Niedziela, 15.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Najnowsza Gazeta Kociewska juz w kioskach

  • 11.09.2019, 12:52 (aktualizacja 11.09.2019, 13:06)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska juz w kioskach
Podziel się:
Oceń:

Rozpoczął się wyścig wyborczy

Ruszył wyścig po poselskie i senatorskie mandaty. W dzisiejszym wydaniu prezentujemy sylwetki kandydatów z naszego terenu.  

Darmowa komunikacja miejska
Od 1 września wszyscy uczniowie szkół podstawowych, którzy mieszkają w granicach administracyjnych miasta, mogą korzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK 7 dni w tygodniu. Podstawą do korzystania z darmowych przejazdów jest ważna legitymacja szkolna. Prawo do jazdy autobusami za darmo ma 3826 dzieci.


Szajka przestępcza rozbita
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego rozbili 4-osobową szajkę przestępczą, która trudniła się włamaniami. Zatrzymani sprawcy mają na swoim koncie między innymi próbę włamania do sklepu oraz okradanie piwnic. W chwili zatrzymania jeden ze sprawców posiadał przy sobie amfetaminę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne opóźnienia w Parku Miejskim
Od samego początku wokół starogardzkiego parku narastało wiele kontrowersji. W sierpniu 2018 roku inwestycja miała zostać oddana mieszkańcom do użytku. Szybko jednak okazało się, że prace stanęły w martwym punkcie, a wykonawca nie zdąży wyrobić się w terminie. Następnie Urząd Miasta informował, że prace zakończą się w sierpniu bieżącego roku. Mamy wrzesień, a park wciąć straszy mieszkańców i przyjezdnych. Pytamy urzędników, kiedy prace w starogardzkim zieleńcu zostaną zakończone i kto odpowie za ponad roczne opóźnienia.

Radni – biedni i bogaci
 Po publikacji oświadczeń majątkowych radnych Rady Gminy Zblewo, nadszedł czas na kolejną gminę. Tym razem pod lupę bierzemy przedstawicieli gminy Osiek. Zobaczcie, jak im się powodzi, z czego się utrzymują i jak mieszkają.

Dotacje na sprzęt dla jednostek OSP
W siedzibie OSP Skarszewy wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski podpisał porozumienie z burmistrzami i wójtami 21 miejscowości.


W Bobowie dbają o zdrowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Bobowie zaprasza na cykl spotkań w ramach projektu "Spotkania dla zdrowia". Pierwsze spotkanie już dziś!


Wieści z dróg

Końca dobiegły prace związane z przebudową drogi: ul. Starogardzkiej w miejscowości Smętowo Graniczne, skrzyżowania drogi gminnej w miejscowości Smętówko z drogą Wojewódzką nr 231 (obwodnica Smętowa) oraz przebudowy drogi od obwodnicy Smętowa do Kopytkowa.

Złoto (po raz 10!) dla seniorów ze Zblewa!

Ścigali się na rowerach, tańczyli, grali w kręgle, strzelali do kosza, toczyli oponę, wbijali gwoździe, a przede wszystkim – świetnie się bawili! O kim mowa? O naszych wspaniałych seniorach, którzy w minioną sobotę (7 września) wzięli udział w XV Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów, Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych w Starogardzie Gdańskim.

Sprawdź serię, zanim weźmiesz

 W ostatnich kilku tygodniach wiele leków zostało wycofanych z obrotu, w tym ten z substancją czynną stosowaną na kaszel u dzieci. Ponadto wycofano partię leku na trądzik oraz schizofrenię. Czytelniku sprawdź, zanim weźmiesz, by lek pomógł, a nie zaszkodził.

Przekaż gospodarstwo
Weź rekompensatę z PROW

Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się  w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata  2014-2020.  

Wielki sukces starogardzianki
Starogardzianka Magdalena Lenz - Tri fast, tri furious (TRI Starogard Gdański) w sobotę wystartowała na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Nice 2019 (Triathlon, dystans 1/2 Ironman: 1,9 km pływania, 90 km jazda na rowerze, 21,1 km biegu).

