Metoda FUE - w pełni bezpieczny zabieg przeszepu włosów

  • 28.10.2019, 14:30
  • artykuł sponsorowany
Metoda FUE - w pełni bezpieczny zabieg przeszepu włosów

Podziel się:

Przeszczep włosów jest bezpiecznym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na usuwaniu włosów z tyłu oraz boków głowy i wszczepianiu ich w gołych lub przerzedzonych obszarach skóry głowy. Zabieg ten pozwala każdemu mężczyźnie pozbyć się kompleksów związanych z występowaniem łysiny na głowie oraz cieszyć się piękną i bujną czupryną.

Historia transplantacji włosów.

Po raz pierwszy na całym świecie przeszczep włosów został wykonany w ubiegłym stuleciu. W 1959 roku został on opisany przez amerykańskiego lekarza Normana Orentreicha - pioniera dziedziny chirurgii na świecie. Przeszczepy włosów wykonane przez tego chirurga miały średnicę wynoszącą 4 - 5 milimetrów, w związku z czym dawały niezbyt estetyczny i efektywny wygląd.

Nieco później, bo w 1981 roku Rolf Nordsrtom zaznajomił chirurgię w dziedzinie mikroprzeszczepów, które to pozwoliły na widoczną poprawę efektów estetycznych. W naszym kraju transplantację włosów pierwszy raz wykonał w 1984 roku doktor Jerzy Kolasiński.
 

Metoda FUE - współczesny zabieg przeszczepu włosów

W ostatnich latach przeszczep włosów cieszy się ogromną popularnością. Z dorobku chirurgii w tym zakresie, korzysta mnóstwo mężczyzn którzy to już w młodym wieku muszą borykać się z wypadaniem włosów na głowie. Dużym zainteresowaniem cieszy się w pełni nowoczesna metoda FUE – z języka angielskiego follicular units extraction. W znaczący sposób różni się ona od tradycyjnej metody transplantacji włosów. Polega ona na tym, że w pierwszej fazie zabiegu pobierane są z tyłu głowy mieszki włosowe. Pożądane efekty lekarze chirurdzy uzyskują, dzięki stosowaniu specjalistycznego narzędzia ekstraktującego, posiadającego igłę o średnicy mniejszej niż jeden milimetr. Ta w pełni nowoczesna metoda pozwala na transplantację wszystkich struktur włosowych, w tym również komórek macierzystych odpowiedzialnych za ich wzrost. Rozważając zabieg warto zasięgnąć rady specjalistów z Jack Strong Hair, którzy udzielą informacji oraz pozwolą wybrać odpowiednią klinikę.

Zabieg ten jest zawsze wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W zależności od ubytków trwa zazwyczaj od dwóch do czterech godzin. Po zakończeniu zabiegu głowa pozostaje bez opatrunku, a pacjent w tym samym dniu może pójść do domu.

Zabieg przeszczepu włosów za pomocą metody FUE jest często wykonywany u młodych mężczyzn którzy chcą uniknąć blizny w okolicy dawczej. Jest on również pożądany w przypadku korekcji niewielkich ubytków owłosienia w okolicy zakoli i brwi. Przy pomocy tej nowoczesnej metody istnieje możliwość pobierania włosków z okolic brody, torsu, a nawet okolicy łonowej. Jest on w pełni bezpieczny, zatem warto się na niego zdecydować, by móc przez długie lata cieszyć się piękną fryzurą.

artykuł sponsorowany

Pozostałe