Turniej Tańca Towarzyskiego IV Memoriał Edwarda Kowalke

  • 02.11.2019, 09:00
  • redakcja
Turniej Tańca Towarzyskiego IV Memoriał Edwarda Kowalke

Podziel się:

Oceń:

Starogardzkie Centrum Kultury informuje, że 3 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - IV Memoriał Edwarda Kowalke”. Podczas wieczornej gali w specjalnym pokazie zaprezentują się Jan i Lenka Klimentowie znani z udziału w telewizyjnym show „Dancing with the Star”. Galę po raz trzeci w Starogardzie Gd. poprowadzi Iwona Pavlović - jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Tancerze, przyjaciele i miłośnicy tańca towarzyskiego raz do roku zmieniają halę miejską w Starogardzie Gdańskim, w wielką salę balową. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego poświęcony Edwardowi Kowalke, który taniec towarzyski propagował w swoim rodzinnym mieście, Pomorzu i Polsce stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Starogardu Gdańskiego.
Podczas ostatnich edycji zatańczyły pary z Polski i z zagranicy (Rosja) reprezentujący następujące miejscowości: Trójmiasto, Warszawa, Toruń, Słupsk, Elbląg, Bydgoszcz, Hel, Kwidzyn, Tczew, Chojnice, Piła, Ełk, Żukowo, Olecko, Koszalin, Morąg, Szczecinek, Kostkowo, Kołobrzeg, Rumia a także Kaliningrad.
W programie wydarzenia pokazy mistrzów tańca towarzyskiego i sporo emocji związanych z tańcem. Dotychczas zaprezentowali się: Igor Wilczyński (starogardzianin) i Irina Grishina - mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - finaliści Mistrzostw Świata i Europy, uczestnicy programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", półfinaliści programu „World of Dance”.
3 listopada podczas wieczornej gali zatańczą specjalny pokaz taneczny sympatyczni Czesi Jan i Lenka Klimentowie - popularni tancerzy programu Dancing with the stars". Lenka Kliment to najbardziej uśmiechnięta Czeszka w programie! Widzowie poznali ją w ósmym sezonie „Dancing with the Stars”. Ma wielki talent do tańca. W poprzedniej edycji w parze z Jakubem Kucnerem zajęła czwarte miejsce. Jan Kliment zdobył popularność dzięki występom w charakterze trenera tańca w programach „Taniec z gwiazdami” i „Dancing with the Stars”.
Trenowanie tańca towarzyskiego zaczął w wieku 17 lat, zainspirowany filmem „Dirty Dancing”.
Po raz trzeci wieczorną galę Memoriału Edwarda Kowalke poprowadzi Iwona Pavlović jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich. Jej ulubionym tańcem jest rumba. To według niej bardzo emocjonalny taniec. Utożsamia się z nim, ponieważ opowiada on o kobiecie i oddaje jej piękno. Uważa, że każda kobieta inaczej oddaje charakter rumby. Ile tancerek – tyle rumb.
Tradycją turnieju w Starogardzie Gdańskim jest fakt, że na zakończenie wydarzenia tancerze, sędziowie, goście, publiczność razem tańczą walca wiedeńskiego ku czci Edwarda Kowalke.
Impreza odbywa się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe