Piątek, 19.07.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Aktualizacja: Wypadek na obozie w Skrzyni! Dziewczynka wypadła z łódki i trafiła pod śrubę silnika? Na miejsce wezwano LPR

  • 03.07.2019, 12:48 (aktualizacja 04.07.2019, 13:52)
  • redakcja
Aktualizacja: Wypadek na obozie w Skrzyni! Dziewczynka wypadła z łódki i trafiła pod śrubę silnika? Na miejsce wezwano LPR
Podziel się:
Oceń:
W ubiegły poniedziałek na obozie szkoleniowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Skrzyni doszło do wypadku, w którym ranna została jedna z uczestniczek. Z relacji zgłaszających wynikało, że dziewczynka wypadła z łódki, po czym jej noga trafiła pod śrubę silnika. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Jutro odbędzie się kontrola pracowników Kuratorium Oświaty. O przebieg zdarzenia zapytaliśmy druha Łukasza Zblewskiego, komendanta obozu.

Informacje o wypadku potwierdził komendant obozu, który opowiedział nam o przebiegu zdarzenia.
– Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas zajęć na wodzie. Dziewczynka podczas manewrów wypadła do wody i została uderzona przez część silnika. Była w kapoku, a ratownicy natychmiast wyciągnęli ją z wody i udzielili pomocy medycznej. Obrażenia nie były poważne i nie zagrażały życiu dziewczynki – uspokaja druh Łukasz Zblewski. - Na miejsce wezwano policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Podjęto również decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej śmigłowcem LPR-u do szpitala w Bydgoszczy – mówił w rozmowie z nami komendant obozu.

Jak udało nam się ustalić, doszło do rozcięcia stopy od strony podeszwy. Dziewczyna została również zraniona na udzie powyżej kolana. Żadne ścięgna ani kości nie zostały naruszone, rany zostały zszyte.

Na miejscu zdarzenia pracowała policja.

Komendant obozu podsumował, że był to nieszczęśliwy wypadek, ale wszystkie procedury zostały zachowane.

Aktualizacja:
- 1 lipca około godziny 17.00 dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku w ruchu wodnym, w którym uczestniczyły trzy małoletnie w wieku od 13 do 15 lat. Do zdarzenia doszło w miejscowości Skrzynia, gdzie wspomniane osoby pływały łodzią po jeziorze Słone. Śledczy ustalili, że mężczyzna, który kierował łodzią posiadał wymagane uprawnienia. Badanie alkomatem wykazało również, że był trzeźwy. Skierowani na miejsce policjanci przeprowadzili czynności procesowe oraz ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził oględziny oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Obecnie w przedmiotowej sprawie prowadzone jest dochodzenie dotyczące wypadku w ruchu wodnym – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji.

