29 mandatów i 1 wniosek do sądu. Policjanci mówią STOP piratom drogowym

  • 03.10.2019, 09:00
  • redakcja
29 mandatów i 1 wniosek do sądu. Policjanci mówią STOP piratom drogowym

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze starogardzkiej drogówki włączyli się w realizację projektu EDWARD, czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania były prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w ramach trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

„Wizja zero” – czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na drogach Europy, to idea przewodnia programu EDWARD organizowanego pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL, w którego realizację włączyli się wczoraj policjanci ze starogardzkiej drogówki.

Najczęstsze grzechy kierowców  
Jak pokazują policyjne statystyki, największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, używanie telefonu bez zestawu głośnomówiącego, blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie na drogach dla rowerów czy też podejmowanie ryzykownych manewrów. Jednakże nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

Akcja przyniosła efekty
Podczas tegorocznych działań w ramach programu EDWARD policjanci ze starogardzkiej drogówki ujawnili 32 wykroczenia drogowe, które zostały popełnione zarówno przez osoby piesze, jak i kierujące pojazdami.
- Zatrzymano 3 osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci wystawili 29 mandatów karnych na uczestników ruchu drogowego za popełnione wykroczenia – mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji. - Wśród ukaranych byli zarówno piesi jak i osoby kierujące pojazdami. Funkcjonariusze sporządzili również 1 wniosek o ukaranie do sądu. Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu starogardzkiego nie odnotowano zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym oraz wypadków drogowych, w których osoby doznały ciężkich obrażeń ciała – uspokaja.


Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i wyobraźnię. Pamiętajmy, że w bezpiecznej drodze do celu ważny jest trzeźwy umysł, sprawne technicznie auto oraz rozwaga. Włączmy myślenie przed, a nie po tym, jak już dojdzie do nieszczęścia.

 

_redakcja

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 06.10.2019, 08:21
a kiedy wyłapiecie pijanych notabli , czy to już święte krowy - szczególnie rzygający !!!
U
U 04.10.2019, 19:39
A ten na tym zdjęciu , nie? To co on właściwie robi?
Mierzy prędkość zaparkowanego pojazdu?
Edward
Edward 03.10.2019, 20:39
Czy tylko ja zauważyłem , że na drogach powiatu starogardzkiego gdzieś tak od trzech lat jest co raz bardziej niebezpiecznie?
To chyba ten brak policji na drogach powoduje , że ludzie nic sobie nie robią z przepisów.
A teraz pytanie: Czy ktoś z kierowców zauważył podczas EDWARDA
jakąkolwiek zwiększoną aktywność policji w Strogardzie? Bo ja nie.
Makajlejkalkin
Makajlejkalkin 03.10.2019, 09:40
Zapraszam Panów z Policji na trasę Starogard -Linowiec- Skarszewy od godziny 4.50 do 6.00 co tam się za akcję dzieją.Wyprzedzanie na pasach gdzie zdarza się że ktoś przechodzi, na trzeciego a nie wspomnę o podwójnej ciągłej i wczorajszych.Zastanawia mnie to jak stoją to ich widać z daleka , nie można gdzieś sie schować czy coś ?
Jurek
Jurek 03.10.2019, 19:06
Trasa Skarszewy -Starogard , to temat rzeka.Tam można spotkać Kaskaderów-Psychopatów bez względu na porę dnia i nocy.Szczególnie w lesie między Skarszewami a Linowcem wyprzedzają na 3-go, kobiety, faceci ogólnie bezmózgi.Narażają siebie i innych , nie myślą i powinni się leczyć na Skarszewskiej.No i rowerzyści bez światełek, odblasków jeżdżący po ciemku to też plaga.
mmm
mmm 03.10.2019, 17:53
Schować? Mają być widoczni po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo. Tak jak fotoradar. Jeśli nie będzie dobrze oznaczony, to nie zwiększy bezpieczeństwa. Ludzi mają jeździć wolniej gdy ich widzą. Ukrywanie się zwiększy ilość mandatów, ale w żaden sposób nie wpłynie na bezpieczeństwo na danym odcinku drogi.
...
... 03.10.2019, 14:45
Między 6 i 7.30 na drodze z Klonówki do Starogardu jest podobnie.
Adam
Adam 03.10.2019, 11:57
Nie wolno im się chować.
ha, ha...
ha, ha... 03.10.2019, 14:47
... nie wolno ale się chowają.
Lo
Lo 03.10.2019, 14:59
I bawią się telefonami ?

Pozostałe