Czwartek, 24.10.2019
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 18.09.2019, 10:11
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Biznes, czy głupia zabawa?
Nawet kilkanaście przypadków dziennie

Śruby, blachowkręty i gwoździe – takie przedmioty w ostatnim czasie w swoich oponach znajdują kierowcy parkujący pojazdy w Starogardzie. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to przypadek, a celowe działanie na szkodę kierowców. Skala jest ogromna, a zakłady wulkanizacyjne w mieście potrafi odwiedzać nawet kilkanaście osób dziennie z tym samym problemem. Rodzi się tu pytanie: komu i dlaczego zależy na przebijaniu opon w pojazdach? Sprawą zajmuje się starogardzka policja.

 


Działania specjalnej Grupy Speed. Ponad setka kierowców straciła prawo jazdy - Zespół „SPEED” został powołany decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z dniem 18 lipca bieżącego roku. Tylko w sierpniu policjanci pracujący w zespole zatrzymali ponad 100 praw jazdy.

Budowę obwodnic na Pomorzu powinniśmy zaczął od Starogardu Gdańskiego” - Kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości Arwid Żebrowski zorganizował briefing prasowy w Starogardzie Gdańskim, podczas którego zapowiedział realizację na Pomorzu programu „100 obwodnic”.

Korzystasz z telefonu podczas jazdy? Możesz stracić pieniądze, a nawet życie... - 6 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci reagowali również na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone były niemal we wszystkich państwach europejskich.

Zderzenie motocyklisty z pieszym. Obaj trafili do szpitala - W połowie ubiegłego tygodnia policjanci z powiatu tczewskiego zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, gdzie motocyklista potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pieszy, jak i kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniemu motocykliście prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Terror w Mermecie. „Czy musi dojść do linczu...?” - Do naszej Redakcji zgłosili się mieszkańcy miejscowości Mermet, leżącej w gminie Lubichowo. Jak twierdzą, jeden z nowych mieszkańców od pewnego czasu terroryzuje całą wieś. Mężczyzna, powołując się na znajomości w policji, ma ubliżać i zastraszać mieszkańców oraz szczuć ich groźnymi psami. – Sąsiedzi wyprowadzają się ze strachu i dla własnego bezpieczeństwa... Czy musi dojść do linczu, aby ktoś zajął się tą sprawą – pytają zaniepokojeni zgłaszający.

Masz głos, masz wybór - Wybory parlamentarne 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Znamy już numery list wyborczych poszczególnych komitetów. Sprawdźcie, jakie nazwiska znajdziecie na listach, czym zajmują się kandydaci, skąd pochodzą i do jakiej partii należą. Warto zapoznać się z materiałem i dobrze przemyśleć swój wybór.

Czy tczewski garb w trafi do Skarbu Państwa? - Lokalni dziennikarze oraz Społeczny Komitet Odbudowy Mostu apelują do władz państwowych o zajęcie się sprawą Mostu Tczewskiego. Zachęcają oni wraz z Mirosławem Pobłockim, prezydentem Tczewa oraz Mirosławem Augustynem, starostą tczewskim do poparcia petycji zamieszczonej na stronie https://www.petycjeonline.com/mosttczewski. Petycja jest apelem o utworzenie na bazie mostu oddziału muzeum II wojny światowej.

Radni pod lupą. Ile zarabiają, czym jeżdżą? - W dzisiejszym numerze pod lupę bierzemy oświadczenia majątkowe pozostałych radnych Rady Gminy Osiek.

Wyjątkowy dzień działkowca - W połowie września Dzień Działkowca obchodzili ogrodnicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych  ,,Centra – Elektron”.  Muzyka, pieczenie kiełbasek przy ognisku i świetna zabawa towarzyszyła ogrodnikom do późnych godzin wieczornych.

Zabawa z mydlanymi bańkami w tle - 14 września Parkiem Nowe Oblicze zawładnęły bańki mydlane. Miłośnikom zabawy z mydlanym płynem towarzyszyła idealna słoneczna i nieco wietrzna pogoda. Bubble Day pierwszy raz zagościł w Starogardzie Gdańskim. Od samego początku, czyli od godziny 13.00 do Parku zaczęły schodzić się całe rodziny. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście bańki mydlane, a oprócz tego na najmłodszych czekały dmuchane zamki i zabawy z animatorem.

