Czysty Starogard – Zdrowsze Życie

  • 27.09.2019, 07:25
  • redakcja
Czysty Starogard – Zdrowsze Życie

Podziel się:

Oceń:

W ostatnią sobotę września w Parku Nowe Oblicze odbędzie się Festyn Ekologiczny pod nazwą ,,Czysty Starogard – Zdrowsze Życie”. Organizowana przez Wydział Ochrony Środowiska impreza ma na celu uświadomienie mieszkańcom jak ważną rolę w naszym otoczeniu odgrywa ekologia i dbanie o środowisko.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji m. in. konkursy ekologiczne opierające się na prawidłowej segregacji odpadów oraz ochronie powietrza. Zorganizowana zostanie wystawa mebli i przedmiotów z odpadów. Do punktu odbioru przynieść można makulaturę lub zużyte baterie, a ze swoich starych t-shirtów zrobić ekologiczną torbę na zakupy. Tego dnia zbierane będą nakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Jakuba Zaremskiego, który cierpi na obniżone napięcie mięśniowe, liczne cechy dysmorficzne oraz przepuklinę kresy białej.  Każdy, kto przyniesie minimum 1 kg nakrętek  może wziąć udział w losowaniu nagrody.
W trakcie trwania festynu przeprowadzone będą warsztaty ekologiczno-kulinarne oraz tłoczenie soku z jabłek. Na najmłodszych czekać będą wielkie bańki mydlane, konkursy, manufaktura lizaków oraz malowanie twarzy.

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gg
gg 30.09.2019, 09:38
dlaczego policja miejska nie reaguje na kopcące kominy. Co roku te same osoby nas zatruwają paląc czym popadnie. widzę spacerujących strażników i zero reakcji na czarny dym z kominów.
lucy
lucy 29.09.2019, 17:32
A gdzież to jest ten park nowe oblicze ja nie mogę ,ale nazwę wymyślili.
Gość
Gość 28.09.2019, 10:02
Polpharmy. Akurat za złą jakość powietrza w Starogardzie nie odpowiada Polpharma, a osoby prywatne, szczególnie mieszkańcy budynków jednorodzinnych. Wielu nadal używa do ogrzewania swoich domów przestarzałych "kopciuchów" na węgiel lub drewno, a na dodatek są tacy, którzy wrzucają do nich co popadnie - m. in. śmieci, a inni z kolei pala w niewłaściwy sposób albo złej jakości opałem. Prawda jest taka, że to my, mieszkańcy Starogardu, sami sobie gotujemy ten los!
mia
mia 29.09.2019, 20:06
Oczywiście. Za kiepski stan powietrza odpowiada głównie tzw. "niska emisja", czyli to, co wylatuje z kominów niższych niż 40m. Kopciuchy, czyli piece opalane węglem plus spalanie śmieci. Zakłady takie jak Polpharma są pod ścisłą kontrolą różnych organów i instytucji i nie mogą sobie pozwolić na niespełnianie norm. Ale łatwiej jest zrzucić winę na Polpharmę i dalej z czystym sumieniem ładować do pieca śmieci.
iwona
iwona 28.09.2019, 09:42
jaja sobie robicie ? , dla kogo te frazesy ? , polpharma dalej nas truje - skandal
nikos
nikos 28.09.2019, 09:58
A do tego już nie chce dawać pieniędzy na koszykówkę. W takim razie fora ze dwora.
Gość
Gość 28.09.2019, 09:40
Godziny trwania festynu to 11-18.
d-d
d-d 27.09.2019, 23:49
A polfarma pewnie sponsoruje XD
Krzysztof
Krzysztof 27.09.2019, 10:47
Wszystko fajnie, ale kiedy to będzie się działo i w jakich godzinach. Artykuł nie zawiera ani daty, ani godziny. Inteligentni ustalą datę (ostatnia sobota września) ale godzina to już na prawdę zagadka...

Pozostałe