MAPA: Autostrada rowerowa połączy Kociewie z Kaszubami

  • 13.07.2019, 10:05
  • redakcja
MAPA: Autostrada rowerowa połączy Kociewie z Kaszubami

Podziel się:

Oceń:

30 samorządów zadeklarowało współpracę przy utworzeniu Subregionalnej Trasy Rowerowej, która połączy Kociewie z Kaszubami. Ścieżka rowerowa ominie Starogard, ale przebiegać będzie przez gminę Skarszewy.

Strony, które 2 lipca w Kościerzynie podpisały list intencyjny, zobowiązały się do współpracy przy realizacji, utrzymaniu i promocji projektu Subregionalnej Trasy Rowerowej, tj.  długodystansowej trasy rowerowej  przebiegającej zgodnie z założeniami przygotowanej na zlecenie Województwa Pomorskiego Koncepcji rozwoju sieci tras rowerowych w centralnej strefie województwa pomorskiego.

Międzynarodowa trasa rowerowa
Pomysłodawcy projektu wychodzą z założenia, że rowerowa autostrada będzie używana przez rowerzystów przez cały rok.
- Trasa obejmować będzie południowe Kaszuby, Kociewie, Powiśle i Żuławy – tłumaczy Marta Chełkowska, dyrektor departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego. – Ta trasa rowerowa poprawi atrakcyjność turystyczną regionu, a co ważne będzie  wykorzystywana przez cały rok. Oprócz wartości turystycznej, rekreacyjnej, zapewne przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości związanej z obsługą turystów rowerowych – dodaje.
Trasa będzie wkomponowana w międzynarodową trasę wiodącą z Berlina do Tallina, przebiegającą przez pięć państw; Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

„Kręgosłupem” trasy będą m.in. Skarszewy
Do końca tego roku przygotowana zostanie analiza finansowa przedsięwzięcia oraz sprecyzowane będą standardy rowerowe. Planowane jest także umieszczenie  projektu w Strategii Województwa Pomorskiego na lata 2020-2030. Pierwsze prace mogłyby ruszyć w 2020 r.
Projekt ma również na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego.
„Kręgosłupem” trasy będzie ok. 260-kilometrowy odcinek wiodący m.in. przez Tczew, Skarszewy, Kościerzynę, Bytów, Miastko. Do tej głównej trasy dołączane będą lokalne  trakty rowerowe.

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rafał
Rafał 06.03.2020, 13:42
pytanie zasadnicze.... Czy to jest realne? bo brzmi fantastycznie... Więcej takich pomysłów i realizacji :)
Git
Git 13.07.2019, 17:00
Świetną nicjatywą byłaby budowa ścieżki rowerowej na wzdłuż Wisły na całej jej długości, wraz z zapleczem domków letniskowych pól namiotowych, wypozyczalni rowerów itd. Zwidzanie miast i okolic połozonych nad Wisłą- super sprawa. Ooo przepraszam, poniosło mnie
stg
stg 13.07.2019, 15:52
W Tczewie mostu brakuje.
rower
rower 13.07.2019, 12:19
Lubichowo, obudz się !!! Wszyscy dookoła robią ściezki rowerowe, a w Lubichowie czas sie zatrzymał.
ułan
ułan 28.07.2019, 07:05
Brawo Lubichowo.Nie ulegajcie tej lewackiej modzie,jest tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia.
Rowelove
Rowelove 01.03.2020, 09:35
Hmmm uleganie jakiejs modzie? Bardzo dziwne spostrzezenie.... droga rowerowa na trasie lubichowo- ocypel -osieczna bardzo by sie przydala. Sa osoby ktore spedzaja czas aktywnie i jezdza do ocypla na rowerach cala rodzina a kazdy kto choc raz mial przyjemnosc pokonac te trase to wie, ze nie jest zbyt bezpieczienie w szczegolnosci w okresie letnim. Dzieci mialy by miejsce gdzie mogly by jezdzic na rolkach. Wiec sadze, ze ta trasa bardzo by sie sprawdzila. Ale lepiej siedziec na 4 literach i nazekac na mlodziez, ze nic nie robia tylko siedza w tel. PS w niedziele mialby Pan mozliwosc isc z rodzina na spacer w prostej drodze nad rzeke. Pozdrawiam goraco?

Pozostałe