Jak głosował Starogard Gdański?

  • 14.10.2019, 14:25 (aktualizacja 15.10.2019, 14:25)
  • starogard.pl
Jak głosował Starogard Gdański?

Podziel się:

Oceń:

Wybory 2019 wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobywając ponad 44 proc. poparcia ( dane z 91,92% obwodowych komisji). Średnia frekwencja w kraju wyniosła 55,31 %. W naszym mieście również wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 44,15 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która zdobyła blisko 29 proc. poparcia.

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach 2019 do Sejmu RP w Starogardzie Gdańskim na:
• Prawo i Sprawiedliwość oddano 9 177 głosów, czyli 44,15 proc. wszystkich głosów
• Koalicję Obywatelska oddano 6 025 głosów, czyli 28,99 proc.
• Sojusz Lewicy Demokratycznej oddano 2 533 głosów, czyli 12,19%
• Polskie Stronnictwo Ludowe oddano 1 654 głosy czyi 7,96%
• Konfederacja Wolność i Niepodległość oddano 1 395 głosów, czyli 6,71%

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach 2019 do Senatu RP w Starogardzie Gdańskim na:
• Prawo i Sprawiedliwość oddano 9 651 głosów, czyli 47,32 proc. wszystkich głosów
• Koalicję Obywatelska oddano 10 744 głosów, czyli 52,68 proc.

13 października br. w Starogardzie Gdańskim do lokali wyborczych udało się 58,63 proc. uprawnionych do głosowania. Wyborcy oddali łącznie 21 012 ważnych głosów na kandydatów do Sejmu i 20 395 na kandydatów do Senatu.

W okręgu wyborczym nr 25 (  obejmującym miasto Gdański, Sopot oraz powiaty: gdański,  kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski ) najwięcej głosów do Sejmu RP uzyskali

PiS – procent głosów oddanych na listę wyborczą PiS – 32,10 %

  1. Kacper Płazyński                –    89 384 głosów
  2. Jarosław Sellin                    –    29 834 głosów
  3. Kazimierz Smoliński          –    10 993 głosów
  4. Tadeusz Cymański             –       8 019 głosów
  5. Arwid Żebrowski                 –      7 304 głosów
  6. Jan Kilian                               –      7 110 głosów

Koalicja Obywatelska – procent głosów oddanych na listę wyborczą KO – 41,31 proc.

  1. Jarosław Wałęsa                 –    61 805 głosów
  2. Piotr Adamowicz                 –    41 795 głosów
  3. Agnieszka Pomaska           –    39 103 głosów
  4. Sławomir Neumann           –   25 202 głosów
  5. Małgorzata Chmiel             –    13 557 głosów

SLD – procent głosów oddanych na listę wyborczą SLD – 13,47 proc.

  1. Beata Maciejewska             –   23 319 głosów
  2. Jolanta Banach                   –    22 485 głosów
  3. Andrzej Śnieg                       –      4 211 głosów
  4. Iwona Ochocak                    –     2 885 głosów
  5. Łukasz Kowalczuk              –     2 873 głosów

PSL – procent głosów oddanych na listę wyborczą PSL – 5,90 proc.

  1. Andrzej Kobylarz                 –     7 463 głosów
  2. Krzysztof Trawicki               –     5 310 głosów
  3. Maria Pawłowska                 –    2 774 głosów
  4. Wojciech Sarnowski           –    1 400 głosów

 Konfederacja Wolność i Niepodległość – procent głosów oddanych na listę wyborczą KwiN – 7,21 proc.

  1. Michał Urbaniak                  –   14 918 głosów
  2. Sylwester Pruś                     –      6 126 głosów
starogard.pl

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alicja
alicja 21.10.2019, 16:09
znowu kościelna cenzura - zginęły wpisy o młodym księdzu mateuszu szydło , synalkowi broszki , który zapłodnił nieletnią powinno grozić wieloletnie więzienie , zgodnie z waszą nową ustawą pisuary , poczekamy i zobaczymy , mamusia jest pewnie dumna z synka...
Gość
Gość 21.10.2019, 18:11
Jak to ksiądz z nieletnią ??? To chyba grzech ??? Chyba że księża mają inne wartości moralne inne sumienia ????
Jacek
Jacek 20.10.2019, 18:52
POdobno na najbliższym posiedzeniu RM Tczewa,zostanie przyjęta uchwała o nazwaniu RYNKU GŁÓWNEGO im Sławomira Neumanna.
wiesia
wiesia 20.10.2019, 20:23
***manna...
Wiesiu
Wiesiu 18.10.2019, 23:01
Czy ktoś widział Nojmanna,zniknął jak kamfora.
kat
kat 20.10.2019, 13:56
może ze zgryzoty się powiesił , oby sznur wytrzymał...
Ja
Ja 20.10.2019, 10:20
Na szczescie, to bez wychowania i pazerny czlowiek.
ewa
ewa 20.10.2019, 09:46
pies go trącał,dziad kalwaryjski
klm
klm 19.10.2019, 16:56
Pewnie szykuje się na przewodniczącego za Grzesia hehehe
lucas
lucas 19.10.2019, 08:59
może się opił wody z wisły i szlag go trafił...
jan
jan 19.10.2019, 09:19
posrał się i już nie wróci - nareszcie...
antoni
antoni 18.10.2019, 19:37
co dalej z banasiem , co na to jarosław zawsze dziewica , kłamczyński , co wy na to pisiory ???
genia
genia 19.10.2019, 09:00
pisduary udają , że nic się nie stało - dziadostwo...
kajon
kajon 22.10.2019, 05:49
Nauczyły się od platfusów.
real
real 18.10.2019, 09:08
I,co POpaprańcy dostaliście baty już szósty raz i będziemy was tak batożyć do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej!hehehehehe
leon
leon 17.10.2019, 20:31
pisuary , ilu takich banasiów macie jeszcze w swoich szeregach , dziady i złodzieje bez honoru !!!
Gosc
Gosc 17.10.2019, 15:57
Ale denny poziom tego portalu. Zamknijcie to w końcu, przestańcie się męczyć i męczyć czytelników. Tragedia.
iza
iza 20.10.2019, 13:53
stare kościelne nawiedzone raszple - a fuj...
osc
osc 17.10.2019, 16:12
Ty jesteś denny.
Wiesiek
Wiesiek 17.10.2019, 14:44
Jest już po bitwie i karty rozdane.....i następne cztery lata trzeba będzie słuchać skowytu oPOzycji,obserwować donosy do Brukseli i POgardę do własnego kraju !
Wiesiu
Wiesiu 16.10.2019, 20:08
Jak teraz przeżyją POmyje, następne 4 lata poza korytem ?
k
k 16.10.2019, 20:50
Z uczciwej pracy Pisiu.
Marta
Marta 16.10.2019, 21:01
Nie rozśmieszaj mnie !POmyje są uczciwe tylko w czasie głębokiego snu.
Marek
Marek 16.10.2019, 18:22
PO ponownie mnie oszukała.Wbrem zaPOwiedziom, mijają 3 dni od wyborów i buraki,benzyna,pietruszka,marchew,....tanieją i jeszcze posiadam internet !!!! Cisną mi się na usta słowa POsła Gnojmana: Ulewam na was PeOwcy i mam was głęboko w d......
Asia
Asia 16.10.2019, 20:34
Ziemniaki za kg 1,80 rok temu było 0,80 gr. Od dziś Zwykły Chleb w Jabłowie 3.10 a był po 2.20zl
Wacek
Wacek 16.10.2019, 20:48
A ty myślałaś że co? Że kaczynski da ci pienset na przefiutanie?
Teraz mu w zębach tysiąc oddasz. Taki cel. POlaków w skarpetkach puścić.
wyborca
wyborca 16.10.2019, 19:14
No i czemu jątrzysz durniu? Chodziło o to co będzie jak kaczy zdobędzie większość konstytucyjną. Ale nie zdobył i mu się ciepło w gaciach ze strachu zrobiło. Do tego jeszcze będzie nie pisi prezydent i kaczy dyktatorek będzie pod butem.
jola
jola 16.10.2019, 16:10
co dalej w temacie zarzutów dla neumanna - osądzić i skazać !!!
lola
lola 18.10.2019, 10:02
kiedy zostanie ukarany ten złodziej i pyszałek ?
jac
jac 16.10.2019, 14:59
Chleb 10 lat temu kosztwowal 1 zł dzis kosztuje 2,50 za nie dlugo 10 zł........brawo pis.....
w egrany
w egrany 17.10.2019, 10:55
Chyba komuna ci się przypomina,złotówkę to kosztował w PRL u
Wioletta
Wioletta 16.10.2019, 14:00
Nie wiem na co liczył Kilian..Aktywność na terenie Kociewia kompletnie niewidoczna,sukcesów żadnych,zadufanie w sobie,przekonany o swoim geniuszu,otoczony miernymi ale wiernymi.....Jak przeczytałam w jego ulotce,że efektem jego pracy w Warszawie była organizacja (przez 4 lata) kilku wycieczek młodzieży do sejmu......!?!?!? To ręce mi opadły.Pomimo,że jestem członkiem PISu,nie byłam w wstanie się zmusić i głosować na Jana Kiliana !!!Głosowałam na Kacpra Płażyńskiego
Jacek
Jacek 17.10.2019, 14:56
Szkoda,że nie będziemy mieli w Starogardzie posła z partii rządzącej,który mógłby wnieść dużo dobrego dla naszego regionu.Ale niestety, poseł JK "ciężko"na tą sytuację pracował !
wyborca
wyborca 16.10.2019, 20:56
A jaka jest różnica między Kilianem a Płażyńskim? A Kilianem a Cymańskim np? A Kilianem a Smolińskim np?
Przecież nie ma żadnej ,więc się zastanów co wypisujesz za głupoty.
PiS to stan umysłu a nie nazwiska. Jest Kaczyński i rzesza nieudaczników ,która "gra" na niego. On im się odpłaca lukratywnymi posadkami w spółkach skarbu państwa.
I to taka sytuacja jest.
Niepisior
Niepisior 16.10.2019, 19:24
Jaka jest różnica między Pisiorem a Pisiorem?. Odległość w sali Sejmu Pisiora od kurdupla Kaczora.
pisssssss
pisssssss 16.10.2019, 14:15
Jesteś członkiem PiS-u a konkretniej ? Może P.radny Kucharczyk ?
profos
profos 15.10.2019, 21:56
neumann , spal się ze wstydu , będziesz uczestniczył w pisowskim programie "cela+" , pisuary ci nie odpuszczą i dobrze , zasłużyłeś !!!
Marek
Marek 15.10.2019, 21:52
Szef Kancelarii Premiera w czasie ciszy wyborczej rozdawał ulotki, agitując pod lokalem wyborczym w Chicago.Nie ma sobie nic do zarzucenia, ponieważ tłumaczy, że cisza wyborcza obowiązuje na terenie Rp.Dodał że za podróż zapłacił z prywatnych pieniędzy, pewnie sobie odliczy od podatku jeszcze.Czy tvp podała o tym zajściu komunikat?.
urszula
urszula 15.10.2019, 21:47
a co z burdel tatą i złodziejem pisowskim - banasiem , kiedy do pierdla ???
Jan
Jan 15.10.2019, 21:28
Pracujesz to z podatków utrzymujesz żuli stojących pod sklepem i sąsiadów bezrobotnych, uchlanych od rana kiedy to w końcu zrozumiecie.Potem płacz bo w szpitalu kawałek chlebka i trójkącik sera na śniadanie ,a politycy szyneczki, owoce pełen wypas.Wszyscy są tacy sami a wy kłócicie się kto większym aferzystą jest chore,,,,.
Wiesiek
Wiesiek 15.10.2019, 19:03
To w Starogardzie POzostał tylko jeden POseł.Ten, co szanuje tylko swoich Fallusów,na resztę rzyga i ma ich głęboko w du...
Wy... pisiorów
Wy... pisiorów 17.10.2019, 09:15
Każdy pisior to bezmózga marionetka poruszana sznurkami, które trzyma w łapach stetryczały kur***l schizofrenik Jarosław. Marionetki schizofrenika Jarosława nie odważą się na własne ruchy do czasu kiedy ich bożek-dyktatorek nie zdechnie.
Wiesiu zgłoś się na odwyk
Wiesiu zgłoś się na odwyk 16.10.2019, 19:29
Wiesiu znowu zalewasz palę czy zmieniłeś zwyczaj na zioła. Byłeś i jesteś durmiem Pisiorem.
mariola
mariola 16.10.2019, 11:00
Ciasny Wieśku, czy to znowu ty wuefisto?
Antypis
Antypis 15.10.2019, 19:16
Jeden, który pomimo odgrzewanej taśmy sprzed dwóch lat będącej hitem szczujni Kurdupls i jego kundla Kurskiego zebrał ponad 25 tysięcy głosów wyborców. Drugi kandydat Pisior Janek safandula pomimo kampanii w szczujni TVPiS i wielu banerów poniósł klęskę bo przegrana z PiSmolinskim i Wiatrakem Cymańskim z Malborka i 7100 głosów poparcia to ocena pełnienia roli marionetki poruszane sznurkami w łapach uzurpatora stetryczalego Kurdupla.
Marta
Marta 15.10.2019, 21:42
Masz szczęście,że głuPOta nie boli !!
...
... 16.10.2019, 08:39
Pewnie wiesz to po sobie.
wyborca
wyborca 15.10.2019, 15:43
to skandal , żeby złodzieje , bandyci , łapówkarze , kolesie i inne menty społeczne zostawały posłami i senatorami , nie ma w polsce prawa , sprawiedliwości i zwykłej przyzwoitości - żenada !!!
jh
jh 15.10.2019, 18:15
Zgadza się , też jestem oburzony tym co wyrabia kaczyński i całe PiS.
tak tylko
tak tylko 15.10.2019, 09:42
Wystarczy żygać Tczewem, aby zostać posłem.
wyborca
wyborca 15.10.2019, 18:22
rzygać jak już
Antypisior