_redakcja

Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przemek
Przemek 06.07.2019, 22:16
Na obozie nic złego się nie działo. Jeden nieszczęśliwy wypadek i nagle afera...
Cała prawda
Cała prawda 06.07.2019, 13:10
Chciałam napisać że tutaj co wiele osób pisze to są same brednie Moja córka była na tym obozie i tam nie dochodzi do żadnych upijania uczestników ani stosunków seksualnych. Moja córka mówi sama że to jest jeden z najlepszych obozów na których była.
Ula
Ula 06.07.2019, 17:43
Oczywiście wierzysz córce we wszystko co mówi?
"Mamusiu na obozie nie odbyłam stosunku seksualnego".
ssss
ssss 06.07.2019, 09:40
Przecież tam na jeziorze jest zakaz używania silników spalinowych to jakim cudem doszło tam do tragedii.
yyh
yyh 06.07.2019, 10:03
No i co z tego, że jest zakaz Osp to nie dotyczy.Przecież nie może dojść do sytuacji gdzie osoby które są wyszkolone do pomocy i ratowania same jej potrzebują.
No tak
No tak 05.07.2019, 17:46
Ludzie gadają, ludzie wiedza.. starogardzki poziom intelektualny
No nie
No nie 05.07.2019, 21:24
A ty co?
Mądre jajo się odezwało?
Florek
Florek 04.07.2019, 19:53
Słowo do organizatorów obozu w Skrzyni...
BRAWO WY!!!!!!
Robicie super robotę, niejednokrotnie wspinając się na wyżyny swoich możliwości aby zapewnić moc atrakcji dla naszych dzieciaków. Podziwiam was i kibicuję wam z całego serca. Nie przejmujcie się tymi hejterskimi komentarzami bo piszą je osoby ubogie w rozum, których pewnie nie akceptuje nawet ich bliskie otoczenie więc swoje frustracje mogą wylać tylko w taki sposób. Przykro mi że przydażył się taki wypadek na waszym obozie.
Jestem pewien że dziewczynka szybko wróci do zdrowia no i oczywiście przyjedzie na obóz w przyszłym roku.
Trzymam kciuki za was.
Jan
Jan 04.07.2019, 11:40
Jedyny obóz na którym co roku dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kuratorium oświaty powinno natychmiast zabrać pozwolenie na organizacje tego typu obozów z tak niebezpiecznym sprzętem jeżeli organizatorzy sobie z tym nie radzą.
Ola
Ola 06.07.2019, 13:13
Proszę mi powiedzieć jake wypadki zdarzają się co roku bo ja sobie nie przypominam
Fuga
Fuga 04.07.2019, 14:15
Ciekawi mnie skąd masz takie dane że co roku zdarza się tam wypadek?
Obozowiczka
Obozowiczka 04.07.2019, 07:49
Do przewidzenia bylo ze kiedys cos sie tam stanie. Kadra i jej przygotowanie oraz uwaga poswiecana dzieciom pozostawiaja wieeeeele do zyczenia. Wtajemniczeni wiedza ze alkochol leje sie tam szerokimi strumieniami na co maloletnia i niedoswiadczona kadra albo daje pozwolenie albo wrecz w ramach zakolegowywania sie rozpija "podopiecznych". Przepisy bezpieczenstwa nie byly,nie sa i pewnie nie beda przestrzegane. Dzieciaki robia co chca, kiedy chca i z kim chca. I tu apel do matek o edukacje antykoncepcyjna i seksualna przed puszczsniem na oboz! Po powrocie z obozu warto wykonac testy krwi na obecnosc alkocholu i narkotykow we krwi. To nie oboz z kadra a sped pod haslem robta co chceta! Przestrzegam!
Rozjemca
Rozjemca 04.07.2019, 14:11
Obozowiczko szkoda że z twoją mamą nikt nie porozmawiał o antykoncepcji
Eleonora
Eleonora 04.07.2019, 13:55
Coś się dzieje , są emocje. No i to jest obóz!!
I co z tego , że spadła z banana na zakręcie?
A chlanie jest na każdym obozie i pielgrzymce i co z tego?
A co do bzykania to może z zazdrości tak piszesz bo nikt ciebie nie tknął po mimo wielu piw?
Moja wróciła zadowolona.
Obozowiczka
Obozowiczka 04.07.2019, 19:32
Moze wrocila zadowolona do wlasnie spadla "z banana" 😋. Jak sie jest zdania ze lepiej wyslac dzieciaka z domu gdziekolwiek i miec swiety spokoj to moze i skrzynia to super pomysl.dla mnie jako rodzica liczy sie bezpieczenstwo i jakosc proponowanych "atrakcji" . Srzynia traci myszka od wielu lat...ciekawe kiedy stanie sie naprawde cos powaznego by jak po Suszku ludzie przejzeli na oczy a mysle ze predzej czy pozniej dojdzie do tragedii. Jedna z 3 dziewczynek ktora wypadla zostala poturbowana sruba lodzi motorowej, w tekscie nie ma nic o bananie tak btw. Bywalam na wieeeelu obozach i takiego braku organizaci i swawoli nie bylo na zadnym!
.
. 05.07.2019, 17:14
Moim zdaniem Ty masz jakiś problem psychiatryczny.
Myślę , że odpowiedni lekarz postawiłby właściwą diagnozę.
Tak
Tak 05.07.2019, 17:45
Poziom wypowiedzi jest porażający.
Ilo
Ilo 05.07.2019, 17:35
Czytając te durne komentarze, myśle ze znalazłoby się więcej pacjentów.
Waldek
Waldek 04.07.2019, 23:56
Idź się leczyć. Dobrze ci radzę.
Ehhh
Ehhh 04.07.2019, 10:16
Czy to obóz strażacki czy harcerski , jak zadaje pytanie (oczywiście już dorosłym) którzy spędzali cudowne 2 tygodnie w Skrzyni jednogłośnie mówią że chlanie. Jestem za aby każdego uczestnika obozu przebadać. Czasem wyrywkowo najlepiej po godz 21 bądź z samego rana.
Rozjemca
Rozjemca 04.07.2019, 14:09
Sam się przebadaj bo powtarzając takie brednie to najwyraźniej ty jesteś pod wpływem.
Gustaw
Gustaw 04.07.2019, 14:01
Człowieku wyluzuj. Niech sobie dzieciaki odpoczną.
Zapomniałeś jak byłeś w ich wieku?
abc
abc 04.07.2019, 09:52
Obozowiczko, proponowałbym zacząć od zakupu słownika ortograficznego. Tam znajdziesz informację, że pisownia słowa "alkochol" jest zupełnie inna.
Darek
Darek 04.07.2019, 09:43
Jeśli to prawda co piszesz Obozowiczka, to opiekunowie, powinni wylecieć ze Straży.W praktyce dalej będą służyć.Piszecie tutaj o alkoholu, narkotykach, rajdach motorówkami szok.Widząc takie ekscesy trzeba o tym mówić i pisać, a może to kolejna nadzwyczajna kasta której wszystko wolno.Straż Pożarna kojarzy mi się z dyscypliną, jeśli gimbaza nie potrafi się dostosować to nie brać na obozy i do Osp.Potem tacy nas mają ratować , są fajni Strażacy obojga płci z pasją do ratowania, ale trafiają tam też ci co dla kariery i znajomości w mundurówce zrobią wszystko.
Obozowiczka
Obozowiczka 04.07.2019, 19:35
Mysle ze to "stare wygi" i dziala zlota zasada "reka reke myje"
A jak wpada kontrola to zapewne zapowiedziana.
gosc
gosc 03.07.2019, 22:42
Już w zeszłym roku mówiło się, że może dojść do takiego wypadku, zapier ... na urwanie głowy nie przynosi niczego dobrego. Może warto napisać jak na prawdę było a nie pół słówka.
????
???? 03.07.2019, 22:49
Ciekawe kto im dał zezwolenie na pływanie taka łodzią. Gdyby można było na legalu pływać motorówka to na jeziorze Kałębie całe Kociewie by przyjeżdżało poszaleć. A z tego co się orientuję ( może gdzieś bliżej też jest) najbliższe jezioro dla silników spalinowych to jezioro Charzykowskie .
wczasowicz
wczasowicz 04.07.2019, 12:33
Dla informacj i jasności . To jezioro Słone a nie Kałębie. Nie podlega rygorom strefy ciszy, etc.
????
???? 04.07.2019, 23:39
Celowo napisałem że Kałębie ponieważ jest połączone z jeziorem Słonym ,różnią się jedynie wielkością z tą różnicą że Kałębie jest ogromnym jeziorem i jakoś tam nie ma sprzętu motorowego do pływania. Poza tym przy jeziorze Slonym jest rezerwat czapli Wierch. Nie wspominając że cały ten rejon to bory Tucholskie i chcesz mi wcisnąć kit że tam nie ma strefy ciszy?????? Człowieku zejdź na ziemię. Same zagłówki i kajaki. Łodzie zazwyczaj wędkarzy z silnikami elektrycznymi ew wiosła. Rybak który dzierżawi jezioro Słone pływa na wiosłach ew na silniku elektrycznym .

