Czwartek, 17.10.2019

Ruszyła budowa pomnika w Lesie Szpęgawskim

  • 17.07.2019, 14:47
  • redakcja
Ruszyła budowa pomnika w Lesie Szpęgawskim
Podziel się:
Oceń:
Rozpoczęły się prace przy nowym pomniku upamiętniającym ofiary mordu w Lesie Szpęgawskim. Zebrano już ziemię i wyrównano teren pod budowę płyty głównego pomnika, na którym staną betonowe pnie drzew. Wylane zostały również pierwsze fundamenty.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Lesie Szpęgawskim ruszyły pierwsze prace związane z budową pomnika. Z terenu zebrano nadmiar ziemi i wylano pierwszy fundament, na którym zamontowana zostanie płyta z pniami drzew. Przypomnijmy, że prace muszą zostać ukończone do uroczystości, które odbędą się 22 września. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.
Gmina Starogard Gdański oraz Miasto Starogard Gdański zapraszają mieszkańców, a szczególnie rodziny pomordowanych do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim.
Obchody rozpoczną się Mszą Św. oraz apelem poległych w Lesie Szpęgawskim, w którym będą mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Po mszy św. uroczystości z udziałem rodzin pomordowanych oraz zaproszonych gości będą kontynuowane w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim.
- Członkowie rodzin pragnący uczestniczyć w drugiej części obchodów rocznicy mogą otrzymać imienne zaproszenie. Chętnych prosimy o kontakt mailowy z Anną Gracz [email protected] lub [email protected] do 31 sierpnia 2019 r. W treści maila prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu do korespondencji oraz numeru telefonu. Zgłaszać można się również telefonicznie pod numerem: 58 530-60-93 lub 58 530-60-28 w godzinach pracy Urzędu Miasta Starogard Gdański – mówi Małgorzata Rogala z
Wydziału Informacji Społecznej w Urzędzie Miasta.

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ona
ona 26.07.2019, 16:46
To się U zapętlił
iva
iva 22.07.2019, 16:35
Czepiacie się tego betonu, a z czego ma być - ze złota, srebra, brązu, stali, marmuru czy granitu?
gabriel
gabriel 22.07.2019, 16:58
z kolesiowskiego gówna
SebA_
SebA_ 21.07.2019, 14:37
Pomnik się należy ... Ku pamięci
konstanty
konstanty 22.07.2019, 07:21
pomnik i to ładny stał sobie spokojnie , ale dziadostwo ze słomą w butach ma inną wizję i kwitnie kolesiowskie rozdawnictwo pieniędzy
Kasia
Kasia 21.07.2019, 07:04
Brawo. Beton w lesie. A kto mi powie jak wylewają ten beton?Przypuszczam że rozrabiają go łopatami a nie wożą betoniarkami po 25 tom Najpierw wyleją a drogę dojazdową zniszczą.
Anikogo
Anikogo 20.07.2019, 16:11
Jak już pisałem beton do lasu wwozić, to chyba rozum komuś odjęło. Jak mówiła moja babcia, rezolutna osoba, jak Pan Bóg chce kogoć ukarać to mu najpierw rozum odbiera. Na pewno sprawdzi sie i w ty przypadku. Pierwsza bedzie Pani Wójt.
Akoga masz całkowitą rację w tym co piszesz
Akogo
Akogo 19.07.2019, 13:50
Smutne beton w lesie. Wójtowa i przewodnicząca RG zabetonują wszystko tylko o drogach nie pamiętają. Nie potrafią myśleć gospodarczo narobią długów a potem...
Xyz
Xyz 19.07.2019, 13:11
Za ten pomnik powinno byc wiezienie za defraudacje publicznych pieniedzy. Drog nie ma jest pomnik. Szacun.
lasak.
lasak. 18.07.2019, 17:04
bam bam mylisz się> Gmina Starogard Gd wieś jest bardzo pisowska. Widać to po kumaniu się dr house (wójtowa) z posłem PIS Smolińskim i zachalaniu jego zaslug dla pomnika
Kto wiem dlaczego koło wójtowej - dr House ciągle jest Rogalski ? Podejrzane mocno
inka
inka 17.07.2019, 21:28
zupełnie nie potrzebna inwestycja , skandal , szastają forsą i dają zarobić kolesiom...
U
U 17.07.2019, 21:43
Mylisz się kolego , potrzebna. I to bardzo. PiS potrzebuje takich pomników dla budowania nowej historii Polski. Historii ,w której wrogowie teraz są prawdziwymi patriotami a patrioci wrogami.
Winni
Winni 26.07.2019, 16:45
to według ciebie w Szpęgawsku leżą wrogowie?Szacun dla twojej wiedzy historycznej
bam bam
bam bam 18.07.2019, 10:07
Ale to nie pomysł pisu tylko miejskiej radnej i dwóch gmin ktore nie sa stricte pisowskie
MiniMini
MiniMini 17.07.2019, 20:30
Ale bynajmniej PiS chce żołnierzy na Westerplatte 1 września. Mam nadzieję że wiesz co to za ważna data.
lk
lk 17.07.2019, 21:35
A przepraszam, a kto nie chce ?
Żołnierze pod panowaniem PiS mają zakaz występowania w Gdańsku na imprezie 1 września ale ciemnemu ludowi ,takiemu jak ty, wmawia się że nie są zapraszani.
Masz MiniMini móżdżek.
Bonek
Bonek 17.07.2019, 20:42
Tak narzekają a przyszło co do czego to głosowali za szefową ue.Proponuje troszkę poczytać w necie co w trawie piszczy.
Ela
Ela 17.07.2019, 21:38
Bo widzisz Bonek,Ruskie zawsze trzymają z Niemcami
Zenek
Zenek 18.07.2019, 00:11
Najpierw krzyczą, że w Polsce nie ma demokracjii, że nie przyjmujemy Imigrantów, że praworządność jest zagrożona.Nasi głosują za kandydaturą nowej szefowej Ue i jeszcze się tym chwalą, a potem Angela dzwoni i się tłumaczy że jest jej przykro, że naszej kandydatki nie wybrali.Celowe działanie, i tylko patrzeć jak nam dowalą kary za palenie węglem, przymusowo rozlokują tych co Niemcy zaprosili itp.A do czego to wszystko doprowadzi domyślcie się.
xman
xman 22.07.2019, 15:53
Ty zenuś przestań TVP oglądać bo ci mózg wybuchnie. Angela dzwoni i przeprasza, uhahahahahaha to się uśmiałem a kogo? i za co? Za Szydło? Szydło istnieje tylko w Pl w Europie jest NiKim
ona
ona 26.07.2019, 17:37
A ty xman nie oglądaj tyle internetu,bo odlecisz.Prawdziwy świat tak różni się od wirtualnego,jak Tusk od Kaczyńskiego.Tusk jest bardzo kolorowy i przyjazny,ale tylko wirtualnie.
lasak
lasak 17.07.2019, 16:30
....staną betonowe pnie drzew....... jak to wygląda, jakaś głupota i brak wyobraźni i gustu dr Hause - wójtowej
.
. 17.07.2019, 16:50
A co ty taki zdziwiony? No chyba wiesz jak PiS traktuje drzewa?
Suweren lubi beton.

Pozostałe