Kierowcy zbulwersowani remontem DW 222. Kiedy zakończą się prace?

  • 11.10.2019, 10:03
  • redakcja
Kierowcy zbulwersowani remontem DW 222. Kiedy zakończą się prace?

Podziel się:

Oceń:

Zima zbliża się wielkimi krokami, a co za tym udzie, niektóre prace drogowe nie będą mogły być prowadzone. Nasuwa się więc pytanie: Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z drogi wojewódzkiej 222 na trasie Starogard Gdański – Gdańsk? Znamy odpowiedź. Czy te informacje są jednak zadowalające dla kierowców...?

W kwietniu 2017 roku rozpoczęła się przebudowa 27-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 22 na odcinku Starogard Gdański – Gdańsk. Koszt inwestycji wyniesie finalnie 85 milionów złotych, a prace planowo zakończyć miały się 30 czerwca 2019. Inwestycja jest już mocno opóźniona, a końca robót nie widać...
Na tę sytuację coraz częściej skarżą się kierowcy, którzy muszą nadrabiać wiele kilometrów, stać w długich korkach, a także wydawać znaczne kwoty na przejazdy autostradowe.
Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, roboty zakończą się 30 kwietnia 2020 roku, jednak kierowcy będą mogli korzystać z drogi znacznie wcześniej.
- Planowane otwarcie ruchu na odcinku D (w miejscowości Siwiałka) nastąpi 12 października 2019 roku po godzinie 12.00 – zapewniają przedstawiciele ZDW w Gdańsku. - Zarząd informuje, że po tym terminie droga wojewódzka nr 222 będzie przejezdna, natomiast będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym w związku z wykonaniem robót drogowych. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy kierowców o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu - podsumowują.  

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tt
tt 11.10.2019, 21:57
Gdy ogłoszono że przetarg wygrała skańska wiedziałem że będzie powtórka z ul. Pelplińskiej i drogi do Pelplina :) Z tego co pamiętam przebudowa drogi 222 do Gdańska miała się zakończyć do czerwca 2019 r. Dlaczego gazeta nie zadała pytania odpowiedzialnym urzędnikom jakie kary zapłaci skańska za takie opóźnienie ??? Myślę że to należy sie podatnikom !!!!
lukas
lukas 11.10.2019, 16:10
drogowcy - dziadostwo jakich mało...
Bolo
Bolo 11.10.2019, 12:50
A co sie dzieje w Zblewie w ochronie srodowiska ?
Proponuję wójtowi przelożyć kosztowną tubę propagandową na konkretne działania w zakresie srodowiska.Jest nieciekawie.
Dlaczego wójt Zblewa o kryzysie w tym temacie i o karze którą otrzymał nic nie pisze?
Gość
Gość 11.10.2019, 11:44
Gazeta nic a nic nie wspomina na temat niepokojacych sytuacji w UG w Lubichowie ?
Opinia publiczna chciałaby dowiedziec sie kto w UG podjąl decyzję o usunięciu dysku w komputerach tuz przed objęciem stanowiska przez nowego wójta ?
Dlaczego urzędnik prawdopodobnie podejmujacy decyzję o usunięciu dysku będąc na chorobowym wykonywał inną pracę jako radny powiatu ?
Tak można ?


dys
dys 11.10.2019, 15:34
O co chodzi z tym dyskiem? Coś więcej
Obywatel
Obywatel 11.10.2019, 11:29
Co sie dzieje w Lubichowie ?
Urzędnicy po wyborach nowego wójta usunęli dysk z urzędowego komputera ?
Po co to robili ,mieli coś do ukrycia?
Sekretarz poszedł na zwolnienie lekarskie co mu nie przeszkadzało angazować sie jako radnemu powiatu w obowiazki zarzadu ?
Zabrakło ludzi w starostwie do podpisania umowy i starosta ściągnął radnego z chorobowego ?
Kto tak robi?
bystrzak
bystrzak 11.10.2019, 10:52
Zakładamy się że najpóźniej za dwa lata Janusz z Mirkiem będzie ciął drogę flexem, a następnie ją flekował?
Polcka C
Polcka C 11.10.2019, 10:47
Kierowcy wkurzeni.. Wow. A co mają powiedzieć mieszkańcy. Mieszkam w Siwialce i pół roku byłem odcięty od Świata. 30 kilometrów w 3 lata. Paranoja, Skanska powinna się wstydzić. Poziom jaki reprezentuje firma jest żenujący. Prace wykonane na opak. Sam widziałem jak 30 metrowy kawałek kostki firma układała prawie 2 miesiące. Ale spoko jak pracownicy sobie leżeli na trawce.. Nie chodzi o przerwę, bo często widziałem taki widok. No chyba, że co chwilę mieli przerwy. Albo stosują taktykę 1/4 jeden pracuje(młody) resztą patrzy. Tzn nie.... Reszta "nadzoruje"...
Polska B
Polska B 11.10.2019, 10:39
Trzy lata przebudowują podstawowy dojazd ze Starogardu do stolicy regionu. Paranoja. Tak w Polsce traktuje się mniejsze, prowincjonalne miasta i ich mieszkańców. Dla rządzących tylko przed wyborami wszystko jest piękne.

Pozostałe