Najnowsza Gazeta Kociewska juz w kioskach

  • 11.09.2019, 12:52 (aktualizacja 11.09.2019, 13:06)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska juz w kioskach

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczął się wyścig wyborczy

Ruszył wyścig po poselskie i senatorskie mandaty. W dzisiejszym wydaniu prezentujemy sylwetki kandydatów z naszego terenu.  

Darmowa komunikacja miejska
Od 1 września wszyscy uczniowie szkół podstawowych, którzy mieszkają w granicach administracyjnych miasta, mogą korzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK 7 dni w tygodniu. Podstawą do korzystania z darmowych przejazdów jest ważna legitymacja szkolna. Prawo do jazdy autobusami za darmo ma 3826 dzieci.


Szajka przestępcza rozbita
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozbili 4-osobową szajkę przestępczą, która trudniła się włamaniami. Zatrzymani sprawcy mają na swoim koncie między innymi próbę włamania do sklepu oraz okradanie piwnic. W chwili zatrzymania jeden ze sprawców posiadał przy sobie amfetaminę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne opóźnienia w Parku Miejskim
Od samego początku wokół starogardzkiego parku narastało wiele kontrowersji. W sierpniu 2018 roku inwestycja miała zostać oddana mieszkańcom do użytku. Szybko jednak okazało się, że prace stanęły w martwym punkcie, a wykonawca nie zdąży wyrobić się w terminie. Następnie Urząd Miasta informował, że prace zakończą się w sierpniu bieżącego roku. Mamy wrzesień, a park wciąć straszy mieszkańców i przyjezdnych. Pytamy urzędników, kiedy prace w starogardzkim zieleńcu zostaną zakończone i kto odpowie za ponad roczne opóźnienia.

Radni – biedni i bogaci
 Po publikacji oświadczeń majątkowych radnych Rady Gminy Zblewo, nadszedł czas na kolejną gminę. Tym razem pod lupę bierzemy przedstawicieli gminy Osiek. Zobaczcie, jak im się powodzi, z czego się utrzymują i jak mieszkają.

Dotacje na sprzęt dla jednostek OSP
W siedzibie OSP Skarszewy wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski podpisał porozumienie z burmistrzami i wójtami 21 miejscowości.


W Bobowie dbają o zdrowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Bobowie zaprasza na cykl spotkań w ramach projektu "Spotkania dla zdrowia". Pierwsze spotkanie już dziś!


Wieści z dróg

Końca dobiegły prace związane z przebudową drogi: ul. Starogardzkiej w miejscowości Smętowo Graniczne, skrzyżowania drogi gminnej w miejscowości Smętówko z drogą Wojewódzką nr 231 (obwodnica Smętowa) oraz przebudowy drogi od obwodnicy Smętowa do Kopytkowa.

Złoto (po raz 10!) dla seniorów ze Zblewa!

Ścigali się na rowerach, tańczyli, grali w kręgle, strzelali do kosza, toczyli oponę, wbijali gwoździe, a przede wszystkim – świetnie się bawili! O kim mowa? O naszych wspaniałych seniorach, którzy w minioną sobotę (7 września) wzięli udział w XV Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów, Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych w Starogardzie Gdańskim.

Sprawdź serię, zanim weźmiesz

 W ostatnich kilku tygodniach wiele leków zostało wycofanych z obrotu, w tym ten z substancją czynną stosowaną na kaszel u dzieci. Ponadto wycofano partię leku na trądzik oraz schizofrenię. Czytelniku sprawdź, zanim weźmiesz, by lek pomógł, a nie zaszkodził.

Przekaż gospodarstwo
Weź rekompensatę z PROW

Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się  w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata  2014-2020.  

Wielki sukces starogardzianki
Starogardzianka Magdalena Lenz - Tri fast, tri furious (TRI Starogard Gdański) w sobotę wystartowała na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Nice 2019 (Triathlon, dystans 1/2 Ironman: 1,9 km pływania, 90 km jazda na rowerze, 21,1 km biegu).

