Czteroosobowa rodzina straciła dorobek życia. Potrzebna jest pomoc

  • 07.11.2019, 11:40
  • redakcja
Czteroosobowa rodzina straciła dorobek życia. Potrzebna jest pomoc fot: OSP Lubichowo

Podziel się:

Oceń:

W ostatni dzień października tuż przed godziną 18 oficer dyżurny starogardzkiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Osowie Leśnym. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy z okolicznych jednostek OSP oraz kilka zastępów z JRG Starogard. Akcja trwała blisko trzy godziny. Mimo ofiarnej pracy strażaków, budynku nie udało się uratować. Obecnie obiekt nie nadaje się do zamieszkania. Zorganizowano zbiórkę na pomoc poszkodowanej rodzinie, pomóc może każdy.

Do zdarzenia doszło 31 października w Osowie Leśnym. Na miejscu zdarzenia strażacy zobaczyli budynek jednorodzinnego objęty pożarem. Mieszkańcy zdążyli ewakuować się przed przybyciem pierwszych zastępów straży.
Podczas akcji gaśniczej, za pośrednictwem Stanowiska  Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim, odłączono prąd elektryczny.
- Ratownicy zabezpieczyli teren działań i podjęli działania gaśnicze w natarciu
na palący się obiekt. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej i przygaszeniu pożaru
z zewnątrz Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o wprowadzeniu dwóch rot zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku w celu podania prądów gaśniczych w natarciu wewnętrznym – mówi st. kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie. - Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do oddymienia budynku. Ratownicy z poddasza wynieśli dwie butle jedenastokilogramowe oraz dwie butle turystyczne trzykilogramowe z gazem propan-butan, które nie były objęte pożarem – relacjonuje st. kpt. Karina Stankowska.
Na miejsce zdarzenia przybyła również policja, która prowadziła czynności dochodzeniowe. O zdarzeniu poinformowano wójta gminy Lubichowo oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, którzy przybyli na miejsce pożaru.
Działania strażaków zakończyły się około godziny 20.30. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, lecz straty materialne są ogromne.
 
 


Apel sołtysa i Rady Sołeckiej
Sołtys i Rada Sołecka wsi Osowo Leśne zwraca się do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie finansowe na odbudowę domu pogorzelców. W jednej chwili czteroosobowa rodzina straciła dorobek życia. To był szok i wilka tragedia. Rodzina znalazła się w dramatycznej sytuacji, chce wyremontować dom, by święta Bożego Narodzenia móc spędzić we własnym domu. Liczymy na Państwa wsparcie... Liczy się każda złotówka. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na odbudowę budynku. Za każdy gest wsparcia serdecznie dziękujemy.

Na stronie Pomagam.pl zorganizowano specjalną zbiórkę na pomoc pogorzelcom. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na odbudowę spalonego domu. Zbiórkę znaleźć można pod linkiem: pomagam.pl/faae0ikk.  
Pieniądze można także wpłacać na prywatne konto właściciela spalonego domu:
TOMASZ SOBISZ, OSOWO LEŚNE 105, 83-240 LUBICHOWO, nr konta 96 8341 0000 0002 2028 4000 0003
 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe