Czwartek, 24.10.2019
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Wykonawca ma już ponad roczne opóźnienie. Czy zdąży z robotami do końca roku?

  • 12.09.2019, 11:17
  • redakcja
Wykonawca ma już ponad roczne opóźnienie. Czy zdąży z robotami do końca roku?
Podziel się:
Oceń:
Od samego początku wokół starogardzkiego parku narastało wiele kontrowersji. W sierpniu 2018 roku inwestycja miała zostać oddana mieszkańcom do użytku. Szybko jednak okazało się, że prace stanęły w martwym punkcie, a wykonawca nie zdąży wyrobić się w terminie. Następnie Urząd Miasta informował, że prace zakończą się w sierpniu bieżącego roku. Mamy wrzesień, a park wciąć straszy mieszkańców i przyjezdnych. Pytamy urzędników, kiedy prace w starogardzkim zieleńcu zostaną zakończone i kto odpowie za ponad roczne opóźnienia.

Informacja o remoncie zaniedbanego i zapomnianego parku ucieszyła mieszkańców miasta. Kiedy jednak pojawiła się wieść o wycince 116 drzew, zdania starogardzian zostały podzielone. Niektórzy krytykowali mały wybieg dla psów, inni cieszyli się, że w końcu zniknął brzydki mur okalający niewielki staw. Wszystkim tym dyskusjom towarzyszyło jednak pytanie: kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z parku? Terminów było wiele, jednak żaden z nich nie został dotrzymany. Czy wyznaczony przez magistrat kolejny termin jest ostateczny i realny?

Co się zmieniło?
Ekipa budowlana firmy Eco-Zet rozpoczęła modernizację starogardzkiego parku w czerwcu 2018 roku od uporządkowania infrastruktury podziemnej oraz przebudowy alejek spacerowych, fontanny i tarasu widokowego. Oczyściła staw i umocniła jego brzeg, otwierając go dla odwiedzających. Zlikwidowała okalające go murki, a nad wodą pojawił się drewniany podest. Równocześnie wykonawca umocnił brzeg rzeki Wierzyca i wybudował po niedostępnej do tej pory stronie – ścieżkę spacerową wzdłuż murów obronnych.
Obecnie na ukończeniu jest też trakt wschód - zachód, gdzie w miejsce starej fontanny zainstalowana została nowa – fontanna posadzkowa. Miejsce wodnych zabaw współgra z sąsiadującą z nim tężnią solankową. Powstał też herb, sprzed którego rozpościera się przepiękny widok na farę św. Mateusza. Całość komponuje się przepięknie, ale co z tego, jeśli mieszkańcy nie mogą nacieszyć swoich oczu takimi widokami...?
- Jeśli w najbliższych miesiącach nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, inwestycję planujemy zakończyć pod koniec sierpnia – mówił w maju Janusz Karczyński.

Park wróci do mieszkańców w tym roku
W ostatnich dniach zaobserwować można, że na placu budowy pojawiło się wielu pracowników i prace ruszyły. Nie zawsze idą one w parze z jakością, o czym często informują Czytelnicy, ale jest cień szansy, że Park zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.
Prace w parku zakończyć się  powinny do końca października – poinformowała Magdalena Dalecka ze starogardzkiego magistratu. - Inwestycja jest opóźniona, ale nikt nie ponosi żadnych konsekwencji z tego tytułu – mówi.
Choć teren parku jest dalej placem budowy, amatorów spacerów nie brakuje. Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na niedociągnięcia spowodowane pośpiechem. Jak widzi to UM?
- Należy pamiętać, że teren jest ciągle placem budowy. Prace modernizacyjne trwają. Nie było żadnego odbioru. Inspektorzy nadzoru  prowadzą stałe kontrole i na bieżąco zgłaszają wykonawcy uwagi, co do jakości wykonanych prac – podkreśla M. Dalecka.