 

_redakcja

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kociewiak
kociewiak 09.10.2019, 08:48
Jarosław zawsze dziewica kłamczyński obiecał zrobić porządek z pedofilią , w tym z kościelną i co nic nie zrobił , rozpasanie kleru jest coraz większe - bo mają ochronę pisu , dlatego nigdy więcej na pis nie głosuję !!!
żaneta
żaneta 09.10.2019, 08:25
czy ktoś wie , jaki jest wynik rozprawy sądowej przeciwko bp : głodziowi i kasynie , o ukrywanie pedofilii w kościele ??? , sprawa toczyła się w Bydgoszczy...
migul
migul 18.09.2019, 10:37
Powiedzcie mi co te partyjki zrobiły dla Starogardu? No chyba że ktoś uważa że sukcesem pisu bylo trzymanie krótko naszych władz. A tak jakie zasługi?
alfred
alfred 18.09.2019, 10:45
nic nie zrobiły porządnego i nic nie zrobią , biorą tylko szmal i śmieją się wyborcom w nos , teraz jest okazja , żeby tym partyjkom i ich skorumpowanym , umoczonym i kłamliwym przedstawicielom powiedzieć WON !!!
pyzdro
pyzdro 18.09.2019, 08:56
neumannowi i kilianowi już dziękujemy , na nich nie głosujemy , niech przyjdą młodzi , to może coś zmienią , a nie stare skompromitowane capy !!!
iva
iva 17.09.2019, 20:33
''Wlewają w nas ten jad nienawiści, i ci z lewa i ci z prawa, tylko po to abyśmy się żarli nawzajem, wyzywali i bili się między sobą. A oni ? Oni zawsze się dogadają, będą kraść, bogacić się i będą z nami robili co tylko będą chcieli i powiedzą, że to wszystko w imię demokracji''
13.02.2010 Andrzej Lepper.
No co
No co 17.09.2019, 08:38
Co łączy Kiliana z małą czarną?
lucyfer
lucyfer 17.09.2019, 08:37
do tego wszystkiego , jeszcze bezrobotne cichodajki i inne kurtyzany , którym się nie chce pracować , które dają się zapylać na 500+ i inne zasiłki ,wszędzie złodziejstwo i dojenie państwa , smutna prawda o państwie pisiorów...
Str.
Str. 16.09.2019, 21:10
Ciekawych czasów dożyliśmy?.Głódź współpracownik SB po przemianach został Polskim generałem a wszystkie akta dotyczące księży przejął Polski kościół. Wiedza SB o księżach była taka że w razie upublicznienia tych akt Polacy odwrócili by się od kościoła.
kościelny
kościelny 16.09.2019, 10:15
ciekawe , czym się skończyła rozprawa sądowa , którą miał bp głódz i bp kasyna o okrywanie pedofilii w kk i przeszczepy księżulków pedałów i pedofili do innych parafii , wie ktoś coś ???
waluś
waluś 16.09.2019, 11:00
czy te dwa kościelne zboki zostały skazane , jeśli tak , to na ile ?
zenek
zenek 16.09.2019, 12:10
radio zet o tym mówi , ale bez szczegółów , może wyborcza coś napisze
loki
loki 16.09.2019, 18:41
Niech strażak zacznie teraz zbieerać podpisy odnośnie tych panów.
tak
tak 16.09.2019, 00:54
Nie chcecie Neumanna, ok. Lepszy PISowski aparatczyk obiecujący "złote góry"?. Rząd nie ma swoich pieniędzy, wydają wasze, te które powinny zostać w samorządzie, w szpitalu, w szkołach, przedszkolach, przychodniach ... . A Rydzykowi ciągle mało, jak nie geoterma, to muzeum, co tym razem wymyśli po wyborach? A PIS bedzie się musiał za reklamę w kościele rozliczyć, oj duuuuże miliony popłyną do Torunia. Ojczulek już zaciera tłuste łapy! A wy zapie...ć za miskę ryżu!
