Spotkanie dla członków NGO

  • 04.11.2019, 12:05
  • redakcja
Spotkanie dla członków NGO

Podziel się:

Oceń:

Stargardzki magistrat zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na konsultacje społeczne. Od 28 października do 12 listopada 2019 r. można zgłaszać uwagi do Programu współpracy Gminy Miejskiej Starogard Gdański z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w w/w ustawie na 2020 rok. Otwarte spotkanie dla przedstawicieli NGO odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 16.30 w sali 102 Urzędu Miasta.

W ramach konsultacji zapraszamy do zapoznania się z projektem programu, który zamieszczony jest w załączniku do pobrania. Ewentualne uwagi i sugestie w odniesieniu do zapisów dokumentu należy wpisać do załączonego formularza i przesłać go w terminie od 28 października do 12 listopada 2019 r.:
• elektronicznie na adres: [email protected],
• listownie na adres: Urząd Miasta, ul. Gdańska 6, 83-200 Starogard Gdański, z dopiskiem „Program współpracy z NGO 2020”,
• osobiście, dostarczając wypełniony formularz do Urzędu Miasta, ul. Gdańska 6, 83-200 Starogard Gdański, z dopiskiem „Program współpracy z NGO 2018”.

Projekt programu dostępny jest również na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Starogard Gdański oraz w Wydziale Spraw Społecznych.
O terminie decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Starogard Gdański. Opinie i uwagi organizacji złożone po terminie zakończenia konsultacji nie będą brane pod uwagę.
- Zapraszamy także na otwarte spotkanie dla przedstawicieli starogardzkich NGO, podczas którego przedstawione zostaną zapisy programu. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wniesienia uwag w trybie przewidzianym dla konsultacji społecznych, tj. w formie pisemnej, na formularzach konsultacyjnych. Termin spotkania: 6 listopada, godz. 16.30 sala 102 urzędu miasta – mówią organizatorzy spotkania.
Konsultacje mają pomóc w zebraniu uwag i opinii organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działających lub mających siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Starogard Gdański.
Projekt programu jest wersją roboczą, w toku konsultacji będzie ulegał zmianom.

 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ZAPROSZONY
ZAPROSZONY 06.11.2019, 05:55
OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ ZAPRASZA NA XI FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ W DNIU 20 LISTOPADA 2019 W KINIE SOKÓŁ, WSTĘP WOLNY.
PORADA
PORADA 06.11.2019, 05:51
WARTO WIEDZIEĆ
,,Porady życiowe Straż pożarna ostrzega: Nigdy nie zostawiaj butelki z wodą wewnątrz samochodu
Ślady spalenizny
Strażak, o którym mowa, Dioni Amuchastegui z Idaho, zostawił butelkę z wodą w samochodzie, gdy wyszedł na przerwę. Kiedy wrócił, zauważył dym, wydobywający się ze środka auta. Co się mogło stać? W związku z promieniami słonecznymi, wpadającymi przez szybę, materiał znajdujący się pod butelką zajął się ogniem. Poniżej przedstawiony dowód pokazuje, w jak krótkim czasie może dojść do pożaru wewnątrz auta. Dioni odkrył dwa ślady spalenizny w swoim samochodzie!
Straż pożarna
Każde dziecko zna sztuczkę ze szkłem powiększającym i promieniami słonecznymi. Woda w butelce działa na takiej samej zasadzie. Skupia promienie słońca, które powodują zapalenie materiału, znajdującego się pod butelką. Efekt może być spotęgowany przez łatwopalny materiał (często stosowany w samochodach), co dodatkowo zwiększa ryzyko zaprószenia ognia. Strażacy ostrzegają kierowców o tym zagrożeniu. W teście przeprowadzonym przez straż pożarną z Oklahomy, promienie słoneczne, skupione przez butelkę wody, osiągnęły temperaturę 120 stopni Celsjusza. W tym wypadku ogień rozprzestrzeniał się relatywnie wolno, nie mniej jednak wciąż stanowił realne zagrożenie. Tak więc pójdź po rozum do głowy i nigdy nie zostawiaj butelki z wodą na siedzeniu samochodu lub w innym miejscu bezpośrednio wystawionym na słońce. Najlepiej umieść ją pod siedzeniem lub w innym zaciemnionym schowku.,,

Pozostałe