Poniedziałek, 19.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 07.08.2019, 06:00
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Starogard wolny od ideologii LGBT? Radny zbiera podpisy
Marsze, pikiety i manifestacje środowisk LGBT – to w ostatnim czasie coraz częstsze widoki. Głośniej jest również o zamieszkach pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami tej ideologii, a słowo tolerancja i homofobia nabiera zupełnie innego znaczenia. Marsze środowisk odbywających się pod tęczową banderą, coraz częściej jednak spotykają się ze społecznym sprzeciwem i brakiem akceptacji, a w mniejszym stopniu z tolerancją i poparciem. Kategoryczne „STOP” w tej kwestii postanowił powiedzieć jeden z radnych naszego miasta, który zbiera podpisy pod petycją nazywaną skrótowo „Starogard wolny od ideologii LGBT”.


Pionierski projekt na skalę całego województwa - Już niedługo w Starogardzie pojawi się kilka aktywnych przejść dla pieszych. Właśnie trwają próby i montaż urządzeń. Autorami tego pomysłu są Anna Szyszkowska - Marquardt i Marek Marquardt, których projekt w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w kategorii projektów infrastrukturalnych okazał się jednym z najlepszych według mieszkańców.

LOTOS wesprze budowę pomnika w Lesie Szpęgawskim - Fundacja LOTOS wesprze budowę pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. Pod koniec ubiegłego tygodnia podpisano umowę w tej sprawie. Budowa pomnika zakończyć ma się przed wrześniowymi uroczystościami w tym miejscu.

Ważna informacja dla podróżnych. Zmiany w rozkładzie PKS - Przed kilkoma dniami zarząd PKS-u w Starogardzie Gdańskim poinformował o zmianach na trasie linii 400, 401, 402 Starogard Gdański – Gdańsk. Zmiany obowiązują od 1 sierpnia tego roku.

Zjechał z drogi i uderzył w budynek - W minioną środę kierujący osobową Skodą stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w budynek. Do zdarzenia doszło na jednej z głównych ulic Skórcza. Na miejsce wezwano pogotowie, policję oraz straż pożarną. Jedna z nośnych ścian budynku została znacznie zniszczona.

Podsumowano pierwszy miesiąc wakacji. Demoralizacja i nielegalne wyścigi aut - Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Starogardzcy funkcjonariusze sprawdzili jakie zagrożenia w pierwszym miesiącu wakacji na mapie zagrożeń bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali goście i mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

Przestępca z młotkiem w dłoni - Policjanci ze Skarszew zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednej z miejscowych placówek handlowych. Schwytany przestępca kilka dni wcześniej zbił szybę wystawową i ukradł kilka telefonów komórkowych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione podczas włamania przedmioty, a zatrzymany 28-latek trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

3-latek potrącony na pasach. Kierowca był trzeźwy - We wtorek, 30 lipca około godziny 12.40 na ulicy Hallera doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia na przejściu dla pieszych. 3-letni chłopiec został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca był trzeźwy. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Wypadek autokaru w Turcji. Ranni mieszkańcy naszego powiatu - We wtorek, 23 lipca niedaleko miejscowości Kemer w prowincji Antalay na południu Turcji autokar wiozący 41 turystów z nieznanych przyczyn zjechał z  drogi i zsunął się ze stromej skarpy. Pojazdem podróżowało 38 osób z Polski, w tym dwie rodziny z powiatu starogardzkiego. 30 osób trafiło do szpitala, z czego kilka osób przeszło poważne operacje. Wszyscy poszkodowani turyści wrócili już do swoich domów.

Nowoczesna apteka w szpitalu. Roboty ruszą lada dzień - Firma Ewander II ze Starogardu Gdańskiego za blisko 2 miliony złotych przebuduje szpitalną aptekę. Dzięki temu pomieszczenia zostaną dostosowane do wymogów. Ponadto powstanie pracownia leków cytostatycznych i leków jałowych.

Wystawiono za nimi listy gończe. Szuka ich pomorska policja - Poniżej przedstawiamy dane ośmiu osób, które są poszukiwane przez pomorską policję. Rozpoznajecie którąś z tych osób? Powiadomcie o tym niezwłocznie policję. Niektórzy poszukiwani mogą być naprawdę niebezpieczni.

Kociewie raz w dół, raz w górę. Umiarkowane ruchy w rankingu zamożności polskich samorządów - Jest już coroczny ranking zamożności samorządów opracowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota. A tam bolesne spadki m.in. Pelplina z 249 miejsca na 433, bądź niewielkie wzrosty w rankingu m.in. Skórcza z 166 na 161 miejsce. Po raz kolejny odbił się Tczew i Starogard Gd.

