Blisko 600 wypadków śmiertelnych. Policjanci podsumowują wakacje

  • 06.09.2019, 10:02
  • redakcja
Blisko 600 wypadków śmiertelnych. Policjanci podsumowują wakacje

Podziel się:

Oceń:

Wakacje już za nami. Działania pomorskiej policji odniosły skutek. Lato 2019 było pod względem ruchu drogowego bezpieczniejsze niż w roku ubiegłym. Na terenie całego kraju zginęło blisko 600 osób, jednak pomorskie drogi były znacznie bezpieczniejsze. - Odnotowano mniej wypadków oraz osób w nich poszkodowanych – podsumowują policjanci.

Podczas wakacji pomorscy policjanci prowadzili liczne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z jednej strony były to wzmożone kontrole, z drugiej – akcje edukacyjne.

Kontrola i edukacja
Patrole drogówki szczególną uwagę zwracały na zachowania będące głównymi przyczynami wypadków drogowych i ich tragicznych skutków, takie jak: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa. Ponadto prowadzono także działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu pojazdów emitujących nadmierna ilość spalin.
- W ramach kampanii „Bezpieczeństwo – moje drugie imię” realizowanej wspólnie z koncesjonariuszem autostrady AmberOne, zorganizowano dwie edycje warsztatów udzielania pierwszej pomocy. Na terenie MOP Kleszczewko policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wraz z policyjnym ratownikiem medycznym uczyli jak ocenić stan poszkodowanego, w jaki sposób wezwać pomoc oraz jak wykonać resuscytację, czyli tzw. masaż serca. Nowością była nauka obsługi AED – automatycznego defibrylatora. Urządzenia te są obecne w coraz większej ilości miejsc, szczególnie na stacjach benzynowych, dużych sklepach, lotniskach. Działania te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Policjanci byli pod wrażeniem wiedzy oraz umiejętności najmłodszych uczestników warsztatów. Łącznie przeszkolonych zostało ok. 250 osób – przybliżają funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mniej wypadków śmiertelnych niż przed rokiem
Działania pomorskiej Policji odniosły skutek, co widać w danych statystycznych. Zdecydowanie można stwierdzić, że lato 2019 było pod względem ruchu drogowego bezpieczniejsze niż w 2018 roku.      
 W 2019 roku w okresie wakacji w naszym regionie było o 25 proc. mniej wypadków drogowych, o 24 proc. mniej osób rannych i o 14 proc. ofiar śmiertelnych.
Nie jest to liczba zadowalająca, ale wszystko wskazuje na to, że kierowcy są coraz bardziej świadomi i jeżdżą ostrożniej.

 

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szaleństwo kůrwa
Szaleństwo kůrwa 06.09.2019, 10:19
Braliście lekcje reklamy u Solorza?

Pozostałe