Od dziś wzmożone kontrole policji na drogach

  • 14.08.2019, 10:36
  • redakcja
Od dziś wzmożone kontrole policji na drogach

Podziel się:

Oceń:

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Przedłużony weekend spowoduje, że na szlakach komunikacyjnych będzie znacznie większy ruch.   Należy spodziewać się większej liczby patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzimy także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami, nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Policjanci mogą zastosować taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Minięcie radiowozu nie oznacza, że można jechać niezgodnie z przepisami.
Bardzo często do ciężkich wypadków dochodzi, kiedy jest ładna pogoda. Dobre warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności, przekraczają dozwoloną prędkość,  czego następstwem są tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tirowiec
tirowiec 17.08.2019, 10:51
smerfy , weżcie się za notabli powiatu i miasta , ci dopiero ordzą po imprezach , po pijaku , alkomaty się zagotują
egg
egg 15.08.2019, 11:30
nie no super pomysł. poinformujcie jeszcze piratów drogowych gdzie dokladnie bedziecie stac by wiedzieli gdzie i kiedy zwolnic....
ABC
ABC 14.08.2019, 16:53
Przecież jest sezon ***opowy. Policjanci czyli urzędnicy są na wakacjach. To kto ma ta akcję przeprowadzać?
Może lepiej tak jak było za komuny , której powrotu chce suweren, atrapy radiowozów porozstawiać po poboczach?
Tak to jest pomysł.
kierowca
kierowca 14.08.2019, 15:55
karać , tak , ale wszystkich jednakowo , a co z żoną kalisza ,durczokiem ,zientarskim , cimoszewiczem , najsztubem - skandal !!!
Emil
Emil 14.08.2019, 15:48
Prędkośc, prędkośc, prędkośc....
To najłatwiejszy i najprostszy sposób zasilenia budżetu i pokazania że coś się "robi". Nie słyszałem jeszcze o akcji kontroli poprawności oznakowania naszych dróg, kontroli ich stanu, sprawdzenia czy pobocza obkoszone, czy na skyrzyżowaniach jest odpowiednia widoczność...

To wymamga wysiłku intelektulanego, nakładu pracy i cieżko nałożyć jakiś mandat na zarządce drogi....
Lepiej stanąć " w krzakach i posuszyć". A w protokołach powypadkowych wpisać nadmierną prędkość....
tt
tt 14.08.2019, 12:46
Straszą i straszą , a w czasie takich akcji i tak nic się nie dzieje . Kiedys to było widać drogówkę , Teraz to tylko straszą ..
kierowca
kierowca 14.08.2019, 13:17
policjanci , zajmijcie się nietrzeżwymi ze starostwa i urzędu miasta , żywię nadzieję , że alkomaty są sprawne...
Nemo
Nemo 14.08.2019, 13:46
Rudy od dawna powinien być na odwyku.
Lizusy nigdy go nie zatrzymają.
Hipokryzja jakich mało.
drogowiec
drogowiec 16.08.2019, 07:33
kiedyś skutecznie przywali i to będzie koniec tego pijanicy

Pozostałe