Niedziela, 15.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Gmina Kaliska na 221. miejscu rankingu GUS

  • 18.08.2019, 10:15
  • redakcja
Gmina Kaliska  na 221. miejscu rankingu GUS
Podziel się:
Oceń:
Gmina Kaliska jest najbogatszą gminą w powiecie starogardzkim. Tak wynika z najnowszego rankingu Głównego Urzędu Statystycznego. Dochód na jednego mieszkańca wynosi 5 823 zł. Kaliska zajmuje 221 pozycję na 2477 możliwych.

Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w woj. łódzkim, gdzie łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła poziom 44 tys. zł  - tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2018 r.
Na drugim końcu skali znalazła się gmina Zawadzkie w woj. opolskim, w której dochody per capita były 14-krotnie najniższe niż w Kleszczowie, wynosząc 3,2 tys. zł. Natomiast średnie dochody gmin w 2018 r. wyniosły 4,8 tys. zł.
Opublikowany przez GUS wykaz obejmuje 2478 samorządów (od 1 stycznia gmin jest 2477 w związku ze zniesieniem Ostrowic). W zestawieniu wzięto pod uwagę zarówno dochody własne - czyli m.in. wpływy z podatków i opłat oraz udziały w PIT i CIT - ale także subwencję ogólną, dotacje celowe z budżetu państwa, a także środki unijne.
Najwyższe dochody w naszym powiecie osiągnęła gmina Kaliska z dochodem na jednego mieszkańca 5 823 złote. Na drugie miejsce w zestawieniu GUS zajęła się Gmina Skarszewy z dochodem 5 372 złote. Na trzecim miejscu uplasowała się gmina miejska Starogard Gdański z dochodem 5 147 złote.

 

_redakcja

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak
Tak 18.08.2019, 18:06
Moglibyście napisać o pożarze w Rokocinie
Bol
Bol 18.08.2019, 17:26
A gmina wiejska Starogard? Pani wójcina tylko na rowerze .....
Gość
Gość 18.08.2019, 15:16
Jakie dochody na jednego mieszkańca, co za bzzzzzduuuraaa!!!.W Skarszewach ludzie zarabiają około 2 tyś na ręke , a skąd wy wzieliście ponad 5 tyś?.No tak do przeliczania wzięto pensje zapewne Prezesa firmy, dyrektora, kierownika i robola i wyszła wymyślona kwota.
Lubie wiedziec
Lubie wiedziec 18.08.2019, 15:55
Gościu to sa dochody gminy(min. podatki itd.) podzielone na jednego mieszkańca tej gminy a nie dochody mieszkanców i średnia tych dochodów. Czytaj ze zrozumieniem.
Niewolnik podatnik
Niewolnik podatnik 19.08.2019, 12:46
Gościu to jest wiadome tylko jak to nasze bogate miasto dba o wygląd miasta i o zdrowie mieszkańców zamiast zieleni buduje nowe parkingi

A podatki tak ładnie zbiera tylko statystycznie niech sprawdzą ile ludzi pracuje poza miastem i te podatki płaci

A droga na Gdańsk normalnie widmo

Więcej zieleni drzew i koniec z niszczeniem trawników przez auta
Obywatel
Obywatel 18.08.2019, 11:30
Gratulacje dla Kalisk.Według ostatniego rankingu "Wspólnoty "też wysoko w powiecie starogardzkim ,tuz za Osiekem .Niestety Smętowo znowu na szarym końcu.Ponad 600 pozycji straty od małego Osieka.
Wójt Galant się nie przemęcza bo to nie w jej stylu. Dba za to o prywate bo "załatwiła" mężusiowy etat kierowniczy w firmie Global -Port Kopytkowo.
Ostatnio wspólne otwarcie inwestycji ,wspólne tańce ,hulanki i wspólny festyn.
Warto dowiedzieć się jaka ulgę w podatku dla tej firmy zastosowała gmina ?
Czyż nie dziwne to ,ze duza firma wchodzi w taki układ ? Bo ani to przejrzyste ani transparente a raczej smierdzi korupcją.
Jaka szanujaca się firma zatrudnia męża urzędujacego wójta wiedząc,ze jest zależna w sprawach urzędowych (wysokości podatku) od wójta i władz gminy ?
Ponadto wbrew obietnicom Chyły Kazimierza w GM.Smętowie nie ma nowego inwestora.Global za juz za poprzedniej władzy miał zakupioną działkę i posiadał projekt na tą inwestycje.Zadna to więc zasługa Chyły i .......Galant.
Okazuje się wg.rankingów i Rzeczpospolitej oraz Wspólnoty rozwój gminy Smętowo spadł w ostatnich latach. na LEB i szyję.
Panie Chyła zejdz PAN na ziemie i przestał sciemiać.
Wanda
Wanda 22.08.2019, 09:01
No i widać jakie są fakty w Smętowie.
Sluchają " czarnych" to tak mają.
Pan starosta niech sie nie wysila i na siłę nie zmienia faktów .
I smiech ogarnia bo ostatnio wójt Galant zostala narodzona przez starostę za imprezę zwiazaną z Kuznią w Lalkowach a impreza była wymyślona i organizowana przez poprzedników !!!!
To trzeba mieć tupet.


Gość
Gość 22.08.2019, 22:49
Słuchają i bardzo dobrze mają gmina coraz lepiej wygląda, a jak ci mało to wystarczy wstąpić do kościoła . A poprzednicy jeszcz przez sto lat zasługi sobie będą przypisywać.
Leszek
Leszek 24.08.2019, 10:52
....Sluchają bo niektórzy własnego zdania nie maja i bokiem im to wychodzi.Własnie widać jak gmina sie rozwija.
Ostatnie miejsca w rankingach dot.rozwoju gmin w Polsce.
Starosta nie miał za co dać nagrody to mysiał wrócić do przeszłosci.Brawo,brawo Za dworek we Fracy wybudowany przez poprzednią władzę też odebrała nagrodę w Gdańsku.
Wbrew chorej kampanii galantowej i jej kumpla paskudnego "trolla" Jasia poprzednicy mają się czym pochwalić i nawet przez 200 lat.Mieszkancy pamiętają.

Jacek
Jacek 24.08.2019, 09:29

Najpierw wytrzeźwiej bo piszesz jak porąbany trolu smętowski.Gmina od jakiej strony lepiej wyglada hipokryto.
Ostatnio media opublikowały rankingi gmin w Polsce i okazalo sie ,ze gmina Smętowo ciagnie sie na szarym koncu.Ty chcesz zaklinać rzeczywistośc.
Kazdy uczciwy i trzeźwy wie jakie są fakty .
Po co znowu hejtujesz ,za mało wam bylo hejtu trole ?
Brawo dla poprzedników i wspólczucie dla nich,ze musieli znosić agresywnych,chamskich troli ....
wspomaganych przez czarnych.
Takiego chamstwa w zadnej gminie nie było.
Ruda Ewa
Ruda Ewa 24.08.2019, 09:50
Do goscia .
Nie wystarczy ,zeby kosciół ładnie wyglądał.Wazne,zeby ludzie byli szczerzy,zyczliwi i wynosili z nauki koscioła to co najważniejsze -DOBRO.
Duchowni nie powinni być przekupni i wchodzić w kampanie polityczne.
Pozdrawiam gosciu i zyczę obiektywizmu.






Gość
Gość 20.08.2019, 18:43
Znowu same bajki . Napisz coś mądrego.
WoW
WoW 24.08.2019, 09:43
A ty jesteś mądry ?

Pozostałe