 

_redakcja

Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

grześ
grześ Dzisiaj, 17:38
neuman - NIE , i już nigdy NIE !!!!!!!!!
ANDY
ANDY Dzisiaj, 15:27
Neumann czy Ty nie masz wstydu?Powinieneś już dawno w *** siedzieć i mam nadzieję,że tak będzie-Człowiek bez godności ma czelność jeszcze kandydować-Wstyd!
konstanty
konstanty Wczoraj, 18:43
neumann , nie , nie , nie , porażka w każdym calu , typ bez wstydu , honoru i ambicji... , umoczony w wiele afer i skompromitowany !!!
obywatel
obywatel Dzisiaj, 13:26
myśli , że mu się uda kolejny raz wykiwać wyborców , nic z tego , rerający przekręciarz już przepadł , ludzie nie zapomnieli jego "dokonań" , feflon zarejestruje się w pośredniaku
Paweldm
Paweldm Wczoraj, 06:52
Wczoraj zobaczyłem pewne plakaty w Starogardzie. Z daleka patrzę Louis de Funes. Myślę jakiś festiwal jego filmów będzie. Podjeżdżam bliżej a to neuman. :)
fernandel
fernandel Wczoraj, 14:00
szkoda patrzeć na tego typa i gadać o jego wpadkach i przekrętach - dziadostwo...
kamila
kamila 2 dni temu, 18:32
to właśnie neumann obiecywał nam tyle lat obwodnicę i na tym temacie się ślizgał i był wybierany do sejmu , zawiódł zaufanie - nigdy więcej i do niczego tego skorumpowanego człowieka nie wybieramy...
neron
neron 2 dni temu, 19:14
A Smoliński i Kilian nie obiecywali? Masz zaniki pamięci dziewczynko. Oni wszyscy są siebie warci.
lucyna
lucyna 2 dni temu, 15:49
neumann , że ty się nie wstydzisz człowieku , za wszystkie machloje i przewały i próbujesz kandydować , by uciec w immunitet poselski - granda !!!
ewa
ewa 12.09.2019, 21:41
Kilian to pionek. Taki malutki, nic nie znaczący członek naszej partii. Szary szeregowiec.Bez znaczenia. W życiu mu nie wyszło więc jest u nas w Pisie.
Czy chcesz aby ktoś taki rządził Tobą w Twoim mieście?
No chyba nie, prawda?
gwidon
gwidon 2 dni temu, 15:16
Spadaj do Inowrocławia.Ile brejzików wziąłeś za ten wpis?
noddy
noddy 2 dni temu, 18:03
Hejt
ewa
ewa 12.09.2019, 20:53
nigdy więcej żadnego neumanna i koalicji pseudo-obywatelskiej !!!
pis out
pis out 12.09.2019, 22:27
Od dzisiaj tylko adam i ewa i pis buahaha
lol
lol 12.09.2019, 18:58
Te Wichert a żeś miał być apolityczny. Chciałeś Edka odwołać a teraz idziesz z jego partii na posła. ?
anx
anx 2 dni temu, 19:24
Ze strony pkw
21 WICHERT Marcin Krystian technik administracji Starogard Gdański nie należy do partii politycznej
wicher
wicher 12.09.2019, 21:43
Kasa czyni cuda lolku.
Aneta
Aneta 12.09.2019, 18:46
Co tam Prezes powiedział do Pracodawców narzekających na wysoki zus jeśli nie potraficie prowadzić działalności w warunkach tworzonych przez państwo to się do prowadzenia takiej działalności nie nadajecie brawoo a jak to się ma do tych nierobów leżących w barłogach i żyjących na koszt podatnika.Czy czasem nie małe i średnie firmy sa podstawą naszej gospodarki?, i jeszcze jedno skąd na wasze diety i socjale idzie kasa czy czasem nie z tego co wypracują ludzie ??.No tak miska ryżu jak jeden pan wspomniał i Polaczku siedz cicho.
Jacek
Jacek 12.09.2019, 20:33
Węgiel masowo sprowadzają, system Pegasus do inwigilacji podobno zakupili, przynajmniej media coś tam wywąchały.Pensja minimalna ma być większa żeby nam pracownicy co tak tu milionami przbyli nie uciekali .Pis przyjął najwięcej imigrantów o czym nikt nie mówi, i do tego ta cała Polska Bezgotówkowa aby całkowicie mieć kontrole nad Polakami.Ciekawe co zrobisz jak jak zabraknie Prądu czym zapłacisz kartą, telefonem a może chipem wszczepionym pod skóre?.
gwidon
gwidon 2 dni temu, 15:18
hejt.
Alik
Alik 12.09.2019, 22:08