Śmieciom w lesie stanowczo mówią nie! - W miniony czwartek chłopcy z klas 5 - 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 wybrali się na spacer po lasach okalających Czarną Wodę w ramach akcji: ,,Śmieciom w lesie mówimy stanowczo nie!” Podobnie jak w roku ubiegłym celem wędrówki było usunięcie tego, co w lesie w ogóle nie powinno się znaleźć. Wśród ,,perełek” czwartkowego śmieciobrania znalazły się 3 opony oraz butelka pepsi - cola.

Koła gospodyń wiejskich wnioskują o ponad 23,3 mln zł - Już 6751 wniosków na łączną kwotę 23 334 000 zł złożyły do 31 sierpnia koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł.

Pomimo wypływu ścieków woda zdatna do kąpieli. Zbadano próbki wody z Zatoki Gdańskiej - Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Wisły, 6 września pobrane zostały próbki wody z Zatoki Gdańskiej, z miejsc, w których zwykle organizowane są kąpieliska.

Wspólnie posprzątajmy naszą okolicę! - Fundacja Nasza Ziemia zaprasza do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Jak co roku wielkie sprzątanie świata przewidziane jest na trzeci weekend września. Tym razem posprzątamy Starogard pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - Jak co roku Starogard Gdański uczestniczy w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Kampania potrwa do niedzieli 22 września.  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Sokół” -  Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na spotkanie 26 września o godzinie 18.30 do kina „Sokół” i projekcję filmu pt. „Party”. Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.

Wystartuj i pokonaj własne słabości! - Tegoroczny Bieg Kociewski zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę 6 października 700 biegaczy będzie miało okazję już po raz 28. przebiec ulicami miasta. Impreza każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem sportowców z Kociewia, Polski i krajów zagranicznych. Dystans biegu wynosi 10 kilometrów.

 „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać największy w Europie turniej dla dzieci, który już od prawie 20 lat gości na sportowej mapie Polski. W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej do tej pory udział wzięło ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy.

_redakcja

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

magda
magda 03.10.2019, 20:43
p(ośle) neumann , pora najwyższa odejść w polityczny niebyt , oczywiście razem z żonką , ale najpierw niech was prokuratura rozliczy
luiza
luiza 02.10.2019, 21:14
co dalej z waszym banasiem - pisiory ? , jarosław już go wyklął ? , jeśli nie , to na co czeka ? , stop złodziejstwu w białych kołnierzykach , na was pisuary nie głosujemy ...
ania
ania 28.09.2019, 09:35
neumannowi i innym kandydatom z peło już dziękujemy , na was nigdy nie zagłosujemy , dość kłamstwa , złodziejstwa , korupcji !!!
leon
leon 25.09.2019, 21:52
banaś , największa wtopa pisuarów , skandal , jak można się tak upodlić i w bezczelny sposób oszukiwać naród , co na to jarosław kłamczyński ???
finezja
finezja 24.09.2019, 20:02
nie takich pancernych jak banaś topiono , miałeś hamie złoty róg , został ci się jeno sznur...
dalida
dalida 24.09.2019, 11:34
pisiory , że wam nie wstyd , ilu takich banasiów macie i ilu jeszcze ukrywacie , to ma być ta dobra zmiana , ale na gorsze , co na to kk i król Jarosław ???
brat grotger
brat grotger 23.09.2019, 11:10
co dalej z banasiem , podał się już do dymisji , czy Jarosław go jeszcze do tego ruchu nie nakłonił ???
xyz
xyz 25.09.2019, 08:29
to ten cwaniak , który miał układy z mafiozami , niby walczył z mafią vatowską , a dokonał likwidacji szczególnego nadzoru podatkowego i komórek stałego nadzoru , żeby inspektorzy nie dobrali się mafii paliwowej , gazowej ,spirytusowej , tytoniowej , hazardowej do d..py , pamiętamy...
dalton
dalton 23.09.2019, 11:39
no cóż , skarlaki i inne mało wyrośnięte i z pnia ciosane pigmeje tak mają - gówno im się z rozumem miesza !
wiesia
wiesia 23.09.2019, 12:01
mają pretensje do najwyższego , że im nie dał normalnego wzrostu , karnykle...
karol
karol 22.09.2019, 10:40
je banaś ? , nie ma - siedzi !!!
starogardzianin
starogardzianin 21.09.2019, 09:35
neumann , zjawisko niepożądane i bardzo szkodliwe , które nigdy nie powinno zaistnieć , nigdy więcej takich skompromitowanych i skorumpowanych pseudopolityków...
ludmiła
ludmiła 21.09.2019, 19:28
kiedy zostanie rozliczony , skazany i wreszcie trafi tam , gdzie od dawna jest jego miejsce - w pi..dlu ???
Str.
Str. 20.09.2019, 22:04

Na koniec sierpnia br. zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło ok. 977,6 mld zł, co oznaczało wzrost o 4,3 mld zł (o 0,4 proc.) wobec lipca br. - wynika z podanych w piątek wstępnych szacunkowych danych resortu finansów.
Głosujcie na PIS a skończy się tragedią dla Polski!!!


Mieszkanka
Mieszkanka 19.09.2019, 16:22
Mieszkańcy Mermetu nieładnie z waszej strony że przeinaczacie fakty
Wcale nie jest jak opisujecie to w gazecie
Niestety ale to Wy nas nachodzicie i zaklucacie nasz spokój. Nachodzicie nas że psy wam przeszkadzają chociaż są na swojej posesji przeszkadza wam to nawet że nasze psy biegają w kagancach gdy idziemy na spacer nie dość że wypisujecie totalne kłamstwa to jeszcze bijecie nam nasze psy! Co wy sobie myślicie?
Wiecie że znęcanie się nad zwierzętami jest karalne?
Mój mąż nikomu nie grozi nie szczuje jak to śmiesznie napisano "groźnymi psami"
Mieszkamy tutaj rok i cały czas każdy ma pretensje do nas o wszystko. Przykro mi ale jeżeli ktoś mnie wyzwie to robie tak samo. Jeżeli rzekomo mój mąż komuś z Was zagraża to dlaczego nie wezwiecie Policji? Przecież to my ją ostatnio wezwaliśmy bo krzyczeliście nam pod naszym płotem. Pytam się gdzie tutaj w ogóle jest jakiś sens? Nie ośmieszajcie się proszę.
Mamy lepsze i ważniejsze rzeczy do pracy niż pisanie głupich nagonek na czyiś temat. Nikt nikomu krzywdy nie robi a wy takie rzeczy piszecie co jest w ogóle nieprawdą?!
Niestety ale we Wsi Mermet mieszkają bardzo ale to bardzo dziwni ludzie wszystko im przeszkadza dym z komina dym z grilla to że ktoś robi remont domu to że są dzieci które biegają po podwórku i krzyczą jak to dzieci to że żwir leży przed brama to że piesek szczeka no weźcie się nie ośmieszajcie. Jeżeli ma ktoś coś do powiedzenia to proszę mówić w twarz a nie sicć ploty za plecami i to nieprawdziwe według mnie tylko TCHÓRZ tak robi. Tyle n temat. Serdecznie pozdrawiam wszystkich bajkopisarzy z Mermetu.😊
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.09.2019, 09:46
Sianie nienawisci jest karalne uwazajcie mieszkancy Mermetu!!!Bo sprawa moze znalesc sie w sadzie
cin
cin 19.09.2019, 23:20
Pozwałbym gazetę i osoby które pomówiły jeśli to nie prawda co w gazecie zamieszczono!!! Zepsuć komus opinie można bardzo szybko - w sądzie cywilnym niezłą kasę od gazety i osób możecie wyciągnąć
Mieszkanka
Mieszkanka 20.09.2019, 07:11
Cin oczywiście zajmujemy się tym
I tutaj nie chodzi o pieniądze bo w nosie mam to tutaj chodzi właśnie o pomówienia i nieprawdę wszystko jest przeinaczone. A na to nie pozwolę. Pozdrawiam serdecznie 😊
Grześ
Grześ 20.09.2019, 07:10
Cin czy jakieś nazwiska padły, a może udostępniono wizerunek w gazecie?.Za co ty chcesz człowieku gazetę pozwać zastanów się.Moim zdanie bez powodu nikt nie idzie do gazety.
Cin
Cin 22.09.2019, 09:37
Grześ
Gazeta nie powinna takie sprawy upubliczniać bo nigdy do końca nie wiadomo jak było i jest
Andrzej
Andrzej 19.09.2019, 20:47
