Siatkarze KaEmKi w krajowej czołówce!

  • 05.07.2019, 10:32 (aktualizacja 05.07.2019, 10:35)
  • redakcja
Siatkarze KaEmKi w krajowej czołówce!

Podziel się:

Oceń:

26 czerwca w Zabrzu odbyła się 25. Edycja Ogólnopolskiego Finału Kinder+Sport 2019. 32 zespoły rywalizowały między sobą na boiskach w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Starogard Gdański reprezentowała grupa siatkarzy z klubu KaEmKa. Młodzi sportowcy spisali się doskonale, pozostawiając za sobą 29 drużyn z całego kraju. Do swojego rodzinnego miasta przywieźli brązowe medale. To ogromny sukces tych zawodników.

Zawodnicy KaEmKi pojechali do Zabrza, aby wziąć udział w turnieju, jednak nikt nie spodziewał się tak wysokiego wyniku. Podopieczni Tomasza Lamek zajęli 3. miejsce, pokonując blisko 30 drużyn z całego kraju. Lepiej zagrali jedynie zawodnicy z MKS Bzura z Ozorkowa oraz KS Wifama z Łodzi.

 Mistrzowie województw
W czerwcowym finale Kinder+Sport udział wzięli mistrzowie i wicemistrzowie województwa z każdej kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek” dziewcząt i chłopców. Łącznie w turnieju zagrało 192 zespoły z całego kraju.
- Polski Związek Piłki Siatkowej od dwunastu już lat współpracuje z firmą Ferrero w ramach programu Kinder+Sport i promocji siatkówki wśród najmłodszych. Za nami jubileuszowa, 25. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce i jednocześnie dwunastolecie organizacji tych rozgrywek w ramach globalnego programu Kinder+Sport Joy of Moving przy współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej z firmą Ferrero – mówili organizatorzy turnieju.
Turniej Kinder+Sport ma na celu popularyzację minisiatkówki oraz szeroko pojętej aktywności fizycznej i zasad fair play wśród dzieci i młodzieży.
W poprzedniej edycji turnieju Kinder+Sport udział wzięło ponad 44 tysiące dzieci!
 
Zasłużony sukces
Swojego zachwytu z młodych siatkarzy nie krył trener Tomasz Lamek, który mówił, że to ogromny sukces, na który chłopcy w pełni zasłużyli.
- Jestem bardzo dumny z drużyny, która przez dziesięć miesięcy wykonała wspaniałą pracę. Na starcie naszych przygotowań marzyliśmy, by awansować do Finałów Mistrzostw Polski w Zabrzu. Brązowy medal to dla nas niesamowita nagroda i spełnienie marzeń. Dla tych młodych chłopców to ogromny kop do pracy i dalszego rozwoju. Jestem pewien, że o tych chłopakach, o ich osiągnięciach usłyszymy jeszcze wiele dobrego – powiedział nam trener.
Drużyna ze Starogardu Gdańskiego zagrała w składzie: Tymon Niedziela (kapitan), Filip Szlachcikowski, Kamil Celer, Marek Bielecki, Nikodem Małkiewicz, Dorian Walentynowicz oraz Mateusz Dowiedczyk.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe