FILM: Wyprzedzanie na zakazie i przed przejściem oraz manewry trudne do opisania. Policja publikuje nagrania niebezpiecznych wykroczeń kierowców w powiecie

  • 30.10.2019, 12:50 (aktualizacja 30.10.2019, 12:58)
  • redakcja
FILM: Wyprzedzanie na zakazie i przed przejściem oraz manewry trudne do opisania. Policja publikuje nagrania niebezpiecznych wykroczeń kierowców w powiecie

Podziel się:

Oceń:

Coraz więcej kierowców montuje w swoich autach kamery, które rejestrują obraz przed pojazdem. Zdarza się że zapisany materiał video pomaga rozstrzygać w przypadku zdarzeń drogowych o winie sprawcy. Coraz częściej zarejestrowany taką kamerą obraz pozwala również na skuteczną walkę z agresją drogową oraz ściganiem sprawców rażących wykroczeń drogowych.

Od kilku lat policjanci z województwa pomorskiego korzystają ze specjalnej skrzynki mailowej [email protected] Każdy z nas może przesyłać pod ten adres filmy oraz zdjęcia, na których zarejestrowane zostały rażące naruszenia przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym lub agresywne zachowania uczestników ruchu drogowego.

 

Nadesłane materiały są każdorazowo analizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców wykroczeń i agresywnych zachowań na drodze. Funkcjonariusze ustalają właścicieli pojazdów i nakładają mandaty lub kierują wnioski do sądu wobec kierowców, którzy dopuścili się rażących wykroczeń w ruchu drogowym. Mundurowi najczęściej otrzymują video, na których kamery zarejestrowały nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Wykroczenia tego typu są jedną z głównych przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

 

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy o tym, aby wszelkie manewry w ruchu drogowym były wykonywane w sposób prawidłowy i przemyślany. Nasze bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od nas samych.

 

 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sz
sz 02.11.2019, 16:56
mozg ma kazdy, rozum nie
d-d
d-d 02.11.2019, 03:29
Wstyd, że widząc pijaków niszczących coś musimy dzwonić MY!
Wstyd, że musimy wysyłać filmiki z piratami drogowymi, bo patroli na drodze praktycznie 0.
Itd...
Od paru lat zauważyłem, że instytucja policji staje się zbędna. Pomimo nowoczesnej technologii odnajdywanie telefonów na słabym poziomie.
Tak samo rowerów. Ludzie muszą wszystko robić sami. Wszystko zgłaszać i nagrywać.
Nawet ostatnio mając zdjęcia z monitoringu romów, którzy chyba donice ukradli to muszą i tak iść na łatwiznę i prosić o pomoc.
To od czego w sumie w naszym mieście jest policja ?
stoped
stoped 31.10.2019, 16:16
No cóż, kilka " bohaterów akcji" w słusznie prawilnym ałdi. Nie dziwi mnie to, nie wszyscy, ale większość kierowców niemieckich aut to jakby mózgi w lombardzie sprzedali.
kalo
kalo 31.10.2019, 17:50
cierpią na tak zwany "audizm"
janek
janek 30.10.2019, 21:20
Co najmniej dwa filmiki z ulic Starogardu ,np. 0.52 z Niepodległości w Lubichowską ,na lewoskręcie w prawo w dodatku na czerwonym świetle ,brak słów...

Pozostałe