Na zawsze w naszej pamięci...

  • 01.11.2019, 05:00
  • redakcja
Na zawsze w naszej pamięci...

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z tradycją, 2 listopada obchodzimy Zaduszki, nazywane też Dniem Zadusznym lub Świętem Zmarłych. To pełen refleksji czas, gdy wspominamy tych, których już nie z nami ma. Od listopada ubiegłego roku powiat starogardzki stracił wiele ważnych postaci.


Edward Sobiecki,
dyrektor Starogardzkiego Klubu Biznesu - Związku Pracodawców

Edward Sobiecki urodził się 17 maja 1946 roku w Starogardzie Gdańskim. Od lat związany był ze Starogardzkim Klubem Biznesu – Związkiem Pracodawców. Pełnił w nim funkcję Dyrektora Biura. Aktywnie działał w środowisku starogardzkiego biznesu, organizując liczne spotkania przedsiębiorców, m.in. z przedstawicielami władz samorządowych na szczeblu lokalnym i krajowym oraz z władzami miasta w starogardzkich firmach. W pamięci zapisał się również jako wielce zaangażowany członek Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy Starogardu Gdańskiego.
Edward Sobiecki zmarł 25 grudnia 2018 roku w wieku 72 lat.  

Irena Krzykowska,
pielgrzym Grupy Kociewie,

19 kwietnia 2019 roku zmarła Irena Krzykowska - pielgrzym Grupy Kociewie, społecznik, członek organizacji pozarządowych. W ostatniej drodze, 25 kwietnia, towarzyszyły jej tłumy osób.

Alojzy Grubba,
nauczyciel i działacz sportowy

 24 kwietnia Kociewie obiegł smutna informacja o śmierci Alojzego Grubby – wieloletniego nauczyciela, dyrektora szkoły w Zelgoszczy w latach 1962-1973,  działacza sportowego oraz ojca utytułowanego starogardzkiego tenisisty – Andrzeja Grubby. W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyły mu tłumy bliskich i znajomych.

Zbigniew Ciecholewski,
przedsiębiorca oraz aktywny działacz gminy Skarszewy

Zbigniew Ciecholewski był pomysłodawcą i twórcą istniejącej od 1977 roku firmy Ciecholewski-Wentylacje w Koźminie, która jest wizytówką polskiego przemysłu i należy do najbardziej znaczących firm oraz pracodawców w regionie. Był człowiekiem skromnym o wielkim sercu.
Zbigniewa Ciecholewskiego zapamiętamy również jako tego, który chętnie i bezinteresownie pomagał, bo zawsze leżało mu na sercu dobro drugiego człowieka.
14 sierpnia 2019 roku zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 68 lat.

ksiądz Stefan Rogowski,
kapelan honorowy strażaków powiatu starogardzkiego

22 sierpnia Kociewie ponownie obiegła bardzo przygnębiająca informacja - zmarł ksiądz Stefan Rogowski, wieloletni proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Suminie. Ksiądz Rogowski był też kapelanem strażaków ochotników Gminy Starogard Gdański oraz kapelanem honorowym strażaków Powiatu Starogardzkiego.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe