Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! O czym dzisiaj piszemy?

  • 02.10.2019, 10:04 (aktualizacja 02.10.2019, 10:18)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! O czym dzisiaj piszemy?

Podziel się:

Oceń:

Diagnoza brzmiała jak wyrok...
Niezbędna jest kosztowna operacja w USA

Tosia przyszła na świat w lipcu bieżącego roku w Kociewskim Centrum Zdrowia. Dla rodziców była spełnieniem marzeń i wszystkim tym, co było potrzebne im do pełni szczęścia. Wszystko wyglądało jak z bajki. Rodzicom sen z powiek spędzały zabawki, maleńkie ciuszki oraz przemyślenia nad kolorem ścian w pokoju córki, która zresztą rosła jak na drożdżach. Aż nagle jednego dnia cały ich świat legł w gruzach. U dziecka wykryto siatkówczaka, czyli złośliwy nowotwór oka. W domu państwa Teresy i Marka rozpoczęła się nierówna walka z czasem. Rodzice dowiedzieli się, że jedynym ratunkiem dla córki jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Niestety, by leczenie mogło się powieść, potrzebna jest astronomiczna suma, której rodzice nie są w stanie sami zebrać. Wspólnie pomóżmy małej Tosi wrócić do zdrowia, by mogła w przyszłości czerpać z życia wszystko, co najlepsze.

 


29 mandatów i 1 wniosek do sądu. Policjanci mówią STOP piratom drogowym - Policjanci ze starogardzkiej drogówki włączyli się w realizację projektu EDWARD, czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania były prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w ramach trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Starogard najlepszą gminą na Pomorzu i szóstą w Polsce - W 2018 roku w  Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” Starogard Gdański w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajął 15 miejsce.  Teraz „wskoczył” do pierwszej dziesiątki.  30 września redakcja „Rzeczpospolitej” ogłosiła wyniki „Rankingu Samorządów 2019”. Starogard uplasował się na 6 pozycji w Polsce i pierwszej na Pomorzu. Wyróżnienie odebrał prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Przedsiębiorcy skarżą się na remonty. „To uderza w nasz biznes!” - W połowie lipca rozpoczął się pierwszy etap przebudowy ulic wokół Rynku. Najpierw prace rozpoczęto na ulicy Paderewskiego, Kellera oraz Placu 16. Dywizji. Pracownicy na początku zerwali stary asfalt, a następnie mieli zniknąć z placu budowy. – Sądzimy, że jest to robione celowo, żeby zniszczyć nasze biznesy – mówią lokalni przedsiębiorcy. Docelowo prace miałby zakończyć się pod koniec marca. Czy wykonawcy zdążą na czas? Urzędnicy podchodzą do sprawy sceptycznie, twierdząc, że wielce prawdopodobne jest, że terminu końcowego nie uda się dochować.

Blisko 3 promile za kierownicą audi. Jechał bez uprawnień i po alkoholu - Funkcjonariusze starogardzkiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Radni pod lupą - Samochody, mieszkania, kredyty i oszczędności – takie informacje w corocznych oświadczeniach wykazywać muszą radni wszystkich gmin, włodarze i osoby, które mają wpływ na decyzje finansowe samorządów. Dziś publikujemy drugą część oświadczeń radnych Rady Gminy Osieczna. Zobaczcie, jak im się powodzi.

Konkurs Fotograficzny „Moim Okiem”. Urok powiatu na wystawie - W piątek 4 października o godzinie 17.00 w Galerii Neptun odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej oraz wręczenie nagród w Konkursie Fotograficznym pt. Moim Okiem.

Są środki na nowy ambulans. Karetka jeszcze w tym roku - Do końca roku Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim kupi nowoczesną karetkę, która docelowo stacjonować będzie w Kaliskach jako zespół ratownictwa medycznego.

Uroczysta Msza Święta i odsłonięcie pomnika. Upamiętnili ofiary niemieckich zbrodniarzy - Szacuje się, że w Lesie Szpęgawskim życie straciło od 5 do nawet 7 tys. osób. Wśród pomordowanych znaleźli się m.in. przedstawiciele polskiej inteligencji – nauczyciele, duchowni, adwokaci, a także pracownicy Poczty Polskiej, pracownicy fizyczni oraz pacjenci szpitala psychiatrycznego w Kocborowie. Oprawcy byli bezlitośni, zabijali ofiary strzałem w tył głowy, kradnąc wcześniej cenne przedmioty i dzieląc się nimi. W 80. rocznicę tych straszliwych wydarzeń mieszkańcy powiatu starogardzkiego, tczewskiego, kościerskiego i kwidzyńskiego zgromadzili się w środku lasu, pośród masowych grobów. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem, odprawiona została uroczysta Msza Święta z udziałem Biskupa Pelplińskiego, a następnie odsłonięto i poświęcono pomnik, który nigdy nie pozwoli zapomnieć o tej straszliwej zbrodni.

Zawołać po imieniu - Teatr Kuźnia Bracka zaprasza na program artystyczny „Zawołać po imieniu”, który został zrealizowany z myślą o 80. rocznicy zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. Wstęp jest bezpłatny, warto jednak wcześniej zarezerwować miejsce siedzące.

Jesienne wietrzenie szaf - Jesień to doskonały czas na porządki. Jeśli masz rzeczy, których nie używasz np.: książki, zabawki, biżuterię, sprzęt sportowy, starocie, które są w dobrym stanie, możesz sprzedać je komuś, kto jeszcze z nich skorzysta.

Wspólnie dla zapomnianego cmentarza w Kocborowie - Stowarzyszenie Starogard 2030 wraz ze Stowarzyszeniem Kocborowo z Dawnych Lat organizują wspólną akcję, podczas której uporządkowany zostanie zaniedbany od dawna cmentarz znajdujący się poza murami szpitala.

Artyści z Chin na starogardzkiej scenie - 19 października o godzinie 17.00 w starogardzkiej hali miejskiej wystąpi 19 artystów z partnerskiego miasta Luohe w Chinach. Zaprezentują tradycyjny i współczesny taniec chiński, pokazy akrobatyczne i chińską operę. Na scenie pojawią się soliści i muzycy, którzy zagrają na tradycyjnych dalekowschodnich instrumentach. Będzie to jedno z dwóch przedstawień w Polsce z okazji 70.rocznicy nawiązania chińsko-polskich stosunków dyplomatycznych. Wstęp na występ jest bezpłatny!

Sami Swoi w Kaliskach - 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach odbędzie się XIX wernisaż wystawy „Sami Swoi i goście”. Na wystawie będzie można zobaczyć prace mieszkańców gminy Kaliska, jak również gości ze Smętowa Granicznego. Podczas wydarzenia zagra zespół „Zdążyć przed północą”.

Piękno ukryte w materiale - Zjawiskowe, piękne, power-flower  - tak opisane zostały dzieła Agnieszki Łukaszewicz - projektantki mody, która swoją pasję rozwijała w Manchester Metropolitan University w Wielkiej Brytanii. Główną inspiracją był haft kociewski oraz słowiański folklor. Wystawa w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim była wynikiem współpracy projektantki i fotografa Justyny Prabuckiej. Wspomnieć należy, że sesja zdjęciowa odbyła się w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich. Nie udałaby się ona bez udziału modelek-  Anety Żelaskowskiej i Aleksandry Wasilewskiej, makijażystki - Kamili Widzickiej oraz fryzjerki - Martyny Rodackiej -Wiśniewskiej.

Bieg Kociewski już w niedzielę! - Już tylko kilka dni dzieli nas od jednej z największych imprez biegowych na Kociewiu. W niedzielę 6 października 700 biegaczy będzie miało okazję już po raz 28. przebiec ulicami miasta. Impreza każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem sportowców z Kociewia, Polski i krajów zagranicznych. Dystans biegu wynosi 10 kilometrów. Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle.

Bolesny początek dla Polpharmy - Polpharma Starogard Gdański zainaugurowała nowy sezon w EBL, grając w Hali Mistrzów z Anwilem Włocławek, jednym z najmocniejszych przeciwników. Niestety sensacji nie było, starogardzcy koszykarze przegrali zdecydowanie i bardzo wysoko – 110:72.

Na scenie zobaczymy kulturystów z całego świata - W drugi weekend października w nowej hali sportowej w Zblewie odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Fitness. Przez dwa dni 12 i 13 października rywalizować będą ze sobą kulturyści z Polski oraz kilku innych krajów. To już kolejne zawody, które odbędą się na Kociewiu. – Zachęcam wszystkich do podziwiania zmagań na scenie. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie – zachęca do udziału Wojciech Nadolski, prezydent federacji WBBF – WFF.

_redakcja

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

albert
albert 09.10.2019, 08:08
neumann jest skończony , nigdy więcej neumanna !!!
maurycy
maurycy 08.10.2019, 08:06
dlaczego wiszą jeszcze banery neumanna - sp..przaj dziadu , won gnido...
ludka
ludka 06.10.2019, 17:45
skandal z tym neumannem , jak taka gnida śmie kandydować , wstydu nie ma , zamknąć go powinni...
(PO)lityczny zarząd
(PO)lityczny zarząd 05.10.2019, 10:26
W niniejszej zajawce przemilczana została bardzo ciekawa wypowiedź posła Kiliana, który ujawnia kulisy jak Zarząd Powiatu zadziałał na niekorzyść starogardzian odrzucając leżące na stole pieniądze na remont ulicy Lubichowskiej... Hmm... Czy ci sami ludzie nie atakowali posła za obwodnicę? (już pewną - w niedługim czasie zostanie wydana decyzja o jej budowie)
king
king 07.10.2019, 09:15
Atakowali? Tomuś czy to ty wypisujesz te głupoty? Nie trzeba go było atakować wystarczyło prześledzić jak (nie)zagłosował za naszą obwodnicą.
ludwik
ludwik 04.10.2019, 14:22
nigdy więcej neumanna , Starogard i Tczew ma w d...e , skorumpowany dziad
wanda
wanda 04.10.2019, 19:47
tczewiacy powinni mu na żywca jaja urwać , podobnie jak nasi...
marzena
marzena 04.10.2019, 14:31
pisiory , kiedy wreszcie wsadzicie neumanna , gawłowskiego , tuska i im podobnych , czekamy z utęsknieniem !!!
asia
asia 02.10.2019, 19:56
NIE , NIE , NIE , dla neumanna , stop draństwu , dziadostwu i złodziejstwu !!!
architekt
architekt 02.10.2019, 16:26
Głos oddaję na Panią Chmiel
mieszkańcy
mieszkańcy 02.10.2019, 15:36
kandydatom , kilianowi i neumannowi już dziękujemy , na was nie głosujemy

Pozostałe