Szachiści promowali ideały „Solidarności”

  • 31.10.2019, 12:18
  • redakcja
Szachiści promowali ideały „Solidarności”

Podziel się:

Oceń:

Po raz XIV w Starogardzie Gdańskim zorganizowano „Turniej o Puchar Przewodniczącego NSZZ SOLIDARNOŚĆ”. Wzięło w nim udział 17 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Witalij Reszetniak z Ukrainy.- Turniej przebiegał w koleżeńskiej, choć bojowej atmosferze - mówi Bolesław Ossowski, sędzia zawodów. - Tylko w 17 z ponad 70 partii rywale godzili się na remis - dodaje arbiter.

17 zawodników rywalizowało na dystansie 9 rund. Każdy z nich podczas partii miał 15 minut do namysłu. Dzięki przyjazdowi zawodnika z Ukrainy, turniej zyskał międzynarodowy charakter. Gry toczyły się ze zmiennym szczęściem. Jednak ostatecznie gospodarze okazali się bardzo gościnni, oddając miejsca na podium gościom. W turnieju zwyciężył Witalij Reszetniak z Ukrainy 8 punktów (bez porażki). Na drugim miejscu rywalizację ukończył Karol Jaroch z Pawłowic - 7,5 punktu a brązowy medal trafił w ręce Marka Aleksandrowicza z Lipusza - 6,5 punktu. Najlepszy z gospodarzy zajął odległe 7 miejsce.
- Od 15 lat wspólnie z klubem „Cor Cordium” organizujemy „Turniej o Puchar Przewodniczącego NSZZ SOLIDARNOŚĆ” Region Gdańsk. Zawody te na stałe wpisały się w kalendarz imprez szachowych. Miło mi, że wielu zawodników czeka na ten turniej cały rok - mówi Roman Kuzimski, zastępca przewodniczącego gdańskiej „Solidarności”.
Starogardzki turniej to nie jedyne wydarzenie szachowe organizowane przez „Solidarność”. W tym roku Związek patronował także „Otwartym Mistrzostwom Pomorza o Puchar Solidarności”.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sąsiad z góry
sąsiad z góry 05.11.2019, 16:00
Spokój dzieci, dobrzy ludzie zbierają się regularnie, spędzają aktywnie czas grając w szachy a wy tu goownoburzę robicie.
U
U 31.10.2019, 18:41
Napiszcie chociaż o którą Solidarność chodzi? O tą prawdziwą czy tą pisiorską?
Jprd
Jprd 01.11.2019, 13:16
O sraką solidarność. Kurde zawsze się znajdzie jakiś idiotą co wszystko miesza w politykę.kiedy to pokolenie wyginie
WTZ
WTZ 31.10.2019, 16:23
A tak na marginesie, zawody odbyły się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Starogardzie Gdańskim na Łapiszewie.

Pozostałe