Więc bardzo proszę ,skończ bredzić.
Mm
Mm 05.07.2019, 08:42
Jezioro Kalebie jak i jezioro słone są jeziorem przepływowym, jest na nich strefa ciszy, można postarać się w starostwie o zezwolenie na pływanie.
Wszystko jest legalnie przygotowane a wy się czepiacie wszystkiego, stało się nieszczęście ale ludzie to mogło stać się każdemu, teraz opiekun ma za rękę wszystkie dzieciaki trzymać i spać z nimi w namiocie bo ew. Może się coś stać? Nie opowiadajcie głupot. Taaak i co lepsze wszyscy chodzą pijani nawet dzieciaki... żenada, byście się wstydzili takie rzeczy pisać. To jest duża odpowiedzialność i chyba każdy zdaje sobie sprawę co by go czekałoby gdyby wypił alkohol. W ludziach jest taka zawiść czemu nikt nie napisze, o fajnie obóz dla dzieci, taka tradycja tyle lat jest tworzony.. tylko wiecznie krytyka?
Najlepiej to trzymajcie swoje dzieci w domu bo one są święte, dajcie pakę chipsów telewizor, telefon i na pewno będą mądrzejsze i wyedukowane po wakacjach...
dfr
dfr 04.07.2019, 09:53
Łódź ratownicza straży pożarnej - mogą pływać nawet w stawie.
georg
georg 04.07.2019, 12:08
Podczas akcji, a nie tak. auto bez sygnaółów tez nie może łamac przepisów i jechać szybciej.
Jegomość
Jegomość 04.07.2019, 16:25
Proponuję abyś nie wypowiadał się w tematach o których nie masz pojęcia
Szok
Szok 03.07.2019, 22:41
Ok, stał się wypadek , jedna z dziewczynek została ranna bo poturbowała ja śruba silnika spalinowego który napędzał "łódź"

Fakt jest jeden: Na tym jeziorze jest zakaz pływania jednostkami z silnikiem spalinowym.

Nie była to akcja ratownicza gdzie nie patrzy się na przepisy prawa wodnego itd , liczy się życie ludzkie.

A w tym przypadku użyto takiej łodzi do celów " rozrywkowych" więc nie powinni pływać taką jednostką.

Nie chodzi o hejt , chodzi o stosowanie się do przepisow. No chyba że chęć sprawienia frajdy dzieciom ma inne przepisy w prawie wodnym. Jeśli tak to biorę skuter wodny zaczepiam za nim linkę na końcu której jest "dmuchany banan " i mam prawo sobie zaiwaniac po każdym jeziorze i ciągnąć np 4 osoby.
Przecież chcialem żeby się rozerwali.
Tak to widzie.
Mm
Mm 04.07.2019, 08:42
Istnieje coś takiego jak zezwolenie..
28485
28485 04.07.2019, 23:45
W takim razie wystarczy aby każdy kto chce poszaleć wystarczy że zalatwi zezwolenie???? Ciekawe ciekawe. Kurde polska to piękny kraj. Jest zakaz ale wystarczy zezwolenie i wszystko gra. Uuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Mm
Mm 05.07.2019, 08:47
Doceniaj nasz kraj, najpierw załatw zezwolenie. Jak chcesz poszaleć to idź na plac zabaw :) zamiast czepiać się obozu bo dzieciaki pływały łodzią, o nie straszne najlepiej niech dzieci z namiotów nie wychodzą bo zaczniecie się czepiać dlaczego straż jest na obozie i czy mieli pozwolenie przybycia...
Hehehheh
Hehehheh 03.07.2019, 22:45
Skończ *** ***ic , poturbowana powiadasz ? W główkę się ***nij idioto
Mama
Mama 03.07.2019, 22:39
Ogolnie jest fajnie.dzieci zadowolone,opiekunowie wpozadku,caly dzien atrakcji.Z tym ze byly trzy dziewczynki kture wypadly.Wypadki sie zdarzają wszędzie.warunki nieco spartanskie,dojazd tragiczny.i tyle w temacie..
...
... 03.07.2019, 20:27
Ludzie ogarnięcie się!
Taki wypadek może się zdarzyć każdemu zawsze i wszędzie ale oczywiście hejt musi się lać! Przez tyle lat nie napisano artykułu o tym, że obóz ma odciągnąć dzieci od telefonów. Nie pisano o tym, że dla dużej części dzieciaków to jedyne wakacje jake będą miały! Dzieci które tam przyjeżdżają mają wszystko, te głodne niezliczone ilości jedzenia, te które nie mają butów dostają zaraz 5 par, te które są na codzień niedoceniane tam zdobywają pochwały i wyróżnienia! I wiecie co najlepszym dowodem na to są dzieciaki które z uśmiechem przyjeżdżają tam już któryś raz z kolei a z płaczem odjeżdżają! A Wasze komentarze to szczyt głupoty i chęć siania fermentu. Zamiast pisać te komentarze swoimi dziećmi się zajmijcie żeby chociaż na chwilę miały uśmiechy takie jak te w Skrzyni!
12445
12445 03.07.2019, 22:55
Sama idea obozu jest super. Ale ta sytuacja w mojej ocenie wymaga interwencji odpowiednich organów a nie " stało się, dziewczynka żyje ,jest ok"
.
. 03.07.2019, 20:51
Co to znaczy " Ludzie ogarnięcie się!" ? Bo nie rozumiem.
...
... 03.07.2019, 21:12
Nie piszcie komentarzy jaki to zły obóz, zły komendant, zła łódka wszystko złe 😕
Rysiu
Rysiu 03.07.2019, 19:02
Wszystkie procedury były zachowane to jakaś kpina. Na miejscu pracowała Policja . Wiadomo ręką rękę myje. Za ten wypadek powinna się zabrać prokuratura .
MM
MM 03.07.2019, 22:14
A po co miał przyjechać prokurator? Co za żenada, nie znasz się a wypowiadasz...
tragedia..
heh
heh 03.07.2019, 20:17
czyli kolejna rączka do mycia ?
Gość
Gość 03.07.2019, 18:55
Kiedyś ten obóz miał ręce i nogi dziś to kedyni maszynka do zarabiania kasy dla wyżej wspomnianego komedianta i jego świty. 200 osób na takiej małej powierzchni aż się prosi o wypadek.
Strażacy osp i psp
Strażacy osp i psp 03.07.2019, 23:07
Panie strażaku z Sopotu ,,MZ,, ta partia PIS już całkiem zerzarła Tobie mózg od ambicji
eh
eh 03.07.2019, 17:56
O tym w dzisiejszej Panoramie nie wspomniano. Za to zachwalano konieczność kontroli w takich dużych skupiskach. O powodzie tej kontroli - sza!
taki
taki 03.07.2019, 17:24
"Obrażenia nie były poważne i nie zagrażały żuciu dziewczynki" - no prosze was, o jakim żuciu wy piszecie?
Obserwator
Obserwator 03.07.2019, 16:34
Ludzie ogarnięcie się, Łódź na której pływali jest jedną z bezpieczniejszych na dodatek sternik który kierował łodzią jest bardzo doświadczony i odpowiedzialny. Lecz czy ktoś pomyślał , że może dzieci po prostu nie stosowały się do poleceń?

