Bez laktozy i w innym opakowaniu

  • 10.09.2019, 09:00
  • redakcja
Bez laktozy i w innym opakowaniu

Podziel się:

Oceń:

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w imieniu producenta - firmy Merck, informuje o zmianie szaty graficznej i składu EuthyroxuN. Lek ten stosowany jest u pacjentów z problemami tarczycy.

W piątek 16 sierpnia br. URPLWMiPB poinformował o zmianie składu tabletki oraz opakowań. I tak od 2 września br. produkt Euthyrox®N będzie dostępny w tabletkach o zmienionym składzie w zakresie substancji pomocniczych. Zmiana substancji pomocniczych zapewnia jeszcze lepszą trwałość substancji czynnej przez cały okres ważności produktu leczniczego. Produkt nie zawiera laktozy, substancji pomocniczej o znanym działaniu u pacjentów  z nietolerancją laktozy. Sposób przyjmowania produktu Euthyrox®N i monitorowania pozostaje bez zmian. Zaleca się ścisłe monitorowanie pacjentów, którzy zmieniają produkt Euthyrox®N na tabletki o nowym składzie, ponieważ zmiana może wywołać zaburzenia czynności tarczycy ze względu na wąski indeks terapeutyczny lewotyroksyny. Monitorowanie obejmuje oceny klinicznej i laboratoryjnej w celu upewnienia się, że indywidualna dawka jest odpowiednia dla pacjenta. Należy zwrócić szczególną uwagę na najbardziej narażone grupy (np. pacjentów z rakiem tarczycy lub chorobami układu krążenia, kobiety w ciąży, dzieci i osoby w podeszłym wieku).
Ponadto w wielu przypadkach lekarze przepisywali EuthyroxN bez badań na tolerancję laktozy,  a ta często towarzyszy pacjentom właśnie z tym schorzeniem.
 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe