Zebranie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ścieki z Warszawy dotrą na Kociewie za kilka dni!

  • 29.08.2019, 12:43
  • redakcja
Zebranie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ścieki z Warszawy dotrą na Kociewie za kilka dni!

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj, 28.08 br. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podjął decyzję o zwołaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na czwartek 29.08 br., godz. 13.00 (sala im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, PUW w Gdańsku) w związku z awarią kolektorów ściekowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Warszawy.

Informujemy, że Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska  wraz z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym prowadzą stały monitoring sytuacji pod kątem środowiskowym oraz sanitarnym.


WIOŚ  w Gdańsku zwrócił  się do wszystkich samorządów, które są w zasięgu Wisły, o wdrożenie działań kryzysowych w związku z niebezpieczeństwem zanieczyszczenia rzeki.


Ostrzegamy wszystkich użytkowników wody w Wiśle, kąpiących się, wędkarzy, odpoczywających nad Wisłą, rolników pobierających wodę do pojenia zwierząt, czy też do nawadniania upraw o nadchodzącym zagrożeniu zanieczyszczeniem wody.


Przewiduje się, że fala zanieczyszczeń dotrze do województw pomorskiego za kilka dni. W Tczewie pojawić ma się w piątek, 7 września.

 

_redakcja

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Str.
Str. 02.09.2019, 13:38
Zawsze gówno płynęło z Torunia do Warszawy a teraz odwrotnie z Warszawy do Torunia
XXX
XXX 30.08.2019, 19:56
Ja jestem normalnie wychowany i dla mnie związek kobieta- mężczyzna jest ok natomiast chlop z chłopem a baba z baba lub nie wiadomo co to nic innego jak choroba. Nie chcę tego na oczy widzieć bo na wymioty mnie bierze. Chcą być razem to wywieźć na bezludna wyspę niech spróbuj się rozmnażać 😂
Kaszuba
Kaszuba 02.09.2019, 14:13
W Polsce od stuleci w 95 procentach wychowaniem dziecka zajmowaly sie dwie kobiety!!!
k
k 01.09.2019, 21:55
Głupiś a nie normalnie wychowany.
A skąd ty wiesz co jest normą?
kiro
kiro 30.08.2019, 10:44
Słuchając wczoraj TVPis oraz występujących takich okazów jak Suski to ręce opadają jakie można wygadywać bzdury i oni jeszcze beszczelnie żądają za te bzdury płacenia abonamentu
wojt
wojt 30.08.2019, 13:49
Przed chwilą TVP INFO ustami jakiegoś swojego komentatora odleciało już kompletnie ,otóż ten pan stwierdził że skala tego wycieku ścieków jest tak wielka że widać ja z kosmosu ,jestem ciekaw kiedy podadzą wiadomość że ten wyciek ma wpływ na pożary w Amazonii.
dse
dse 30.08.2019, 14:29
Trochę bliżej wyborów z akcentem na "wina PO".
joker
joker 30.08.2019, 11:53
Przy PiSuskim to już rynce opadywujom, anie ręce opadają.
noe
noe 30.08.2019, 09:53
Kochana Redakcjo.Może czas zająć się naszą rzeką, parkiem syf w oczku wodnym nowo położone płyty chodnikowe są ruchome, drzewa chore i suche miały być wycięte, a nie są. nowo posadzone drzewka są suche. remonty ,które są a ich nie ma na ulicach np ul Paderewskiego. po co patrzeć na Warszawę gdzie do 2012 roku scieki lały się pełną parą. Ciekawi mnie kto kazał pomalować "ścieżkę" rowerową na wsiekły czerwony. rozwalono najlepszy chodnik w mieście. proszę mi powiedzieć ze znaków wynika,że to jest ścieżka z chodnikiem , która częśc jest chodnikiem ,a która ścieżka.itd.
kij
kij 30.08.2019, 14:30
Takiego mamy gospodarza.
dollar
dollar 30.08.2019, 12:04
Problemem naszego miasta jest brak odpowiedzialnych za te remonty. Odpowiadać powiniem za to Pan prezydent i jego zastępcy. Zobaczcie ludzie co się dzieje z Rynkiem (chodzi mi o rozjeżdżające się płyty chodnikowe), zresztą tam podobno już prokurator działa co nie wróży nic dobrego, a ptaszki ćwierkają, że sprawa jest rozwojowa. Teraz to co opisuje noe. No ile można? Panie i panowie radni nie po to was wybieraliśmy aby przechodziło takie niechlujstwo.
Sztabowy
Sztabowy 29.08.2019, 22:52
TVPis tak straszyła ściekami, że się Donald Trump przestraszył i odwołał wizytę w kraju chorej demokracji.
merta
merta 31.08.2019, 09:25
Chory to chyba jest ten twój sztab.
Ula
Ula 29.08.2019, 22:23
Gdy prezydentem Warszawy był Kaczyński to ścieki w całości waliły do Wisły i nie była to katastrofa ekologiczna? Oczyszczalnie wybudowano dopiero za Tuska.
To tak na marginesie.
werac
werac 31.08.2019, 09:26
Ale się nasłuchałaś tvn.
.
. 29.08.2019, 19:58
Awaria w Gdańsku przed wyborami samorządowymi, w Warszawie przed wyborami do sejmu. Przypadek?
TFuSSk
TFuSSk 29.08.2019, 18:14
I tak oto Warszawę i Gdańsk połącz jedna wielka kupa .dulczesa niech paradę z tej okazji od ***....i .
u
u 29.08.2019, 14:33
Ależ świetna okazja aby dowalać Trzaskowskiemu.
Borys
Borys 29.08.2019, 20:39
On to się na każdym kroku kompromituje, nie trzeba mu dowalać.
u
u 29.08.2019, 22:32
Ciekawe. A możesz podać jakiś przykład,choć jedyny,takowej kompromitacji?
kociewski wędkarz
kociewski wędkarz 29.08.2019, 14:09
Wielkie mi halo Wierzyca zatruwana jest co chwile i nikt tym się nie interesuje, a jeśli ktoś zgłosi to i tak nie reagują a zgłoszenie czegokolwiek na policje kończy się umorzeniem z braku dowodów tak jak skończyła się sprawa z przed kilku lat a tysiące ryb było śniętych na brzegach naszej pięknej rzeki. A ostatnim razem 15,08,2019 zostało coś wpuszczone do rzeki że tak śmierdziało chemią że wytrzymać nie szło a ryby wyłowione piekły w język ale przecież to nic wielkiego.
Gość
Gość 30.08.2019, 09:15
No właśnie ! Co na to starosta i wydział ochrony srodowiska ?
wędkarz
wędkarz 29.08.2019, 13:29
cały drelich , zapory i czyścić , a nie peowskie pogaduchy urządzać , trzaskowski już kolejny raz się popisał
Kate
Kate 29.08.2019, 13:23
W piątek? Czy 7 września?
Nikt
Nikt 29.08.2019, 13:54
Fakt. Chyba, że piątek 7 września, tylko którego roku? 😁
Freon
Freon 29.08.2019, 12:57
Wisła jest bardzo i czesto zanieczyszczana . Mogłby ktoś to wziąść pod uwagę i oficjalnie o tym powiedzieć.
Dodam , że na chwilę obecną jest bardzo niski stan wód powierzchniowych wiec raczej z bardzo szybkim rozprzestrzenianiem się nie powinno być problemu. Głównie o miejscowe skażenia chodzi.

Pozostałe