Świętowali Dzień Kociewia w Gdańsku - W pierwszy dzień sierpnia, podczas Jarmarku Świętego Dominika w Gdańsku, mieszkańcy naszego regionu mogli świętować Dzień Kociewia. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele wielu jednostek samorządowych, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, gospodynie oraz mieszkańcy.

Walczyli za nas, za wolną Polskę... 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - 75 lat temu, punktualnie o godzinie 17.00 w stolicy naszego państwa wybuchło powstanie. Militarnie było ono wymierzone przeciw Niemcom, politycznie przeciw ZSRR, a także przyporządkowanym mu polskim komunistom. Początkowo zakładano, że zryw ten potrwa 3 dni, jednak zakończył się po 63 dniach walki. 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, starogardzianie zebrali się pod pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy, by oddać hołd bohaterom, którzy stracili własne życie za wolność naszego kraju.

Są już w połowie drogi. Nie jest łatwo, ale nikt nie narzeka - 15 sierpnia to data szczególna dla wszystkich katolików. To właśnie na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zmierzają do Częstochowy pielgrzymi z całego kraju. Droga jest długa, kręta i wyboista, ale liczy się intencja, z którą idą. Nikt nie zważa na deszcze czy skwar lejący się z nieba oraz inne przeciwności losu. Na taką pielgrzymkę wyruszyli również pielgrzymi ze Starogardu Gdańskiego. Są już niemal w połowie drogi.

Serce dla Inki. Finał szlachetnej akcji - Klub Gazety Polskiej oraz Stowarzyszenie Prawy Starogard zapraszają na finał akcji „Serce dla Inki”. Wydarzenie to odbędzie się 24 i 25 sierpnia. Oprócz odsłonięcia tablicy zaplanowano również koncert m.in. Jana Pietrzaka.
 

_redakcja

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

witold
witold 10.08.2019, 06:40
żenada , cały ten polski sejm , najgorsze , że żyją za nasze pieniądze , a większość z nich za swoje sprawki powinna siedzieć i stracić swój nagrabiony majątek , nigdy więcej nie wybierajmy tych ludzi !
słoń
słoń 10.08.2019, 09:22
W demokracji każdy może zostać posłem ,a nawet byle kto!
waldek
waldek 09.08.2019, 20:59
cała polska widziała i słyszała w sejmie to dziadostwo , które się kłóciło , słychać też było paskudne i żałosne słowa na temat posła sławomira neumanna , jeżeli to wszystko prawda , to czemu ten człowiek jeszcze nie siedzi , gdzie jest prawo , gdzie jest sprawiedliwość , co robi prokuratura , skarbówka , co robi ziobro - skandal , że ten anty bohater nie został jeszcze rozliczony !!!!!
weronika
weronika 09.08.2019, 21:41
kto stoi za tym typem , kto go ochrania , czyj to koleś , jak to możliwe , że jest tyle lat bezkarny , czy w polsce nie ma prawa , ani sprawiedliwości ???
Bezstronny
Bezstronny 10.08.2019, 13:25
Jesteś pewna ,ze poseł Neumann łamał prawo ? Że trzeba go zamknać za kratami ?
To moze lepiej zapytaj dlaczego p.Ziobro nie wezwał na przesluchanie prezesa Kaczyńskiego w sprawie Srebrnej ?
stefka
stefka 10.08.2019, 07:10
odebrać immunitet i skazać , koleś przestanie palić głupa i nie ucieknie pod kolejną ochronkę , bo na to liczy
kjiju
kjiju 09.08.2019, 22:21
Nie ma, bo latają w przestworzach.
nowe hasło
nowe hasło 08.08.2019, 08:31
Starogard wolny od PiS-BOLSZEWIKA co zbiera podpisy.
NN
NN 08.08.2019, 22:49
Nie dość że śmierdzi to jeszcze brunatno się tu robi .
AA
AA 07.08.2019, 19:55

I znowu Smętowo wg.rankingu Wspólnoty" na szarym końcu.
Wójt Galant się nie przemęcza bo to nie w jej stylu. Dba za to o prywate bo "załatwiła" mężusiowy etat kierowniczy w firmie Global -Port Kopytkowo.
Ostatnio wspólne otwarcie inwestycji ,wspólne tańce ,hulanki i wspólny festyn.
Warto dowiedzieć się jaka ulgę w podatku dla tej firmy zastosowała gmina ?
Czyż nie dziwne to ,ze duza firma wchodzi w taki układ ? Bo ani to przejrzyste ani transparente a raczej smierdzi korupcją.
Jaka szanujaca się firma zatrudnia męża urzędujacego wójta wiedząc,ze jest zależna w sprawach urzędowych (wysokości podatku) od wójta i władz gminy ?
Ponadto wbrew obietnicom Chyły Kazimierza w GM.Smętowie nie ma nowego inwestora.Global za poprzedniej władzy miał już projekt Parku Kopytkowo.
Żadna więc to zasługa Chyły i jego ..... Galant.
Okazuje się wg.rankingów i Rzeczpospolitej oraz Wspólnoty rozwój gminy Smętowo spadł na LEB i szyję.
Panie Chyła zejdz PAN na ziemie i przestał ściemiać.
Wyborca
Wyborca 07.08.2019, 17:21
Czy wiadomo ,ile starostwo przekazało kasy na remont wiezy koscioła Katarzyny ?
alinor
alinor 08.08.2019, 09:29
Mam nadzieję, że NIC.
.
. 07.08.2019, 17:03
Do zbierającego podpisy:
Czytałem gdzieś kiedyś , że taka postawa niechęci wręcz nienawiści wobec ludzi odmiennej orientacji jest najczęściej podświadomym wypieraniem na przyznanie,że jest się samemu homoseksualistą.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.08.2019, 15:56
Brawo Osiek ,brawo dla wójta.
Wg.rankingu " Wspólnoty" Osiek wypadł najlepiej z gmin wiejskich powiatu starogardzkiego.
Super ,ze mamy nowego wójta z głową na karku i dobrego gospodarza.
Poprzednicza P. Kurowska wg.mnie to nawet na sołtysa sie nie nadawała.
Jej rządy to czas stracony.
Jacek
Jacek 07.08.2019, 16:19
Pełne zaskoczenie dobrą pozycją Osieka.
Niestety sasiednie gminy Skórcz i Smętowo znalazły sie ponad sześcset pozycji nizej.
Cała prawda o ich włodarzach.
I chocby nie wiem co mówił (chwalił i zlocił) na ich temat starosta to fakty mówia za siebie.
Poter
Poter 07.08.2019, 17:03
Mnie zaskakuje wysoka pozycja Czarnej Wody. Sąsiednia gmina Kaliska dynamicznie się rozwija, widać rękę dobrego gospodarza, a CzW zipie tylko dzieki Steico
kollunio
kollunio 07.08.2019, 14:50
A co tam chłopcy i dziewczęta u daniela-pameli słychać?
jan
jan 07.08.2019, 12:31
W końcu znalazły się pieniądze na aptekę ,dzięki której chorzy na raka nie będą zmuszani do przyjazdów na chemię dwukrotnie.Trzymamy za słowo i myślę że dożyjemy do 1 stycznia aby znów było normalnie.
Gospodyni domowa
Gospodyni domowa 07.08.2019, 11:36
Demoralizacja to dzieje się u góry. Marszałek traktuje Polskę jak swój folwark. Co do tolerancji, nigdy nie byliśmy tolerancyjni. Niby chrześcijanie , a drugiego by w łyżce wody utopili.Co się dziwić mając takich księży jak ten w ŚW. Katarzynie.
Gość
Gość 07.08.2019, 15:49
Ten duchowny nic sie nie zmienił bo w poprzedniej parafii "zionął ogniem".A mimo to dostał awans z małej parafii do Starogardu Gd i nic lepiej ?
Wstyd za takie postępowanie.
kaj.
kaj. 07.08.2019, 15:01
Ty mów za siebie kuro domowa i nie uogólniaj.
Studentka z Sopotu
Studentka z Sopotu 07.08.2019, 11:31
Co do Pana radnego .Myślę , że nie jest Pan katolikiem ( 10 przykazań ) to Panu wolno. Dziwią mnie poglądy księdza z Św. Katarzyny. Ciekawe co na to biskup , który wydaje się być rozsądnym biskupem.
Była parafianka św. Katarzyny
Była parafianka św. Katarzyny 07.08.2019, 11:19
Mój świat jest jasny i przejrzysty. Jestem osobą wierzącą i dla mnie 10 PRZYKAZAŃ to święta sprawa..Niestety słuchając proboszcza w św. Katarzynie od dłuższego czasu osoba księdza proboszcza mnie irytuje. , Mimo ,że to moja parafia zmieniłam kościół..W obecnym Kościele , proboszcz i księża kochają bliźnich niezależnie kim są. Taki był Pan Jezus.
Gość
Gość 07.08.2019, 23:25
Najbardziej kochaja pieniadze i jeszcze raz pieniadze.
Bart
Bart 07.08.2019, 11:32
No i co? To twoja sprawa jak zmieniłaś. Ja wczoraj zmieniłem skarpetki bo niebieski to nie moj najlepszy kolor. Tylko kogo to obchodzi?
lolo
lolo 07.08.2019, 12:33
A gacie bart zmieniłeś?
bart
bart 10.08.2019, 14:41
gacie to w sobotę jak przyjdzie czas na mycie
Jan
Jan 07.08.2019, 10:04
Brawo Radny brawo KGP! Jestem z wami!
king
king 07.08.2019, 12:31
Panie Sebastianie niech Pan się lepiej zajmie zbieraniem podpisów wśród posłów PiSu aby zagłosowali na naszą obwodnicę (jeśliby mieli problem z długopisem to niech od Andrzeja pożyczą on ma zawsze przy sobie ).
p
p 07.08.2019, 21:06
Już ci mówiłem . Obwodnica będzie jak będziecie na nas głosować.
lolo
lolo 08.08.2019, 09:36
Czyli nigdy uhahaha
bosak
bosak 07.08.2019, 08:16
pytanie do strażaka , jak trafisz na pożar , bo podpali się gej albo lesba , to gaszenia nie będzie ???
Cedry
Cedry 07.08.2019, 07:23
,,Marsze środowisk odbywających się pod tęczową banderą, coraz częściej jednak spotykają się ze społecznym sprzeciwem i brakiem akceptacji, a w mniejszym stopniu z tolerancją i poparciem”.

