Starogardzianka najszybsza w Toruniu. Nie dała rywalom żadnych szans

  • 25.08.2019, 18:15
  • redakcja
Starogardzianka najszybsza w Toruniu. Nie dała rywalom żadnych szans

Podziel się:

Oceń:

Lucyna Petka z klubu Filippides zajęła I miejsce w biegu na 3000 m na 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. 14 sierpnia tego sukcesu pogratulował jej prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Po biegu starogardzianka opowiedziała o przeżyciach, jakie jej towarzyszyły.
– Halowe mistrzostwa w bieganiu to zupełnie coś innego niż biegi na stadionie czy przełajowe. Wcale nie było łatwo. Zupełnie inaczej musiałam rozłożyć siły. Moje rywalki były świetnie przygotowane, dlatego tym bardziej jestem zadowolona z wyniku. Mój czas to 11:48:30 – mówiła Lucyna Petka.
Reprezentantce miasta pogratulował prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.
– Gratuluję wspaniałego osiągnięcia. Żeby wygrać zawody, musiała pani sporo trenować. Życzę, żeby zapał i miłość do sportu nie gasły. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z pani sportowych wyników – powiedział prezydent.
W 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu pobiegła także Aurelia Spręga, która podobnie jak pani Lucyna trenuje w Starogardzkim Klubie Lekkoatletycznym Filippides. Pani Aurelia startowała w tej samej kategorii, co jej koleżanka i z czasem 14:21:20 zajęła 6. miejsce. To również bardzo dobry wynik, który zasługuje na słowa uznania.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe