lata nie starczyły na umycie pomnika? Ruszające się płyty chodnikowe pewnie zostały bez problemu odebrane - wystarczy przejechać rowerem i dzwięk jest jak na przejeździe kolejowym. Nie przykręcone ławki też są ok? Posadzone w tamtym roku drzewka uschły, nalezałoby je wyciąc. itd...
robotnik
robotnik 08.11.2019, 13:10
To kto to odbiera ślepy jakiś ?
noe
noe 08.11.2019, 18:53
odbierają tacy:
nic nie widziałem
nic nie słyszałem
nic nie mówiłem

:)
112
112 07.11.2019, 17:43
jest jak jest jest dobrze krytyków nie brakuje.
obywatel
obywatel 07.11.2019, 19:02
dobrze to jest tylko urzędasom !!!!
Mieszkańcy którzy nie pracują w urzędzie nie boją się krytykować i mówić jak jest ! Może ktoś coś co ma na celu zamontowanie tych czujników powietrza ? Właśnie sprawdziłem że czujnik z ul. Wybickiego wskazuje "lepiej zostań dziś w domu" Może władza poinformuje mieszkańców jakie podejmuje czynności podczas pogorszenia się powietrza ? Czy to tylko taki pic na wodę te czujniki ?
tt
tt 07.11.2019, 17:00
Nikt nie poniesie konsekwencji za opóźnienie, nikt nie ponosi konsekwencji za bubel każdej inwestycji ! Jakie to normalne w tym miesicie !
Tamro
Tamro 07.11.2019, 15:10
Noemalnie jak prawie jak cud nad Wisłą tylko to jest cyd nad Wierzyca 😁😁😁
jar
jar 07.11.2019, 15:04
Ten park jak i pozostałe inwestycje to jedna wielka porażka. Zobaczcie Aleje Wojska Polskiego jak się kostka rozchodzi - w parku będzie podobnie gdzie nie gdzie źle jest ułożona
ki
ki 08.11.2019, 16:09
Wiceprezio mówi, że naprawiom ni mufi tylko kiedy
Parkowa
Parkowa 07.11.2019, 14:44
Byłam w parku przedwczoraj. Jeszcze trwały prace nie tylko porządkowe. Jeśli chodzi o efekt, to biorąc pod uwagę tak długi czas i wysoki koszt, w mojej ocenie jest mizerny.
Teresa
Teresa 07.11.2019, 14:52
Krzywo położona kostka, obrypane krawężniki.............. ale zabawa trwa i nikt nie ponosi odpowiedzialności ? Takie coś to tylko u nas. Wstyd
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 07.11.2019, 15:15
FATALNIE! Prezydent powinien podać sie do dymisji! Jak można tak spartolone roboty akceptować!!??
Wojska Polskiego i Rynek to katastrofa! Obiecał, ze poprawią wszystkie usterki i co?! i zostaliśmy oszukani!!!
Jak na taki długi czas robót park powinien wyglądać jak łazienki królewskie, a wygląda gorzej niż niejeden prywatny ogród! WSTYD PANIE PREZYDENCIE, WSTYD RADNI, WSTYD OSOBY DECYZYJNE!
radniout
radniout 08.11.2019, 13:11
A radny ze straży nagrał tam filmik i mówił że jest git. No to jak jest? No chyba, że on się nie zna?
Kik
Kik 07.11.2019, 15:19
Śmieszny jesteś nierobie
Mieszka miasta
Mieszka miasta 07.11.2019, 23:14
Czy to jakaś siła niebieska, czy sam per prezydent mi odpisał? :)
p.s. pracuję na twoje 500 + ;)

Pozostałe