Ccc
Ccc 17.09.2019, 08:30
Nie chcemy ani Nojmana ani kiliana. Jeden i drugi dla kasy serdelkę obrobi
kazik
kazik 15.09.2019, 19:55
wyborcy , nie dajcie się omamić , nie głosujmy na takich jak neumann i jemu podobnych , u nich kłamstwo i szwindel jest normą...
grześ
grześ 15.09.2019, 17:38
neuman - NIE , i już nigdy NIE !!!!!!!!!
ANDY
ANDY 15.09.2019, 15:27
Neumann czy Ty nie masz wstydu?Powinieneś już dawno w *** siedzieć i mam nadzieję,że tak będzie-Człowiek bez godności ma czelność jeszcze kandydować-Wstyd!
konstanty
konstanty 14.09.2019, 18:43
neumann , nie , nie , nie , porażka w każdym calu , typ bez wstydu , honoru i ambicji... , umoczony w wiele afer i skompromitowany !!!
obywatel
obywatel 15.09.2019, 13:26
myśli , że mu się uda kolejny raz wykiwać wyborców , nic z tego , rerający przekręciarz już przepadł , ludzie nie zapomnieli jego "dokonań" , feflon zarejestruje się w pośredniaku
Paweldm
Paweldm 14.09.2019, 06:52
Wczoraj zobaczyłem pewne plakaty w Starogardzie. Z daleka patrzę Louis de Funes. Myślę jakiś festiwal jego filmów będzie. Podjeżdżam bliżej a to neuman. :)
neger
neger 18.09.2019, 08:00
fakt , morda jakby podobna , ale inteligencji i praworządności brak
fernandel
fernandel 14.09.2019, 14:00
szkoda patrzeć na tego typa i gadać o jego wpadkach i przekrętach - dziadostwo...
kamila
kamila 13.09.2019, 18:32
to właśnie neumann obiecywał nam tyle lat obwodnicę i na tym temacie się ślizgał i był wybierany do sejmu , zawiódł zaufanie - nigdy więcej i do niczego tego skorumpowanego człowieka nie wybieramy...
neron
neron 13.09.2019, 19:14
A Smoliński i Kilian nie obiecywali? Masz zaniki pamięci dziewczynko. Oni wszyscy są siebie warci.
lucyna
lucyna 13.09.2019, 15:49
neumann , że ty się nie wstydzisz człowieku , za wszystkie machloje i przewały i próbujesz kandydować , by uciec w immunitet poselski - granda !!!
ewa
ewa 12.09.2019, 21:41
Kilian to pionek. Taki malutki, nic nie znaczący członek naszej partii. Szary szeregowiec.Bez znaczenia. W życiu mu nie wyszło więc jest u nas w Pisie.
Czy chcesz aby ktoś taki rządził Tobą w Twoim mieście?
No chyba nie, prawda?
gwidon
gwidon 13.09.2019, 15:16
Spadaj do Inowrocławia.Ile brejzików wziąłeś za ten wpis?
noddy
noddy 13.09.2019, 18:03
Hejt
ewa
ewa 12.09.2019, 20:53
nigdy więcej żadnego neumanna i koalicji pseudo-obywatelskiej !!!
pis out
pis out 12.09.2019, 22:27
Od dzisiaj tylko adam i ewa i pis buahaha
lol
lol 12.09.2019, 18:58
Te Wichert a żeś miał być apolityczny. Chciałeś Edka odwołać a teraz idziesz z jego partii na posła. ?
anx
anx 13.09.2019, 19:24
Ze strony pkw
21 WICHERT Marcin Krystian technik administracji Starogard Gdański nie należy do partii politycznej
wicher
wicher 12.09.2019, 21:43
Kasa czyni cuda lolku.

Pozostałe