Czwartek, 24.10.2019
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

„Budowę obwodnic na Pomorzu powinniśmy zaczął od Starogardu Gdańskiego”

  • 19.09.2019, 10:56
  • redakcja
„Budowę obwodnic na Pomorzu  powinniśmy zaczął od Starogardu Gdańskiego”
Podziel się:
Oceń:
Kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości Arwid Żebrowski zorganizował briefing prasowy w Starogardzie Gdańskim, podczas którego zapowiedział realizację na Pomorzu programu „100 obwodnic”.

Temat starogardzkiej obwodnicy po raz kolejny zaistniał w czasie kampanii wyborczej. W miniony piątek podczas konferencji prasowej w Starogardzie Gd., kandydat na posła z listy PiS Arwid Żerbrowski zapowiedział swoją szczególną przychylność dla tej wyczekiwanej inwestycji.

Obwodnica starogardzka
 z pierwszeństwem

- Jako poseł będę zabiegał o to, aby powstały obwodnice Starogardu Gdańskiego, Sztumu, Malborka, Tczewa. Jak najszybciej powinna też powstał Obwodnica Metropolitalna. Składam dziś publiczną deklaracje, że będę dążył do realizacji tych inwestycji. Budowa tych dróg: ułatwi transport mieszkańców, poprawi bezpieczeństwo na drogach na Pomorzu, stworzy dodatkowe miejsca dla ruchu samochodów ciężarowych, odkorkuje miasta, wpłynie korzystnie na mieszkańców miast, zmniejszy hałas, zmniejszy zanieczyszczenia powietrza i środowiska, wpłynie korzystnie na rozwój gospodarczy, pozwoli przyciągnąć nowy kapitał. W ramach programu 100 obwodnic powinniśmy zacząć od budowy tej w Starogardzie Gdańskim – powiedział Arwid Żebrowski kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Dementował plotki?
Podczas spotkania, kandydat zdementował także informacje, które jak mówił, rozpowszechnia opozycja, jakoby w czasie rządów PiS - u nie budowało się dróg.
- Przypominamy, że w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zakończono realizację 58 odcinków o długości 820 km i wartości 28 mld zł. Inwestycje, które są aktualnie realizowane to 108 odcinków o łącznej długości 1363 km i o wartości 54 mld zł – mówił A. Żebrowski. - Z kolei przetargi prowadzone są na realizację ośmiu odcinków o długości 113 km i wartości blisko 5 mld zł. Spośród zadań w Programie Budowy Dróg Krajowych o wartości 135 mld zł na lata 2014-2023 zrealizowano bądź pozostaje w realizacji 60 proc. wartości inwestycji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości w lipcu 2017 roku zwiększył limit finansowy programu do 135 mld zł ze 107 mld zł. W 2019 roku zostało dofinansowanych 35 inwestycji na Pomorzu kwotą  60 416 425 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość tych inwestycji to: 124 204 036 zł.

 

