Złota pianistka Jennifer Schroeder. Wielki talent z Kociewia

  • 11.07.2019, 10:14 (aktualizacja 17.07.2019, 11:53)
  • redakcja
Złota pianistka Jennifer Schroeder. Wielki talent z Kociewia

Podziel się:

Oceń:

Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego wygrała 29. Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków „Città di Barletta” we Włoszech. Na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii we Włoszech zdobyła First Absolute Prize. W nagrodę w 2020 roku zagra koncert na „Classica Festival Note sul Mare”.

W Foyer Teatru Curci we Włoszech odbyły się przesłuchania w ramach 29. Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków. Wygrała go starogardzianka Jennifer Schroeder.

W 2020 roku zagra w Ischii
Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego jest młodą, lecz bardzo uzdolnioną pianistką.
- Zdobyłam pierwsze miejsce na 29. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w mieście Barletta we Włoszech oraz First Absolute Prize (nagrodę powyżej pierwszego miejsca) na 7.  Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii [...]. Obecnie studiuję w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształcę się pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Rajs – mówi nam Jennifer. - W nagrodę zagram koncert w 2020 roku na „Classica Festival Note sul Mare” w Ischii.

Trenuje pod okiem wybitnych pedagogów
Pianistka ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną pierwszego stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim oraz drugiego stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Jest pianistką, obecnie studentką drugiego roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest dwukrotną stypendystką prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. Corocznie bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształci się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in. Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka i Pawła Skrzypka. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Jean Bernard-Marie oraz Kiryl Keduk.

 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

malgorzata_kalinowska
malgorzata_kalinowska 17.07.2019, 13:22
Byłam kiedyś na koncercie Pani Jennifer Schroeder w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Koncert był rewelacyjny. Czekam na kolejny. Pozdrawiam.
Michał Nowski
Michał Nowski 17.07.2019, 12:31
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!! ???
Magda
Magda 16.07.2019, 02:20
Brawo!!! ? ?
Agata
Agata 14.07.2019, 11:23
Jennifer, ogromne GRATULACJE!!!! Wielki sukces! Brawo! ?
lili
lili 27.07.2019, 09:23
Chociaż raz kociewiacy nie hejtują.

Pozostałe