Dodajmy jeszcze słowa Gowina o tym że Ukraińcom będzie żyło się lepiej w Polsce jak podniosą płace minimalną. 4 miliardy pln bezzwrotnej *** i darmowe dostawy gazu dla Ukrainy za który my płacimy,ustawa 1066 dopuszczająca interwencje państw trzecich w Polsce oraz wyposażenie tych wojsk w amunicję i broń będącej wyposażeniem polskiej armii,odrzucenie ustawy antyroszczeniowej przez pis w lipcu br .W 2009 roku Kaczyński w rozmowie z ambasadorem USA stwierdził że nie będzie problemu z realizacją roszczeń bezspadkowych(wikileaks )...
gwidon
gwidon 2 dni temu, 15:20
hejt.pewnie nojman wam płaci?
Adam
Adam Wczoraj, 07:50
Gwidon udaj się do specjalisty na konsultacje, może na Skarszewskiej ci pomogą.Od kiedy pisanie prawdy jest hejtem,?.Nie zgadzasz się z działaniem jakiejś partii to zaraz inna musi ci płacić?, tak jak napisałem tylko specjalista może pomóc takim ludziom z zaburzeniami.A na temat hejtu niech się twoi wypowiedzą.
Alik
Alik 2 dni temu, 17:16
Od hejtu jest Pis no chyba że uważasz że to taż hejt. W waszej propagandowej tvpis tego nie powiedzieli?
lolek
lolek 2 dni temu, 17:29
WUC nie dał przekazu dnia to się gwidonik pogubił.
D
D 12.09.2019, 13:42
Kilian to jakaś porażka. Czy ktoś coś mówił o mafii lekowej i aferze w aptece? Nie słyszę... Być może coś się przesłyszało.. Ha ha ha
Wyborca 2
Wyborca 2 12.09.2019, 21:28
Kilian to nie taka porazka bo "załatwił" kasę na remont u l.Ogrodowej w Smętowie przy której na marginesie mówiąc mieszka główny lokalny działacz wiadomej partii.
Brawo dla pana posła.
pisowiec z alei
pisowiec z alei 12.09.2019, 13:30
Poseł KILIAN bardzo poważany w Pisie dwa razy podał rękę prezesowi w holu parlamentu, załatwił mnóstwo spraw dla miasta. Strateg wyśmienity, ekonomista, farmaceuta. Chodząca encyklopedyja.
To jest człowiek któremu warto zaufać i zagłosować na następne lata, poda znowu rękę kaczce, a ten zapyta Kuchcińskiego - Znasz tego modnisia w za długiej marynarce?
z rynku
z rynku 12.09.2019, 17:43
Natomiast co innego taki nojman,to panisko całą gębą,sam kradnie i sam wydaje,to jemu rękę inni gangsterzy podają,nie?
Polak
Polak 12.09.2019, 17:55
No i wiadomo pisuar sie odezwał
albert
albert 12.09.2019, 20:27
już dawno powinni wsadzić tego rerającego dziada , ma za uszami za kilku i próbuje uciec w kolejny immunitet poselski !!!
sztos
sztos 12.09.2019, 11:58
a gdzie przedstawienie kandydata do sejmu przedstawiciel Głosu Kociewia MW ?
wojt
wojt 12.09.2019, 11:03
Pisowca złap na gorącym uczynku za rękę to powie że to nie jego ręka ,Kuchciński twierdził że jego żona absolutnie nie latała a jednak latała,Ziobro twierdzi że wiceministra odpowiedzialnego za hejt to on praktycznie wcale nie zna ,dość że nie powiedział że on go wcale nigdy nie widział ,nadzór nad policją sprawuje człowiek który był skazany przez sąd ,Trybunał Konstytucyjny jest zarządzany przez odkrycie towarzyskie prezesa .....ITD dajmy odpocząć dobrej zmianie.
kocham piz
kocham piz 12.09.2019, 10:07
Kilian postać nie tuzinkowa. Super mówca, inteligent, klasa, modniś, garnitury dopasowane i but zawsze wypastowany.
Głosujmy na Janka starogardzianie
kiler
kiler 12.09.2019, 12:18
Pan rrrrrrrrrr
Wyborca
Wyborca 12.09.2019, 11:04
Tontak jak starosta Chyła.
Obserwator
Obserwator 12.09.2019, 12:31
Ha,ha buty pasty szmaty nie widziały ,spodnie "opuszczone" ,marynarka niedopięta,twarz nabrzmiała i nadęta ?
Zgadnij kto to ?
Podpowiedź: ktoś to zgrywa ważniaka...
AA
AA 12.09.2019, 20:10
Czyzby to Kazio ?
Kociewiak
Kociewiak 12.09.2019, 09:30
