Sobota, 19.10.2019

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 10.07.2019, 10:22 (aktualizacja 10.07.2019, 10:38)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

O włos od tragedii
Wypadek na obozie szkoleniowym

W poniedziałek, 1 lipca na obozie szkoleniowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Skrzyni doszło do wypadku, w którym podczas manewrów trzy dziewczynki wypadły z łódki, a jedna z nich nieszczęśliwie znalazła się pod ruchomą częścią silnika. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego.

 


Biała kuleczka marzy o miłości człowieka - Wychudzony, zaniedbany, o nieposkromionym apetycie i wyjątkowo uroczym usposobieniu. Nie boi się ludzi, proszącym wzrokiem domaga się kolejnej porcji jedzenia. Uwielbia głaskanie, przytulanie - uwielbia dobrych ludzi.

Nowe logo Starogardu Gd. Ile zapłacili za nie mieszkańcy? - Podczas Dni Starogardu Gdańskiego prezydent Janusz Stankowiak zaprezentował nowo utworzone logo miasta. Symbol jest bardzo prosty i oparty na herbie Starogardu. Nawiązuje do historii, a jednocześnie identyfikuje miasto w sposób nowoczesny. Sprawdziliśmy, ile pieniędzy wydano na jego stworzenie.

Kolejne zderzenie na krajowej „22”. 4 osoby trafiły do szpitala - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Swarożyn. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 61-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, zderzył się z drugim pojazdem . W wyniku tego zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy oraz  2 dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Autostrada rowerowa połączy Kociewie z Kaszubami - 30 samorządów zadeklarowało współpracę przy utworzeniu Subregionalnej Trasy Rowerowej, która połączy Kociewie z Kaszubami. Ścieżka rowerowa ominie Starogard, ale przebiegać będzie przez gminę Skarszewy.

To już pewne. Zerowy PIT dla młodych - Ministerstwo Finansów przekazało do konsultacji społecznych projekt ustawy dotyczący ulgi w PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. W ubiegły czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem ustawy wprowadzającej zerowy PIT. Zgodnie z założeniami przepisy o uldze wejdą w życie 1 sierpnia i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty.

Ilab – najlepszy przyjaciel człowieka i... najlepszy funkcjonariusz na Pomorzu! - Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim posiada najlepszego owczarka niemieckiego w województwie pomorskim. Ilab wraz ze swoim przewodnikiem zajęli I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się pod koniec czerwca w Gdańsku.

Oblężenie OKE i wielki sukces starogardzkiej młodzieży - W ostatnim czasie Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przezywają prawdziwe oblężenie. Masowo zgłaszają się do nich abiturienci gimnazjów, którzy w tym roku po raz ostatni pisali egzaminy gimnazjalne. W całym kraju złożono rekordową liczbę wniosków o wgląd do egzaminu.

Złota pianistka Jennifer Schroeder. Wielki talent z Kociewia - Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego wygrała 29. Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków „Città di Barletta” we Włoszech. Na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii we Włoszech zdobyła First Absolute Prize. W nagrodę w 2020 roku zagra koncert na „Classica Festival Note sul Mare”.

Radni gminy Kaliska pod lupą. Czym jeżdżą, ile zarabiają? - Publikujemy dziś drugą część oświadczeń majątkowych radnych Rady Gminy Kaliska. W poprzednim wydaniu przedstawiliśmy Wam najciekawsze informacje z zeznań podatkowych ośmiu radnych tej gminy. A już w następnym numerze GK prześwietlimy radnych kolejnej gminy. Zachęcamy do śledzenia nas na bieżąco.  

Sprzęt za ponad 8 milionów złotych - W Starostwie Powiatowym została podpisana umowa na zakup sprzętu do zakładu diagnostyki obrazowej oraz wykonanie niezbędnych praz adaptacyjnych w Kociewskim Centrum Zdrowia.

Zaufali i docenili pracę wójta. Radni jednogłośnie przyjęli absolutorium - W świetlicy wiejskiej w Bobowie odbyła się sesja Rady Gminy Bobowo. Po przedstawieniu sprawozdania z realizacji planu finansowo - rzeczowego gminy za rok 2018, radni głosowali za absolutorium dla wójta Sylwestra Patrzykąta.

Odpoczywają nad jeziorem w Borównie -  W Borównie spędza wakacje na koloniach 32-osobowa grupa dzieci i młodzieży, wraz z opiekunami, która przyjechała tu z Kętrzyna, w województwie warmińsko-mazurskim. Choć pogoda ich nie rozpieszcza, to bardzo chwalą sobie odpoczynek nad jeziorem i miejscową przyrodę, która przypomina im Mazury. Na co dzień dbają o nich opiekunowie: Dorota Gwarda, Karolina Gwarda i Włodzimierz Gwarda, organizując dla podopiecznych praktyczne zajęcia na temat ekologii . Polegają one np. na wykonaniu grzechotek z zakrętek z nietypowych kartek pocztowych, do których użyć można farby powstałej m.in. z wykorzystaniem soku z buraków. Były też organizowane wycieczki do Starogardu Gd., Wirt, Kościerzyny, Sopot i - oczywiście - koloniści mogli też lepiej poznać Skarszewy i okolice .

Spektakularne wydarzenie - Stolicą Kociewia w minioną niedzielę niezaprzeczalnie było Zblewo. XXI Festyn Kociewski, na przekór płatającej figle pogodzie, przyciągnął prawdziwe tłumy.  I nie ma się co dziwić. Cudowna atmosfera, moc atrakcji dla małych i dużych, kociewskie smaki - słowem, wszystko, co najlepsze w jednym miejscu i czasie.

Wspólnie w rytmie disco polo - Tradycją jest, że w okresie letnim do Gminy Smętowo Graniczne przybywają rzesze osób zakochanych w muzyce disco-polo. Od pięciu lat na tych terenach odbywa się koncert pod nazwą „Smętowo – wspólnie tworzymy to miejsce”. W tym roku organizatorzy spotkania zdecydowali się na wprowadzenie kilku ciekawych innowacji…

Seanse Kina Letniego - Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na dwa seanse w ramach Kina Letniego, które odbędą się jutro, 11 lipca. Projekcja filmu dla młodszych odbędzie się w kinie „Sokół”, a dla osób starszych w Parku Nowe Oblicze.

Dzień otwarty starogardzkiej komendy - Z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej, w czwartek 18 lipca mundurowi zapraszają na dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

X Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach. Gwiazdą wieczoru będzie Dżem! - Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych zapraszają na Jubileuszowy „Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach” w dniach 19-21 lipca 2019 roku do Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.

Boisko do siatkówki już czynne - Urząd Gminy w Czarnej Wodzie poinformował na swojej stornie o możliwości korzystania z boiska do siatkówki plażowej. Boisko mieści się na Stadionie Miejskim i czynne jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Nowy trener KP Starogard i intensywne przygotowania do sezonu - W ubiegły poniedziałek ruszyły intensywne przygotowania do kolejnego piłkarskiego sezonu. Był to pierwszy tego typu trening po wakacyjnej przerwie. Starogardzianie już trzeci sezon z rzędu grać będą na szczeblu trzeciej ligi. Czy nowy trener poprowadzi swoich zawodników do zwycięstwa?

 

_redakcja

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lasak
lasak 12.07.2019, 08:04
wy....ky ma 100% racji, wszystko co pożyteczne nas omija. Pomniki tylko nas nie omijają, o które nie ma komu dbać. Po co jeszcze w Szpęgawsku następny lans ,
mikik
mikik 12.07.2019, 09:05
Szpęgawsk Szpęgawskiem ale rozmawiałem z jednym radnym i miasto chce podobno postawić pomnik Hallera na koniu przy dworcu PKP. Mało tu jest innych potrzeb. Czy ta niema rada śpi i nie widzi co tu się wyrabia.
Mk
Mk 14.07.2019, 11:59
Może lepiej pomnik januszka na koniu
każmnirz
każmnirz 11.07.2019, 07:00
dalej nie ma porządku , pytam co w temacie prałata , kiedy odbiorą temu pedofilowi i kapusiowi honorowe obywatelstwo naszego miasta ???
agata
agata 13.07.2019, 14:42
skandal z tym świńskim prałatem , był to zbok jakich mało !!!
Gość
Gość 12.07.2019, 02:26
Ilu jeszcze takich księży jest wśród nas? Szanujemy ich , oceniają nas , krytykują, a są wcieleniem zła i najgorszym co może nas spotkać ilu???????
wk....ny
wk....ny 10.07.2019, 18:48
Ścieżka rowerowa ominie Starogard, obwodnica ominęła Starogard, zakłady pracy omijają Starogard. Panie prezydencie co jeszcze nas ominie? Pan się bierz do roboty.
u
u 10.07.2019, 21:37
Skoro to wszystko nas ominie tzn. że rządy PiSu nas nie ominą.
Znaczy trza stad wiać.
obywatel
obywatel 14.07.2019, 13:42
Wybraliście pro Pisowskiego prezydenta to macie co ,macie
wk....ny
wk....ny 12.07.2019, 09:14
Obawiam się , że możesz mieć rację.
c
c 10.07.2019, 14:57
Zerowy PiT to zero dla samorządów.
Roman
Roman 10.07.2019, 15:14
Zerowy Pit to policzek dla każdego uczciwie pracującego i płacącego podatki.Zapoznajcie się ile przez te lata wzrosły ceny żywności , miediów.Brakuje jeszcze podatku katastralnego od wartości nieruchomości.Szukajcie w necie wiedzy z kilku żródeł a nie tylko z tv.
Pis out
Pis out 10.07.2019, 18:42
Za coś muszą socjalne programy sponsorować. Chyba nikt samodzielnie myślący (nieoglądający propagandy TVP i głupot TVN) nie wierzy, że kasa na te "+" bierze się z uszczelnienia Vatu- bierze się na to kasa z tych wszystkich podwyżek, które widzi każdy robiący zakupy i z podwyżek podatków.
alik
alik 10.07.2019, 12:46
No i ile nas to logo kosztowało i niby czemu ma służyć? Bo nie sądzę, że dzięki niemu zacznie się w Starogardzie Gdańskim dobrobyt.

Pozostałe