_redakcja

Komentarze (105)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 09.10.2019, 08:13
neumann i kilian - NIGDY WIĘCEJ !!!
alina
alina 03.10.2019, 16:25
pisiory , zakłamane stfory
edek
edek 25.09.2019, 09:25
kilian i neumann NIE !!!
Antypis
Antypis 24.09.2019, 18:46
Warto zwrócić uwagę jak pisiory określają rząd. Dla nich to rząd prawa i sprawiedliwości a nie rząd R. P. Zgodnie z tym w R. P. nie ma rządu. Morawiecki nie jest premierem, Ziobro, Gowin i, reszta nie są ministrami. To tylko marionetki poruszane łapami stetryczalego kurdupla.
kitaj
kitaj 25.09.2019, 16:32
Co ty pieprzysz,a jak swój rząd nazywał Tusk?nawet w angli rząd jest Jej królewskiej mości a nie Angli.
Piotr
Piotr 25.09.2019, 19:30
Zgoda ale starają się reprezentować wszystkich obywateli a nie tylko swoich jednoczesnie określając innych jako druga kategorie i wroga opcje. Dla mnie kur***l Jarosław i jego pisiory to glupole.
anyuplatfus
anyuplatfus 25.09.2019, 19:48
To ty jesteś niezły głupol,a Grzechu to h..j
alojzy
alojzy 24.09.2019, 07:54
zdecydowanie - NIE dla neumanna i kiliana , nic nigdy dla ludzi pracy nie zrobili i już nie zrobią ...
ja
ja 24.09.2019, 10:27
Dokładam do tego jeszcze Smolińskiego- dla niego też wielkie NIE
mieszko
mieszko 23.09.2019, 16:11
zamiast obwodnicy Starogardu będzie remont odcinka DK22 Zblewo-Starogard zwiększający przepustowość i obciążenie do 110 ton - a więc jeszcze więcej samochodów i więcej przez Starogard zafunduje nam wszystkim obecnie rządzący
Czesław
Czesław 23.09.2019, 15:48
Ulice nie zamiatane w Starogardzie bo zamiatarka nie może wjechać stoją Samochody na ulicy oznakowanie wskazuje strefę zamieszkania , miejsca parkingowe na tej ulicy nie są wyznaczone Straż Miejska jeździ nikt tego nie widzi np. ul. Szornaka ,Cesaża , Staszica a mają budować obwodnicę jak sobie z tym nie dają rady ?
leo
leo 23.09.2019, 20:35
co się dziwić jak w mieście panuje analfabetyzm wtórny. na ul Sikorskiego tablice zakaz parkowania na chodniku i.... straż miejska olewa
daniel
daniel 24.09.2019, 10:29
Wystarczy spojrzeć na jakość niektórych inwestycji w mieście i masz odpowiedź na pytanie dlaczego nie radzą sobie z obwodnicą
13.10.2019r.
13.10.2019r. 23.09.2019, 07:53
Co to tam ostatnio za nagonka na Nojmana była o oświadczenie majątkowe? Ileś tam dziesiąt tysięcy złotych się nie zgadzało? A tu proszę Banaś i kwota o wiele większa i co cisza? A Szyszko, a Dworczyk. Nie lubię PO i tego nie ukrywam ale wy pisiory jesteście o wiele wiele gorsi od nich. Na szczęście w tych wyborach jest oprócz was na kogo głosować więc jeszcze Polska nie zginęła.
karniak
karniak 24.09.2019, 18:19
Na nojmana mają zarzuty korupcyjne ,między innymi.Już niedługo.
janina
janina 25.09.2019, 15:44
mam nadzieję , że już niedługo go skażą i z mordy zniknie mu szyderczy uśmieszek
dziab dziab
dziab dziab 23.09.2019, 04:48
A ja waszą inteligencję uwielbiam.
Piszesz PO to złodzieje - z automatu jesteś za PIS
Piszesz PIS to złodzieje - z automatu jesteś za PO
Zrozumcie ludziki.
To są koledzy.
Gdyby było inaczej to większość z nich dawno by siedziała za kratami.
A NIE SIEDZI NIKT
bigi
bigi 24.09.2019, 10:32
Dziab dziab jedynie gdzie siedzą...........to cieplutkie posadki i sejm hehehe
Stefan
Stefan 23.09.2019, 09:19
Dziab dziab masz w pełni racje, ale ile procent myśli tak jak ty?.Mam średnie wykształcenie , obniżyłbym podatki, Vat, zabrał zdrowym socjal,zasada jesteś zdrowy sprawny chcesz to pracujesz , nie chcesz nie pracujesz ale i nie jesz.Dobrowolne składki Zus, odkładasz sam lub wcale a na starość kto się obijał niech idzie pod Kościół zbierać na jedzenie, skoro za młodu nie myślał, albo niech rodzina go przygarnie.Dosyć stawiania uczciwie pracujących na równi z obibokami którym daje się socjal i obiecuje za nic emeryture obywatelską.Obniżenie uposażenia Ministrów , Posłów i Senatorów.Zamiast 70 czy 50 tyś,7 lub 5 a jak nie pasuje to do pracy na własny koszt.Do tego najwyższy wymiar kary za odebranie komuś życia.Tyle prostych punktów, a o ile byłoby lepiej , oni wiedzą o tym ale dlaczego ich nie wprowadzają?, bo to im ma się żyć lepiej a nie ludziom na dole.Poza tym nikt by mnie nie wybrał, a jeśli już zrobiliby ze mnie i mi podobnych wariata, buraka, idiotę a rodzina nie miałaby życia, tak działa polityka.
Joasia
Joasia 23.09.2019, 11:32
Stefan już ci dają łapkę w dół bo prawdę napisałeś, a prawda jest bolesna.Miska ryżu, węgiel z Mozambiku,afery nierozliczone bo 4 lata to za mało czasu, rozdawnictwo, zadłużanie,pokoje na godziny, zasiadanie w dwóch radach nadzorczych wbrew prawu.
