FOTO: Otwarcie wyremontowanego posterunku w Lubichowie

  • 17.10.2019, 09:50
  • redakcja
FOTO: Otwarcie wyremontowanego posterunku w Lubichowie

Podziel się:

Oceń:

15 października br. odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Lubichowie po kapitalnym remoncie. Klucze do budynku przekazał Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski, a otrzymał je kierownik posterunku. Zgodnie z tradycją dokonano poświęcenia budynku. W wydarzeniu uczestniczyła kadra kierownicza garnizonu pomorskiego, a otwarcie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących instytucji.

We wtorek o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie kompleksowo wyremontowanego Posterunku Policji w Lubichowie przy ul. Bolesława Prusa 7.  Klucze do budynku kierownikowi posterunku przekazał Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. Poświęcenia budynku dokonał kapelan starogardzkich policjantów – ks. Ryszard Wiśniewski.  Komendanta Głównego Policji reprezentował Dyrektor Biura Prewencji KGP – insp. Robert Kumor.

 

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji podyktowana była m.in. koniecznością poprawy warunków lokalowych, w których funkcjonariusze pełnią służbę oraz poprawą warunków przyjęć mieszkańców. Jej koszt wyniósł ponad 1 mln 300 tys. zł. Kompleksowy remont posterunku został przeprowadzony w ramach środków budżetowych ujętych w Planie Remontów Policji w latach 2017-2019.

Gmina Lubichowo licząca ponad 6 tysięcy mieszkańców to ważny region powiatu starogardzkiego, w którym szeroko rozbudowana jest infrastruktura turystyczna. Nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony budynek Policji zapewni funkcjonariuszom optymalne warunki pracy, a mieszkańcom gminy oraz turystom możliwość kontaktu z policjantami w standardzie spełniającym wszelkie oczekiwania.

 

Po ceremonii można było zwiedzić wnętrza posterunku. 

_redakcja

Zdjęcia (9)

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cwaniak z ałdi
cwaniak z ałdi 18.10.2019, 18:54
Kurła, znów wrócą kontrole na drogi na trasie do Lubichowa. Inwestycja musi się zwrócić.
marta
marta 22.10.2019, 09:08
a gdzie kontrole trzeźwości , kolesie są co dzień nawaleni , a mieli im alkomat zamontować
zmiana parafii
zmiana parafii 18.10.2019, 15:05
Nooo, ksiundz obowiązkowo. + 20 do bezpieczenstwa.
Dysk
Dysk 17.10.2019, 20:41
Właśnie gdzie jest dysk Panie radny Sykutera ?
Wyborca
Wyborca 17.10.2019, 20:02
Z wielką pompą i po co ?
W ostatnim czasie różne dziwne rzeczy sie dzieją w UG Lubichowo.
Moze teraz policja jak ma już nowy posterunek to ustali kto wymontował dysk z urzędowego komputera?
Opinie publiczną intersuje po co to zrobiono?
czy udział ma w tym radny powiatu ?
AA
AA 17.10.2019, 19:46
No i ten starosta na pierwszym planie jak zwykle.
Moze lepiej wyjasni dlaczego zaangazował radnego powiatu do podpisania umowy w czasie kiedy radny przebywał na chorobowym.
Obserwwator
Obserwwator 17.10.2019, 20:58
Ciekawe czy był bankiet i alkohol ?
Niektórzy niestety nie znają umiaru.
I łamią wszelkie zasady cywilizowanych ludzi.
jarema
jarema 18.10.2019, 09:58
znowu rzygał bydlak ???
Wyborca
Wyborca 18.10.2019, 10:42
A co on potrafi innego ?
Nachleje sie i rzyga.
A tlum klaszcze i bije brawo zakłamańcy.
Daro
Daro 17.10.2019, 15:43
1 mln 300 tyś dla 8 policjantów BRAWO
Jaro
Jaro 17.10.2019, 15:08
Dobrze,że wieloletnie zaległości w budowie normalnego zaplecza dla pracy policji są likwidowane
Arthus
Arthus 17.10.2019, 14:15
Te otyłe osobniki to są policjanci w podeszłym już wieku ? Gdzie młodzi ?
Jan
Jan 18.10.2019, 19:59
Jakie otyłe osobniki, co ty Arthus wypisujesz?, czyżbyś nie dostał się do Policjii i teraz wylewasz żale?.Jakoś nie widzę tutaj otyłych ludzi a normalnie zbudowanych, a może wszyscy mają być postury maratończyków,a w czasie interwencjii siłować się z amatorem sterydów?.Poza tym znam ludzi z lekką nadwagą mających dobrą jak na swój wiek kondycje także nie oceniaj po wyglądzie, a tak właściwie podejdz na posterunek i powiedz co myślisz tym Funkcjonariuszom w oczy a nie piszesz brednie w necie.Piszecie o kasie to ciekawe ile w skali kraju pieniędzy trafia na socjal do patologii , także wole remont posterunku niż uchlane towarzystwo za moje złotówki.
Ixiński
Ixiński 18.10.2019, 08:33
Za takie groszki pracując 25 lat i dorabiać sie z pijanymi kierowcami z awanturnikami i "elita" naszego spoleczeństwa, patrząc na narkomanow alkoholikow i innych przestępców i mówić do nich "proszę Pana Pan się uspokoi"... praca żaden miód. A wypłata kiepska.
prus
prus 18.10.2019, 15:04
Zawsze w przypadku takich tekstów mówię, nikt cię do tej pracy nie zmusza, cytując klasyka" weź ***, zmień pracę"
lapis