Czwartek, 24.10.2019
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Przedsiębiorcy skarżą się na remonty. „To uderza w nasz biznes!”

  • 04.10.2019, 09:05
  • redakcja
Przedsiębiorcy skarżą się na remonty. „To uderza w nasz biznes!”
Podziel się:
Oceń:
W połowie lipca rozpoczął się pierwszy etap przebudowy ulic wokół Rynku. Najpierw prace rozpoczęto na ulicy Paderewskiego, Kellera oraz Placu 16. Dywizji. Pracownicy na początku zerwali stary asfalt, a następnie mieli zniknąć z placu budowy. – Sądzimy, że jest to robione celowo, żeby zniszczyć nasze biznesy – mówią lokalni przedsiębiorcy. Docelowo prace miałby zakończyć się pod koniec marca. Czy wykonawcy zdążą na czas? Urzędnicy podchodzą do sprawy sceptycznie, twierdząc, że wielce prawdopodobne jest, że terminu końcowego nie uda się dochować.

Do naszej Redakcji zgłosili się przedsiębiorcy, który od wielu lat prowadzą swoje biznesy w obrębie starogardzkiego Rynku. Jak twierdzą, przez ostatnie, długotrwałe remonty, ich biznesy bardzo mocno tracą.
– Wkrótce może dojść do sytuacji, że Rynek całkowicie umrze, bo nikomu nie będzie opłacało się tu prowadzić działalności – mówią.

Upadają lokalne biznesy?!
Lokalni biznesmeni ponownie znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Część sklepów odniosła ogromne straty, które spowodowane były przeciągającym się remontem starówki. Czy tym razem sytuacja się powtórzy? Zdaniem zgłaszających tak właśnie będzie. Wszystko przez remont ulicy Paderewskiego (wjazdu na Rynek od strony południowej).
– W pierwszych dniach na placu budowy kręcili się pracownicy, którzy zerwali asfalt. Już po kilku dniach na terenie budowy nie było kompletnie nikogo, prace stanęły – relacjonuje przedsiębiorca, który prowadzi sklep na południowej stronie Rynku.

Więcej o tej sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szczurek
szczurek 05.10.2019, 18:21
Skarżyć to powinni się kierowcy , miasto całkowicie zakorkowane jak spadnie odrobina śniegu to będzie piękna katastrofa
wiecho
wiecho 07.10.2019, 10:53
Prezydent za nieprzemyślane decyzje z remontami dróg powinien zwracać za paliwo i to ze swoich piniendzy a nie miejskich
d-d
d-d 05.10.2019, 01:11
Dokładnie, niech Ci pseudo-biznesmenki nie szlochają, bo szukają tylko pretekstu.
Np. Sklepy "wyspecjalizowane z przyborami szkolnymi, piórnikami" nie cieszą się popularnością, bo taniej jest kupić w biedronce czy kerfurze.
Krawiec - może jedynie jeszcze starsze osoby z sentymentu chodzą, bo spora większość zamiast dawać do zacerowania czegoś woli kupić nowe.
Szewc - to samo. Praktycznie nikt nie chodzi z butami w takie miejsca, bo za 50 zł można mieć nowe obuwie.
Kiedyś pamiętam "biznesmenów" z m.in kasetami VHS. Też miał to być interes życia! I co ....
Lina555
Lina555 04.10.2019, 21:56
Rynek to zniszczył ostatni remont, a handel na Rynku otwarcie galerii.
Akk
Akk 04.10.2019, 20:45
Lumpeksy stracą, bo kto inny, na rynku nic nie ma, wystarczy wejść na różne portale i zobaczyć że co druga kamienica jest na sprzedaż. Nie mam pojęcia co są za sklepy na rynku, takie które mogą stracić przez remonty. Może lepiej niech w mieście nic nie robią i będzie dobrze? Ogarnijcie się ludzie.
deszanel
deszanel 07.10.2019, 10:55
Robić panie Akk to trzeba z głową a nie na hura i jakoś to będzie.
U
U 04.10.2019, 19:37
Przepraszam ale jacy biznesmeni?
Biznes to jest teraz w galeriach , lidlach i biedrach a nie w starych kamienicach. Śmiech na sali normalnie.
Papa.
m
m 04.10.2019, 21:44
śmiech na sali to takie komentarze !!! Kupuj dalej w biedronkach i lidlach jak cie to uszczęśliwia! Ludzie tracą firmy które prowadzą od dziesiątek lat ! to tragedia a nie powód do wyzywania !
Str.
Str. 04.10.2019, 18:42
Winni tego cyrku powinni z własnej kieszeni zapłacić za straty przedsiębiorcom i wyrzucić ich z urzędów.
jola
jola 04.10.2019, 14:28
a co z tym pisowskim złodziejem i sutenerem banasiem ???
kazio
kazio 04.10.2019, 15:29
W porządku odsunął się ze stanowiska do wyjaśnienie.Wy tego nie zrozumiecie.
Wy... Pis
Wy... Pis 04.10.2019, 18:34
Kazio bredzi. Banaś nie "odsunął się że stanowiska. Banaś - pisior kumpel właścicieli burdelu udaje, że jest na ***opie. ***op nie przerywa stosunku pracy czy pełnienia funkcji z wyboru. Banaś oszust vatowski jest prezesem NIK-PiS bo ma poparcie prezesa-kurdupla
gmyz
gmyz 04.10.2019, 13:27
Gdzie jest prezydent od spraw społecznych? Za co pobiera wypłatę? Niech się pilnie zajmie sprawami przedsiębiorców, bo ostatnio to głównie widziany jest w ODK na Kopernika
ren
ren 04.10.2019, 12:57
Pytanie też czy ta inwestycja ma pozwolenie na budowę, bo jak się okazało przy remoncie Al.Wojska Polskiego teren przy pomniku Adama Mickiewicza takiego pozwolenia na budowę nie było , tak jak i przy budowaniu wiat przy studniach na rynku itd....To co przy remontach w Stg wyprawia się to głowa boli Wielki skandal !!!
fan
fan 04.10.2019, 14:15
No ale przecież za te inwestycje odpowiadał wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski obecny burmistrz Czerska - a tak go zachwalali jaki to fachowiec itd.... teraz wychodzi ,że nawet dokumentacji pozwolenia na budowe nie było
Pora na zmiany w tym miescie
Pora na zmiany w tym miescie 04.10.2019, 14:38
Z Przemka taki inżynier i fachowiec jak z koziego tyłka torba podróżna. On nie był i nie jest członkiem Izby Inżynierów a to oznacza brak uprawnień budowlanych!!!. Przemus to lalus wystrojony jak choinka na święta. Taki fachowca znalazł fachowiec Januszek - grajek.
marysienka
marysienka 04.10.2019, 13:22
No bjesek no stresek
rozalia.
rozalia. 04.10.2019, 11:00
Nojman:Rzygam Tczewem,tam są po..eby.Ot i cała prawda o tym ciulu i o PO.
BOLO
BOLO 04.10.2019, 10:00
Brak rąk do pracy przez 500+.
Ktos
Ktos 04.10.2019, 11:03
Nie sądzę dostaje 500+ i od dwóch miesięcy szukam pracy , której nie mogę dostac. Wszędzie kastingi.
***enie że pracy nie ma
***enie że pracy nie ma 04.10.2019, 13:51
Praca sama człowieka szuka. Wszyscy z otwartymi rękoma przyjmują. Idź zapytaj, ul. KOŁŁĄTAJA 11 firma Pressmann, wszystkiego nauczą. I na pewno na Lubichowskiej firma Perfexim. Robota z dnia na dzień.
Gość
Gość 04.10.2019, 12:54
Szukasz pracy? Chyba nie wiem gdzie na olx ie 😂Może trzeba wkoncu się bardziej postarać, praca sama nie przyjdzie. No tak "NIC NIE POTRAFIĘ I CHCE ZARABIAĆ 4 TYŚ ZŁ MIESZIECZNIE". Za dobrze przez to 500 +.
N. S.
N. S. 04.10.2019, 09:21
W przypadku remontu ul. Traugutta i Kolejowej Strabag też zerwał asfalt i przez kolejnych kilka miesięcy nie rozpoczęto budowy nowej nawierzchni. Cyrk się teraz powtarza. To za to "wyróżnienie" w "konkursie" samorządów.
kiker
kiker 05.10.2019, 22:31
Wniosek jest jeden.... terminy na roboty są o wiele za długie.... ale co tam w Stg i tak jest 100% inwestycji po terminie.... he he. Jaja normalnie....
Ktoś
Ktoś 04.10.2019, 10:15
Podobnie było na ul. KOPERNIKA. Asfalt zerwany i kilka tygodni nic więcej się nie działo. Widocznie to taki polski "standard'.
gurul
gurul 04.10.2019, 09:33
"Grabarze starogardzkiego biznesu" komu ten tytuł komu, bo idę do domu?

Pozostałe