WIĘCEJ W BIEŻĄCYM WYDANIU GAZETY KOCIEWSKIEJ

 

_redakcja

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

merkel
merkel 17.09.2019, 14:29
przejdźcie się z urzędasami pokazać jakie są niedoróbki i fuszerka za grube miliony, coś z daleka śmierdzi i trzeba to wyjaśnić.
mj
mj 17.09.2019, 18:29
A kto ma tam się na tym znać? Gdzie tam apropos jest prezydent Maciej bo zniknął z pola widzenia?
leo
leo 15.09.2019, 22:01
Redakcjo -kiedy fotorelacja z parku. jaki on piekny jest. bujajace sie plyty. garby przy punkcie widokowym itd. moze z urzędasami taka fotorelacja by się przydała
spacerowicz
spacerowicz 13.09.2019, 09:49
Głównie to władze Miasta zaliczyły wpadkę, a nie wykonawca. Zlecili rozpoczęcie prac przed pozwoleniem na budowę. Złożony do Starostwa projekt okazał się niezgodny z planem przestrzennym i dostali sprzeciw. Jeszcze doszedł problem z archeologią - zastrzeżenia zgłosił Konserwator Zabytków. I tak cud, że Marszałek nie wycofał jeszcze finansowania bo wtedy by był problem.
tutam
tutam 13.09.2019, 00:12
Starogard to nie miasto. To stan umysłu.
noe
noe 12.09.2019, 21:44
jak nie będzie kar, to będą nagrody!!!!!!!
Jprd
Jprd 12.09.2019, 16:53
Ci którzy piszą komentarze w stylu " jak długo można itp" to tacy którzy nigdy nie pracowali na takich budowach , wszystko wymaga pracy i czasu, wiem można robić szybko i dokładnie ale w tym przypadku jest to nie możliwe. Będzie dobrze wykonana inwestycja takie jest moje zdanie
noe
noe 16.09.2019, 21:24
jprd - jesteś pierwszy do nagrody? czyli budowlancem z firmy wykonujacej remont, albo urzedasem - jedni i drudzy dali ciała.
obywatel
obywatel 12.09.2019, 22:12
"Jprd" - nie ośmieszaj się, swoim komentarzem potwierdziłeś że jesteś jednym z urzędasów odpowiedzialnych za ten bałagan ! Jak jest termin to można go przekroczyć jakieś kilka dni ale nie o lata ! Znający się na rzeczy urzędnicy już dawno wiedzieliby jak zmusić wykonawcę do zakończenie robót !
Jprd
Jprd 13.09.2019, 12:35
Jestem za uczciwy żeby być urzedasem.
Jprd
Jprd 13.09.2019, 06:58
Nie jestem żadnym urzedasem, też pracuje na budowie jełopie nie ogolony. Wiele osób twojego pokroju raz do roku tam chodzi i teraz wielkie halo że nie jest jeszcze zrobione. Aby tylko coś napisać złego ormowcu. Chociaż jest coś dobrze dla ciebie nie. Kiedy to pokolenie wyginie,kiedy .
tt
tt 13.09.2019, 12:20
Jprd - nie kłam że pracujesz na budowie . Nie pisałbyś takich bzdur . Jednak jesteś urzędasem , a podajesz się za budowlańca !!!!! Znam wielu budowlańców i oni nie podzielają twego zdania . Jesteś po prostu przy***sem sołtysa :)
Jprd
Jprd 13.09.2019, 12:33
O wow nie no super ale mi dowaliles. Życie mi zmarnowałeś 😀
tt
tt 13.09.2019, 12:59
i co Jprd - tak na budowie masz czas w internecie pisać ? Twoja budowa to ciepły fotel przy biurku urzędniczym haha !!!
Jprd
Jprd 13.09.2019, 13:51
Ale i tak nie mam tyle czasu co ty żyjący na socjalu bucu 😀
tt
tt 13.09.2019, 15:57
Ja pracuję na takich jak ty urzędasie ! A ty niczym się nie różnisz od tych co na socjalu ! Jedni i drudzy żyją z podatków