Kilian kosztował nas podatników w tej kadencji w sumie ok 1,5 mln zł. Jaki mamy pożytek z wydanych na niego pieniędzy? Marny, leniwy, niewidoczny i nieudaczny poseł. Znowu chcemy zainwestować 1,5 bańki na kogoś takiego? Lepiej oddać głos na Płażyńskiego
kiler
kiler 12.09.2019, 12:19
I jeden i drugi się nie nadają, będą tylko kukiełkami "zawsze dziewicy"
bynio
bynio 12.09.2019, 17:45
Ty za to się nadajesz z koleżkami z PO.Złodzieje.
nihil
nihil 12.09.2019, 20:18
Ty bynio leszczyku tu swojego imienia nie podawaj
bynio
bynio 2 dni temu, 15:22
bo co?powiesz nojmanowi?
nihil
nihil 2 dni temu, 15:59
Nie. Twojej żonie wyszepczę do uszka.
Polak
Polak 12.09.2019, 17:58
Przepadnij pisuarze !
wyborca
wyborca 11.09.2019, 21:02
neumann , za całokształt NIE , NIE, NIE I JUŻ NIGDY WIĘCEJ NA TEGO CWANIAKA NIE GŁOSUJEMY !!!!!!!
wyborca
wyborca 11.09.2019, 21:10
Przepraszam wszystkich. Pomyliłem się.
Miało być Kilian
wyborca
wyborca 11.09.2019, 21:18
nie podszywaj się pod innych - kłamco , wiemy kim jesteś łysy , stary kurduplu...
yeti
yeti 12.09.2019, 14:14
to ty jesteś kolesiem neumanna , łysy baranie
felicjan
felicjan 12.09.2019, 14:18
to pigmej drogowiec ?
henryk
henryk 11.09.2019, 21:08
nie dajcie się nabrać wyborcy , ta kreatura z prokuratorskimi zarzutami startuje , bo chce uciec w kolejny immunitet , osobiście mam nadzieję , że go wsadzą przed wyborami
lizor
lizor 12.09.2019, 08:41
Wsadzą go ale chyba na srebrną kasztankę hehehe
kornel
kornel 11.09.2019, 21:20
totalnie skorumpowany i umoczony w wiele afer
gość
gość 11.09.2019, 19:58
Temat inny od polityki
przejeżdżając w Rokocinie obok parku który należy do DPS (droga Rokocin - Koteże) można zauważyć po każdej wichurze poprzewracane drzewa i to na jezdnię, obecnie wisi nad jezdnią jedno drzewo które przewróciła ostatnia wichura i opiera się o płot, czy tam musi dojść do tragedii i kogoś zabić, czy ktoś nad tym parkiem sprawuje opiekę, za chwilę będzie tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lizor
lizor 12.09.2019, 08:42
Trzeba je obsypać węglem z Mozambiku
zatrzymaj sie
zatrzymaj sie 11.09.2019, 21:23
nie jest oparte o plot tylko tak rosnie :) zatrzymalem sie i obejrzalem:)
gość
gość 12.09.2019, 19:10
najpierw sobie dobrze zobacz jak górne konary oparły się na innym drzewie a potem się wypowiadaj rzeczowo
Roman
Roman 11.09.2019, 20:51
Wyluzuj człowieku. Polskę nam ruskie rozkradają a ty o jakiejś gałęzi bredzisz?
Grześ
Grześ 11.09.2019, 19:02
Ludzie każdy mówi o wzroście wynagrodzeń przez lata, ale nikt nie mówi że w parze z tym idzie wzrost cen.Reasumując podnoszenie pensji minimalnej , jest pretekstem do podwyżki cen , podatków,a w konsekwencji stać cię na tyle samo albo mniej żeby kupić, ale się nie burzysz bo wzrosła pensja minimalna.
gwidon
gwidon 2 dni temu, 15:23
Hejt.
o
o 11.09.2019, 20:40
Nie "każdy" tylko PiS tak mami wyborców.
I
I 11.09.2019, 18:46
Czy Kilian kupi sobie głosy starogardzian obwodnicą? Wątpię.
Wiem , że dostaje smsy z Nowogrodzkiej aby obiecać mieszkańcom obwodnicę. Lud ciemny. Złapie się na to wiele osób.
Oczywiście na obietnice bo o obwodnicy można już zapomnieć.
Jestem przekonany , że starogardzianie nie dadzą się omamić pustymi obietnicami.
łysek
łysek 12.09.2019, 17:47
Ale przecież ty jesteś oświecony więc o co chodzi?
Heniek
Heniek 11.09.2019, 19:36
Te ich obietnice skończą się Wenezuelą.Jedzcie, pijcie Polska Szlachta, popuszczajcie pasa i niczym się nie przejmujcie.Emerytura Obywatelska to dopiero żart ktoś kto nie pracował i stał pod sklepem dostanie minimalną emeryturę i znając życie pracujący dostanie taką samą.
Beata
Beata 11.09.2019, 20:43
Własnie dla tego na Kiliana NIE!

Pozostałe