Pytanie do dziennikarza który zacytował powyższe zdania jakieś badania przedstawi czy to tylko swoje prawicowe poglądy ?
kaj
kaj 07.08.2019, 15:04
A co nie można już mieć prawicowych poglądów?wszyscy muszą wyznawać wasze,taka to wasza tolerancja
dzien
dzien 07.08.2019, 20:07
Dziennikarz powinien być bezstronny tak jak lekarz,strażak etc.....
bodug
bodug 08.08.2019, 09:55
Głupoty chrzanisz.gdyby dziennikarze byli bezstronni to żadna platfusowa afera nie ujrzałaby światła dziennego.
mistrz
mistrz 09.08.2019, 23:18
Posrało cię czy masz pisdziawkę?
bany
bany 07.08.2019, 10:02
badania cbos
adam bez ewy
adam bez ewy 07.08.2019, 07:29
tych zboków , którzy się ujawniają , jest coraz więcej i widać ich na każdym kroku , szczególnie w jednostkach samorządowych , ale to kolesie i sympatycy peło...
kat
kat 07.08.2019, 15:05
tak jest.
urzędniczka
urzędniczka 07.08.2019, 12:35
Jak ty jesteś adaś bez ewci to pewnie jesteś z edwardem. I tu cię mamy łobuzie hahaha
re
re 07.08.2019, 12:48
masz ochotę , to daj znać urzędniczko...
dla ciebie pani
dla ciebie pani 07.08.2019, 14:51
Nie podołałbyś synku
re
re 07.08.2019, 15:22
nie będę próbował , bo byś się rozsypała menopauzo...
qwerty
qwerty 07.08.2019, 16:05
Czyżby re to był skrót od reCHOTU kiedy pokazujesz swoje "3 centymetry"?
jogi
jogi 07.08.2019, 16:24
kiedy sobie mierzyłeś , że ci tak wyszło , współczuję... , możesz sobie palcem w bucie pogmerać
henryka
henryka 07.08.2019, 07:15
tematy zastępcze , pytam co dalej w temacie prałata ? , trzeba to rozgrzeszyć , wóz , albo przewóz...
prymus
prymus 07.08.2019, 15:33
Oto kociewiacy sprzedajne ścierwa,jeszcze niedawno chcieli mu ulice fundować,pomniki stawiać,a jak się okazało ,że jest be,to hura na niego.Jakie to typowo kociewskie.
lena
lena 07.08.2019, 15:42
zawsze możesz sam postawić za własne pomnik pedofilowi
R
R 07.08.2019, 10:45
To raczej sprawa prałata jest mało istotnym tematem zastępczym. On, w przeciwieństwie do działań LGBT, nikomu już krzywdy nie zrobi.
kociewiak
kociewiak 07.08.2019, 10:50
ale zrobił wielu osobom krzywdę , chociaż kryli go kardynałowie , biskupi i inna szarańcza z kk , za to wszystko powinien zostać (chociaż po śmierci ) rozliczony , a skandalem jest , że nadal jest honorowym obywatelem naszego miasta !!!!!
ketol
ketol 07.08.2019, 15:06
Nie on jeden robił wam krzywdę i jeszcze paru wam zrobi.
ministrantka
ministrantka 07.08.2019, 11:33
Dowody. Daj dowody a nie pogłoski.
ministrant
ministrant 07.08.2019, 12:51
poczytaj choć trochę o tym zboku , albo zapytaj tych ,którzy go znali , to szczęka ci opadnie...
xyz