jiko
jiko 23.09.2019, 09:23
niestety , pisuary nie mają do tego odpowiednich ludzi
bigs
bigs 23.09.2019, 07:43
Dziab dziab oni są zbyt głoopi aby to zrozumieć.Nie pomyślą, że możesz być za Kukizem Lewicą czy Konfederacją. Zbyt trudne
jontek
jontek 22.09.2019, 20:41
chyba miasta mu się pokićkały bo kandyduje z kwidzyna.
Patriota
Patriota 22.09.2019, 20:40
Zakompleksiony mały człowieczek porywa się na Polskę.
Znalazł 20,7 % uprawnionych do głosowania, do których dotarł, na szczęście to tylko 20,7 % czyli tylko co piąty Polak. Wyborcy o sile
79,3 % uprawnionych do głosowania, obudźcie się, Polska jest zagrożona, ochrona że strony Unii Europejskiej też jest zagrożona. Wszyscy na wybory w październiku 2019 roku.
Musimy wygrać by Polska była nadal w Unii Europejskiej.
Wygramy!!!
trybik
trybik 22.09.2019, 20:43
Masz rację wygramy.niech żyje PIS
Gosc
Gosc 22.09.2019, 11:22
Obiecanki cacanki.... ludzie, nie dajcie sie nabrac!!!
prawnik
prawnik 22.09.2019, 08:22
w pierwszej kolejności należy zweryfikować oświadczenia majątkowe tych pseudo-polityków i wtedy wyjdzie szydło z wora , a cwaniakami i umoczonymi kolesiami zajmie się temida !!!
Jan5555
Jan5555 21.09.2019, 16:30
Znowu przyjechał pisior do ciemnogrodu i jak powie, że obwodnica będzie do się na chłopa zagłosuję. To bierz chłopie łopatę i zacznij już kopać może do wyborów zdążysz.
A co to to?
A co to to? 21.09.2019, 11:33
" Jedziem do Pcimia Wielkiego, tam powiemy, że zbudujemy im obwodnicę, aquapark, wesołe miasteczko i metro-ciemny lud to kupi"
Takie coś podsłyszałem jak już wyłączono mikrofony.
Ppp
Ppp 21.09.2019, 10:44
Powiedział Smoliński były vce minister infrastruktury, który wykreślił obwodnicę STG z listy budowy dróg na lata 2018-2023 :)
Piotr
Piotr 23.09.2019, 19:24
Smoliński to prawdziwe zero. On potrafi tylko gledzic pisbajki a później być przeciw tym pisbajkom bo Kur***l- uzurpator tak nakazał. To Kowalczyk i Smoliński spieprzyli Mieszkanie+. Dwóch durni "specjalistów" udowodnilo jak PIS potrafi realizować wyborcze obietnice Tłustej Beaty i kurdupla z Zoliborza
karna
karna 23.09.2019, 19:53
A PIS i tak wygra,.
karolina
karolina 21.09.2019, 09:28
zdecydowane NIE dla neumanna i kiliana , tych nie wybieramy !!!!!
Kaszuba
Kaszuba 21.09.2019, 13:43
A ty masz rozdwojenie jazni, ze piszesz o sobie w liczbie mnogiej?
o
o 21.09.2019, 11:27
Pisz za siebie. Ja na Neumanna zagłosuję.
tekla
tekla 24.09.2019, 18:22
No to potem nie miej pretensji,że cię okradł.On nawet się boi przyjechać do Starogardu ,że go obrzucą zgniłymi jajami.
D
D 21.09.2019, 00:16
Obwodnica ok, tylko nie w obecnej bieda wersji, która biegnie przez tereny gęsto zamieszkane. Nikt nie chce mieć pod oknem trasy szybkiego ruchu.
Marek
Marek 21.09.2019, 07:41
Myslisz, że ktoś się ciebie będzie pytał, gdzie ma iść obwodnica?, zrobią po swojemu i tyle.Przypomnij sobie urzędnicze idiotyzmy, gdzie masowo wydawano pozwolenia na budowę domów, a potem informowano, że tędy właśnie pójdzie autostrada, czy obwodnica.Jakaś fajtłapa podpisała jednak pozwolenie i co nie wiedziała że teren ma być przeznaczony pod budowę drogi?.Urzędnicy za durne , nieprzemyślane decyzje powinni odpowiadać karnie i swoim majątkiem.
Kaszuba
Kaszuba 20.09.2019, 23:08
W karierze Żebrowskiemu pomaga Andrzej Jaworski, były lider PiS w Gdańsku, a także europosłanka Anna Fotyga (61 l.). Żebrowski jest jej asystentem. Oprócz pracy w jej biurze, był też zatrudniony w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym, gdzie był pełnomocnikiem ds. rozwoju. Zarobki? Bajońskie! Z europarlamentu na jego konto w 2016 r. wpłynęło 57 tys. zł, z PHCRS - 100 tys. zł, a z sejmiku - 27 tys. zł. Ale to nie wszystko. Jaworski pomógł mu ulokować się w Polskim Cukrze, gdzie sam jest członkiem zarządu - mówi nasz informator z PiS. Dla Żebrowskiego trzeba było wymyślić specjalne stanowisko. - Został ekspertem od zaopatrzenia w Malborku, choć całe lata w tym oddziale takie stanowisko nie było nikomu potrzebne - mówią pracownicy Polskiego Cukru i dodają, że doświadczenie Żebrowskiego w tej branży jest zerowe.
janko
janko 21.09.2019, 09:06
jesteś jego księgowym,parchu
Kaszuba
Kaszuba 21.09.2019, 13:42
Nie, nie jestem, impotencie umyslowy i nie tylko umyslowy!
srańko
srańko 21.09.2019, 11:29
A co ? Prawda w oczy kole nie?
ANDY
ANDY 20.09.2019, 13:54
A kto to ten Arwid?
YDNA
YDNA 20.09.2019, 20:15
i co dobrego w życiu zrobił , bo obiecywać i palić głupa to zdecydowanie za mało

Pozostałe