Wielkie Borzechowskie kiszenie kapusty

  • 17.10.2019, 10:31
  • redakcja
Wielkie Borzechowskie kiszenie kapusty

Podziel się:

Oceń:

Już po raz czwarty Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa zaprasza na wielkie, borzechowskie kiszenie kapusty! Weź udział w wydarzeniu i poznaj dawne tradycje!

Tym razem wielkie kiszenie trwać będzie prawie cały dzień - od wczesnego rana do popołudnia. A wszystko po to, aby w wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej dzieci!
- Już wiadomo, że z okolicznych szkół przyjadą całe klasy dzieci i młodzieży, bo to jedyna okazja, aby móc spróbować swoich sił choćby w „trampaniu” kapusty – mówią organizatorzy wydarzenia.
- Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek od godziny 10.00 do 16.00 do świetlicy wiejskiej w Borzechowie. Czekamy na Państwa i możemy uchylić rąbka tajemnicy, że panie gospodynie jak zawsze przygotowały pyszny poczęstunek. Tym razem będą to „Smaki dzieciństwa” czyli takie swojskie smakołyki jak m.in.  miód z maślanki ze swojskim chlebem, ziemniaczki zasmażane z boczkiem, maślanka, zupa mleczna z lanymi kluskami, kompot i chruściki – zachęcają do udziału.

 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mario
mario 19.10.2019, 16:45
A dlaczego oni mają stroje tyrolskie zamiast naszych regionalnych kociewskich?!Może,to jednak Oktoberfest i święto piwa,a nie kapusty?!
klaudio
klaudio 20.10.2019, 14:53
A dlaczego ty masz nicka mario zamiast marian?
Gosc
Gosc 17.10.2019, 15:58
Ale denny poziom tego portalu. Zamknijcie to w końcu, przestańcie się męczyć i męczyć czytelników. Tragedia.

Pozostałe