My Czytelnicy nie wiemy jaka jest sytuacja a pisać Mieszkanka możesz sobie wszystko.Jak wynika z artykułu jesteście tam nowi i należy się w miarę możliwości dostosować do innych.Nie pomyślałaś , że może z wami coś jest nie tak skoro innym to przeszkadza?.Ludzie nie zdają sobie sprawy, że bez względu na porę dnia i nocy nie można robić co nam się podoba czy to w mieszkaniu, domu czy terenie posesji.Mam takich sąsiadów awantury, alkohol, wyzwiska,bijatyki miedzy sobą a potem wzywają na siebie Policje.Dziecko mi się budzi z płaczem jak słyszy takie awantury chyba mu słuchawki albo stopery kupie do uszu,Zwracaliśmy im uwagę ale oni nic w swoim zachowaniu złego nie widzą bo uważają że to normalne.Powoływanie się na znajomości szkoda gadać.Polecam artykuł 51 kodeksu wykroczeń dla awanturników.
Mieszkanka
Mieszkanka 19.09.2019, 22:16
No właśnie dobrze Pan to ujął pisać moze każdy dużo nawet bzdury w gazecie.
Pozdrawiam
Mieszkanka
Mieszkanka 19.09.2019, 16:30
A i jeszcze złośliwy sąsiad puszcza nam metaliczna muzykę na cała rurę staje autem przy płocie po czyn otwiera bagażnik w nasza stronę i ile fabryka da napieprza metal
I kto tu ma coś nie tak? 😂
lukrecja
lukrecja 19.09.2019, 13:21
w starostwie , na wejściu/wyjściu powinny być bramki trzeźwości , pijakom mówimy - NIE
pracowniczka
pracowniczka 19.09.2019, 17:25
Kogo nazywasz pijakami Lukrecjo? Wszystkich pracowników starostwa powiatowego w Starogardzie Gdańskim? Proszę Cię dobrze się zastanów zanim odpiszesz.
pracownik
pracownik 20.09.2019, 20:58
pracowniczko , myślę że zdradzasz niepokojące objawy , być może choroby , proponuję , poszukaj dobrego lekarza który ci pomoże , w trosce o twoje zdrowie i zastanów się kogo bronisz - życzliwy
Wyborca
Wyborca 20.09.2019, 16:30
Jakiś zaklamany lizus obłudnie udaje,ze nie wie kto jest beszczelnym pijakiem na publicznym stanowisku.
kicia
kicia 20.09.2019, 19:41
sekretarka ???
Lucy
Lucy 20.09.2019, 15:43
Stuknij w stół a nożyce się odezwą....
gosc
gosc 20.09.2019, 16:16
Uważaj Lucy żeby ci się w tyłeczek nie wbiły, a lukrecja niech się określi taka odważna była a teraz co .
Jarzębiak
Jarzębiak 20.09.2019, 16:32
To ty uwazaj,zebys za głęboko nie pojechała na tej wazelinie w....***demu.
pracowniczka
pracowniczka 20.09.2019, 16:48
Nikomu nie wazelinuję ale nie pozwolę aby bezpodstawnie wrzucano wszystkich pracowników starostwa do jednego kotła. To jest po prostu nie fair.
leszek
leszek 25.09.2019, 12:30
rudy rzyga publicznie , a fuj , a ty masz przyjemność w obcowaniu z nim ??? , ohyda...
Obywatel
Obywatel 20.09.2019, 19:48
Popieram Lukrecję w propozycji,zeby na wejsciu i tez wyjsciu do starostwa były bramki trzeźwosci.
Ci ktorzy nie piją w pracy nie mieliby się czego obawiać....A moze bramki pokazałyby kto ma problem ?????
Sądzę ,ze propozycja Lukrecji nie ma na celu obrazać pracowników wsród których jest wielu porzadnych ludzi.
Nie gorączkuj się "pracownico" bo wiesz o czym mowa.
A twoje stwierdzenie,ze nie pozwolisz,zeby bezpodstawnie wrzucano wszystkich pracowników do jednego wora jest "puste".
Lepiej swoją energię skieruj na rzecz polepszenia wizerunku w waszej instytucji zwlaszcza tych którzy go psują
I jeszcze jedno: wyborcy obserwują i oceniają.Mają to tego pelne prawo i twoje pokrzykiwania nic tu nie zmienią.
Zyczę miłego wieczoru.
Obywatel 2
Obywatel 2 20.09.2019, 20:02
powiem więcej , uważam , że w każdym urzędzie , także w sejmie i senacie powinny być takie bramki , wszystkim by to wyszło na zdrowie...
Wódeczka
Wódeczka 20.09.2019, 20:17
Ok.
opal
opal 19.09.2019, 09:10
nigdy więcej kiliana i neumanna - never !!!
Wyborca
Wyborca 19.09.2019, 12:05
Nigdy więcej takiego starosty !!!!!
granit
granit 19.09.2019, 12:11
dam na mszę , żeby pijak już nas nie straszył obleśnym wyglądem , razem z kolesiami i drogowym , łysym krasnalem
jary
jary 19.09.2019, 13:16
Daj na nowy mózg dla siebie.
yraj
yraj 19.09.2019, 13:26
przestań chlać , bo długo nie pociągniesz
wiktoria
wiktoria 19.09.2019, 12:44
jeszcze nie zamontowali alkomatu w starostwie ??? , a to niebywały skandal , patrole policji co dzień na parkingu starostwa powinny badać stan trzeźwości...
wiktor V
wiktor V 19.09.2019, 13:19
A w UM już zamontowali?
boys
boys 19.09.2019, 13:28
mają w planie 5-cio letnim , na razie łoją aż dudni , głównie dinks
Rozbawiony
Rozbawiony 18.09.2019, 20:57
Kucharczyk wraz ze swoimi przybocznymi z Klubu Gazety Polskiej i pseudostowarzyszenia Prawy Starogard dzisiaj oficjalnie poparł Płażyńskiego. Ha ha ha ha ha. Rok temu Kilian wspierał strażaka, dawał kasę na pseudorajdy rowerowe, wstawiał Sebastiana i jego ludzi na czołowe miejsca list wyborczych tylko po to, by wykończyć Walczaka. Kucharczyk wyczuł wtedy że może ugrać coś dla siebie i nawet ploty po mieście rozpuszczał, żeby się Janowi przypodobać. A rok później? Janek wraz z Marczakiem i Turzyńską sami wypromowali Kucharczyka i jego świtę, a ci teraz chcą go wysadzić z siodła. Ha ha ha ha ha.
typek
typek 18.09.2019, 13:12
No właśnie kto przebija nam opony?!!!!!111
Jan
Jan 18.09.2019, 17:57
Napiszcie gdzie ta Bezmózga Patologia działa, to nie będę tam stawiał auta.Skoro mamy demokracje, to po złapaniu sprawcy lub sprawców oddać ich w ręce osób poszkodowanych i sprawa załatwiona.
brodaty
brodaty 18.09.2019, 15:19
Tak miasto walczy z korkami na drogach.
jerzy
jerzy 18.09.2019, 13:16
jak wiesz , to daj namiar na tego bydlaka
gość
gość 18.09.2019, 14:37
Sama chciała bym wiedzieć kto to taki
mk
mk 18.09.2019, 12:27
teraz pisiory chcą budować obwodnicę. obłuda i brak szacunku dla mieszkańców. Starogard pamięta jak kilian głosował za wykreśleniem budowy obwodnicy Starogardu z listy inwestycji drogowych. jak on ma czelność ubiegać się o drugą kadencje.
mateusz
mateusz 18.09.2019, 15:20
A skąd ty jesteś tak dobrze poinformowany?kto na co głosował?też tam byłeś?
mk
mk 18.09.2019, 17:06
na razie jeszcze głosowania nad ustawami i poprawkami nie są tajne ale nie wiadomo jak będzie po wyborach jak głupi naród wybierze obecnie rządzących
pitupitu
pitupitu 19.09.2019, 15:36
Głupu to jesteś ty a nie naród
roberto
roberto 18.09.2019, 12:36
dlatego nie należy głosować na tego starego pierdołę i nieudacznika
krystian
krystian 18.09.2019, 15:18
Tylko na starego złodzieja i mafioza.
agat
agat 19.09.2019, 09:13
mam nadzieję , że skorumpowanego i skompromitowanego posła wsadzą jeszcze przed wyborami

Pozostałe