To już pewne! Zerowy PIT dla młodych

  • 14.07.2019, 10:10
  • redakcja
To już pewne! Zerowy PIT dla młodych

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Finansów przekazało do konsultacji społecznych projekt ustawy dotyczący ulgi w PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. W ubiegły czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem ustawy wprowadzającej zerowy PIT. Zgodnie z założeniami przepisy o uldze wejdą w życie 1 sierpnia i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty.

Z ulgi korzystają osoby, które nie osiągnęły jeszcze wieku 26 lat i nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Zwolnienie będzie dotyczyć dochodów do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 tys. zł.
Zwolnienie będzie dotyczyć zarówno przychodów z pracy, jak i z umów zlecenia zawartych z firmą.
Przepisy o uldze wejdą w życie 1 sierpnia 2019  i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty. Oznacza to, że pracodawca będzie zobowiązany przy najbliższej wypłacie wypłacić wyrównanie.
- Dzięki wprowadzeniu ulgi w PIT dla osób do 26. roku życia (czyli tzw. PIT 0 dla młodych) osoby, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, otrzymają do ręki wyższe wynagrodzenie za swoją pracę. Będzie to istotny impuls do podejmowania legalnego zatrudnienia oraz pozostawania w kraju i rozwijania polskiej gospodarki – powiedział minister finansów Marian Banaś.

 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pluto
Pluto 15.07.2019, 14:40
Gdzie jest artykuł na temat umowy WOJTA Gminy Statogard Gd dot.pomnika w Szpęgawsku ?
d-d
d-d 14.07.2019, 17:17
Świetny pomysł PISuary. Młodych do 26 roku (POLAKÓW) pracujących w Polsce jest coraz mniej. Teraz koledze, który ma 25 lat pokazałem ten artykuł to się zaczął śmiać, że już pakuje rzeczy i wraca z Irlandii tutaj...
Jak tu ostatnio był 2 miesiące temu to załamany był, że tu tak drogo jest.
madera
madera 28.07.2019, 08:46
d-d Ty zobacz jak jest drogo:w galeriach pełno,na targu nie przejdziesz tyle ludzi,nad morze-zapomnij taki tłok.Wyjrzyj przez okno ile aut na parkingu,to pewno wszystko z tej drożyzny.
madera
madera 25.07.2019, 17:27
jak mu drogo to niech siedzi tam gdzie jest.Tam ma taniej
Krystian
Krystian 14.07.2019, 12:29
Wszystkich pracujących powyżej 26 lat się dodatkowo opodatkuje.Kraj w którym obciąża się uczciwie pracujących wysokimi podatkami, a daje się pieniądze zdrowym nierobom, którzy przechlewają to i za nic nie płacą.

Pozostałe