Jprd
Jprd 14.09.2019, 09:21
Ludzie spadają na psy , bo nie znają ,nie widza a oceniają. Ja jestem urzedasem hahaha nie no super tak mnie nikt jeszcze nie nazwał. Dla takich jak ty to powinni zbudować dodatkowy oddział w kocborowie . Nie nawidze takich bezmózgów jak ty którzy oceniają ludzi a ich nie znają.
eugenia
eugenia 14.09.2019, 15:39
Wiecie po czym poznać kociewiaka?bo jest najmądrzejsze jajo we wsi.
kociewiak
kociewiak 15.09.2019, 10:16
eugenia raczej napisałaś o kaszubach których napłynęło do starogardu wielu i dlatego jest jak jest :)
Jprd
Jprd 13.09.2019, 13:49
A co na budowie nie można telefonu używać? Heh wow .
Obywatel
Obywatel 13.09.2019, 08:46
Po pierwsze nie ogolona to jest może twoja baba. Po drugie jprd żal wielki gdzie ty masz rozum. Po trzecie krytyka chałtury nie jest tylko pisaniem dla pisania, a sygnalizowaniem problemu i sugestią jego naprawy póki jest jeszcze czas. Napisz jeszcze, że coś się dzieje i jest fajnie, a jakość jest nieważna. Szkoda na ciebie czasu.
walkiria
walkiria 14.09.2019, 15:42
To znowu ten co książki w internecie pisze,Teraz przyczepi się do mnie zobaczysz Jprd.
Jprd
Jprd 14.09.2019, 18:57
Heh
Jprd
Jprd 13.09.2019, 12:32
Szkoda czasu to na ciebie rodzice chyba mieli
miszcz
miszcz 13.09.2019, 13:06
Poziom twojego wpisu przypomina mi pewnego pana R z urzędu.
do roboty
do roboty 12.09.2019, 22:25
Brawo obywatel. Napisałeś to o czym wielu wie ale nikt nie mówi głośno bo "coś się dzieje". Widać, że powoli mieszkańcy zaczynają dostrzegać iż król jest nagi i głośno wyrażają swoje niezadowolenie. Może to zmobilizuje władze do ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców bo wydaje mi się , że trochę osiedli na laurach. No chyba, że wyczerpały im się pomysły a to źle wróży.
do roboty
do roboty 12.09.2019, 20:02
Co ty chrzanisz chłopie, że wymaga czasu i pracy itd. Zgoda ale jeżeli ktoś podpisuje umowę na wykonanie jakiejś inwestycji i nie dotrzymuje zawartych w niej terminów to ponosi za to odpowiedzialność i basta. U nas to tak niestety nie działa i żaden bat ze strony miasta nie stoi nad wykonawcami więc sobie pozwalają. A co do jakości to weź się chłopie nie ośmieszaj bo wystarczy zobaczyć jakość wykonania Rynku i szczególnie Aleji i masz odpowiedź jak te inwestycje są "dobrze" wykonane.
budowlaniec
budowlaniec 12.09.2019, 13:06
niech robią pomału a dokładnie . to że nie zrobili tego w rok . to było do przewidzenia to jest park a nie plac zabaw.
AbCd
AbCd 12.09.2019, 15:10
Zgadzam sie!!!!! Dajmy im tyle czasu, ile potrzebują. Pośpiech nie zapewni nam inwestycji na lata, cierpliwosci ...
tt
tt 13.09.2019, 13:06
Ile im dać czasu ? W umowie którą wykonawca podpisał był wyznaczony czas , i co już o dwa lata ten czas został wydłużony ! Prawda jest taka że dobra firma wiedziała jaki jest termin wykonania - czy nie wiedzieli ? ! Mieszkańcy miasta powinni być informowani jakie kary zostały nałożone na firmę z powodu tak drastycznego opóźnienia w oddaniu do użytku inwestycji !!!!!

Pozostałe