NAGRANIE: O mały włos ciężarówka nie zmiotła z drogi radiowozu policji. W pościg ruszyli policjanci z grupy Speed

  • 23.08.2019, 10:22
  • redakcja
NAGRANIE: O mały włos ciężarówka nie zmiotła z drogi radiowozu policji. W pościg ruszyli policjanci z grupy Speed

Podziel się:

Oceń:

Niewiele brakowało, aby jadący z nadmierną prędkości TIR z naczepą zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku nieoznakowanym radiowozem. Kierujący tym pojazdem funkcjonariusz zmuszony został do gwałtownego hamowania. Wszystko zarejestrowała zamontowana w radiowozie kamera wideo rejestratora.

Gdyby nie refleks oraz opanowanie policjanta kierującego nieoznakowanym radiowozem, rozpędzony z naczepą tir staranowałby jadących w przeciwnym kierunku funkcjonariuszy starogardzkiej drogówki. Do zdarzenia doszło w minioną środę na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Struga. Całe zdarzenia zarejestrowała zamontowana w radiowozie kamera.

Policjanci wchodzący w skład powołanej niedawno grupy Speed, której głównym celem jest reagowanie na rażące wykroczenia w ruchu drogowym patrolowali drogę wojewódzką nr 214. W pewnej chwili na ostrym, oznakowanym zakręcie  funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku tira, którego kierowca w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, przekroczył oś jezdni i zablokował przejazd dla radiowozu. Aby uniknąć zderzenia policjant kierujący nieoznakowanym pojazdem zmuszony został do gwałtownego hamowania.

Mundurowi natychmiast zawrócili i zatrzymali kontroli drogowej kierowcę tira. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 6 punktów karnych.

Policjanci przypominają o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Dobre warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy jeżdżą szybciej. Szybko nie oznacza bezpiecznie. Właśnie podczas dobrych warunków drogowych dochodzi do najtragiczniejszych zdarzeń.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rych
Rych 24.08.2019, 08:25
Ścinanie zakrętów to ostatnio najmodniejsze wśród półgłówków.
Ja muszę na pobocze *** bo ekipa budowlańców w T4 zapiertala.
(Skarszewy-Semlin)
o
o 24.08.2019, 08:20
To dobrze, że policja zobaczyła co tak naprawdę dzieje się na powiatowych drogach.
Wystarczyło zjechać z berlinki a tam HORROR!
Widz
Widz 24.08.2019, 07:20
Struga 40 km/h tam jest
TRUTH
TRUTH 23.08.2019, 23:06
Dlaczego dół nagrania, miejsce, gdzie wyświetlana jest prędkość P o l i c j i, jest zamazany? Czyżby jechali za szybko? Śmiechu warte :)
adamek
adamek 23.08.2019, 19:21
A ja zapytam wszystkich. Są dwie strony na naszych kompach W jednych można coś napisać a na innych podać trzeba swe dane, W jednej można napisać co myślę a w drugiej nie to mnie strasznie wk----ia. Poważnych spraw nie można skrytykować bo zaraz jesteś na tapecie bo komuś nawsadzam.
o
o 24.08.2019, 11:57
Nie myśl. Od myślenia za ciebie jest PiS.
Bogu
Bogu 23.08.2019, 22:58
Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza program "Cyber Sowieta - wolność słowa po rosyjsku" :)
Jola
Jola 23.08.2019, 18:27
Mógł by sprzątnąć całą rodzinę za taki czyn wysoka kara i zabranie prawa jazdy.
Zenon
Zenon 23.08.2019, 16:27
Myślą,że jak mają duże auta to mogą dużo więcej od innych uczestników ruchu drogowego.Spieszą się na pauzę , a potem spuszaczają wachę na parkingach i mniej uczęszczanych drogach, przynosząc wstyd i hańbę fachowi zawodowego kierowcy.Taki margines powinien nie mieć możliwości pracy w tym zawodzie.
czytelnik
czytelnik 25.08.2019, 11:08
Właściciele takich firm transportowych to w większości prywaciarze i powinni kontrolować swoich pracowników , bo to są ich pieniądze.Teraz masz Gps i zabezpieczenie baków przed spuszczniem a jak ktoś kombinuje na boku i jest Parszywym Złodziejem to powinien być wywalony dyscyplinarnie z wpisem do akt i nikt takiego nie powinien zatrudnić i powinno mu pozostać zbieranie puszek.
Agnieszka
Agnieszka 23.08.2019, 16:08
Przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym, przechodząc przez pasy ludzie muszą uciekać w podskokach, bo nie zwalniają w mieście, a poza miastem wyprzedzają całymi zestawami bo im sie spieszy.Siedzą wysoko i myślą , ze wszystko im wolno, często można ich zobaczyć z telefonem przy uchu zamiast zestawu głośnomówiącego.Gdzie staną tam parkują często ograniczają widoczność i stwarzają zagrożenie wypadku czy kolizjii, chodnik ulica, skrzyżowanie przepisy ich nie dotyczą a na zwrócenie uwagi reagują szyderczym smiechem lub agresją.
Danka
Danka 23.08.2019, 15:05
Tutaj mamy przykład jak przez lata rozpasało się towarzystwo kierowców samochodów ciężarowych.Mam nadzieje, że Policja wezmie się za takich szaleńców.Co by było gdyby dostali tym wachlarzem w bok auta, lub gdyby ta przyczepa chyba z ładunkiem przewróciła sie ?/.Niestety tylko wysokie kary, zabieranie prawka i czepianie sie wszystkiego przyniesie efekt.
Amsterdam
Amsterdam 23.08.2019, 14:36
Piwinien stracić prawo jazdy np. Na 3 miesiące. To mialby czas na przemyślenie swojej jazdy. Policjanci.....szacun!
jolac
jolac 24.08.2019, 07:02
Gdyby ,zamiast mandatu zabierać im prawo jazdy,to byłoby bardziej sensowne i bezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
Kierowca
Kierowca 23.08.2019, 10:56
Na tym odcinku od strony Zblewa do Strugi strach jest prowadzić, kierowcy zasuwaja że na zakretach nimi buja.
Biker
Biker 23.08.2019, 10:42
Brawo. W końcu Policja była tam gdzie być powinna. Na tej drodze czasami strach się poruszać.

Pozostałe