Wznowiono poszukiwania syna właściciela Polpharmy. 39-latek wypadł z łodzi na Mazurach

  • 20.08.2019, 14:07 (aktualizacja 20.08.2019, 17:51)
  • redakcja
Wznowiono poszukiwania syna właściciela Polpharmy. 39-latek wypadł z łodzi na Mazurach Instagram – Agnieszka Woźniak-Starak

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 18 sierpnia około godziny 2.00 w nocy na jeziorze Kisajno w pobliżu Giżycka doszło do zdarzenia, w wyniku którego dwie osoby przebywające w łodzi motorowej znalazły się w wodzie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że był to milioner - 39-letni Piotr Woźniak-Starak, syn właściciela Zakładów Farmaceutycznych Polpharma, oraz 27-letnia kobieta. W akcję poszukiwawczą zaangażowano policję, straż, nurków, a także wojsko oraz prywatnych detektywów.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w nocy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że łódką pływały dwie osoby, które podczas ostrego manewru wypadły do wody. Jak przekazują śledczy, do brzegu dopłynęła 27-letnia kobieta, która poinformowała, że pływała razem z 39-latkiem, który zaginął najprawdopodobniej pod taflą wody. Na miejscu natychmiast rozpoczęły się czynności poszukiwawczo-ratownicze, które prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku.

Zakłócali ciszę nocną?
W niedzielę około godziny 4.00 policjanci z Giżycka zostali powiadomieni przez żeglarzy, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka, która zakłóca wypoczynek osób przebywających nad wodą. Po przybyciu na miejsce policjantów oraz MOPR-u okazało się, że motorówka miała już zgaszony silnik, a na jej pokładzie nikogo nie było.
- Rzeczy, które znajdowały się na pokładzie łodzi, wskazywały, że mogły nią pływać 2 osoby. Służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły poszukiwania osób. W trakcie ich trwania po niespełna godzinie na brzegu jeziora odnaleziona została 27-letnia kobieta. W trakcie rozmowy z policjantami potwierdziła, że pływała motorówką wraz z 39-letnim mężczyzną. Z jej relacji wynika, że podczas wykonywania manewru oboje wypadli z łodzi – relacjonuje rzecznik Warmińsko-Mazurskiej policji. - Służby prowadziły poszukiwania do późnych godzin wieczornych. W poszukiwaniach udział brali policyjni wodniacy na łodziach z sonarami, strażacy z robotem podwodnym, płetwonurkowie oraz helikopter z Komendy Głównej Policji. Przeszukiwane było jezioro jak również jego linia brzegowa. W poniedziałek (19 sierpnia) od wczesnych godzin porannych poszukiwania zostały wznowione. Udział biorą w nich policyjni wodniacy oraz strażacy z Giżycka ze specjalistycznym sprzętem - dodaje.
Tego samego dnia w godzinach wieczornych pojawiła się informacja o włączeniu do poszukiwań żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bosman
bosman 22.08.2019, 06:47
pijakom , ćpunom , amoralnym gogusiom i bogatym szaleńcom na motorówkach - NIE !!!
Tfusssk
Tfusssk 21.08.2019, 09:52
Żałobę ogłosić w stg co najmniej tydzień księgi kondolencyjne wystawić tos to ważna osobistość naćpana zaginęła.
kaśka
kaśka 21.08.2019, 04:52
Jak piszą w innych wiadomościach na łodzi znaleziono prochy. Czyli kogo tu żałować?
dziab dziab
dziab dziab 20.08.2019, 22:44
I w ogóle na tym zdjęciu to kto jest kto? Ta z lewej czy ta z prawej to jego żona?
dziab dziab
dziab dziab 20.08.2019, 22:37
a kogo on w ogóle obchodzi by artykuł o nim robić?
Od kiedy WOJSKO w takie coś się bawi ?
Absurd
piguła
piguła 20.08.2019, 18:27
kto w nocy pali głupa i szaleje motorówką z obcą cizią bez żony ???
Biedak
Biedak 20.08.2019, 21:36
Kto bogatemu zabroni

Pozostałe