???
??? 03.07.2019, 22:52
Jeśli jest taki doświadczony to zapewne ma świadomość że ma na pokładzie " dzieci " a nie dorosłych. Jest to ogromna różnica.
maniak komputerowy
maniak komputerowy 03.07.2019, 15:33
Na fb na profilu :"Szkolenie młodzieżowych Drużyn Pożarniczych-Skrzynia" z dn 29-06-2019 godz. 10:05 są zdjęcia jak wyglądał sprzęt na którym były dzieci oraz jak "siedziały" na łodzi.
Ja
Ja 03.07.2019, 15:13
Ludzie kurde szukacie sensacji tam gdzie jej nie ma... Wypadki się zdarzają ... Tyle lat przez które jest organizowany obóz nie miało miejsca żaden większy wypadek ale jak sama nazwa mówi to obuz szkoleniowy. Szkoda tylko że nikt nie pisze o nim nic dobrego nie pokazują jak dzieciaki spędzają czas bez telefonów, telewizji i internetu czy to ktoś docenia?
Daria
Daria 03.07.2019, 22:32
Zgadza się z Tobą w 100 % moja córka uwielbia ten obóz i nigdy ani ona ani żadne inne dzieciaki które znam i biorą udział w obozie sie nie skarżyły .Strażacy robią kawał dobrej roboty i wiele się młodzież może nauczyć to ludzie z pasją więc nie mogę pojąć dlaczego ludzie tyle złego wypisują naprawdę niech się jeden z drugim zastanowi zanim zacznie wypisywać bzdury
abc
abc 03.07.2019, 15:54
"obuz"
hejt
hejt 03.07.2019, 15:36
Z tego co mi wiadomo LPR lądował juz tam kilka lat temu (2 albo 3 lata temu) do nieprzytomnej dziewczynki. Karetki tez tam jeździły.
Mama
Mama 03.07.2019, 15:10
Podajecie Państwo nieprawdziwe informacje. Wypadły trzy dziewczyny, w ttm nasza córka
Ham
Ham 03.07.2019, 23:10
To się ciesz ,ze Twoja córeczka,ma tylko kolana obtarte-zapytaj jej może co robiła na tych kolonach i komu....
Mati
Mati 03.07.2019, 19:45
No ładnie panie Zblewski. Szykujesz się już pan na emeryturę ?
Emeryt
Emeryt 03.07.2019, 23:14
Dajcie spokój Zblewskiemu i ,,cioci Joli,,-to byl wypadek nie mają na to wpływu.Robią cos dobrego dla młodzieży która myśli o przyszłości i bezpieczeństwie innych próbują coś zaszczepić.....w młodych co większość z nich wydaję sie ze im sie należy itp.
mamo nie puszczaj mnie
mamo nie puszczaj mnie 03.07.2019, 15:37
Brawo Panie Zblewski. zatajanie pewnych okoliczności... nie ładnie
Robert
Robert 03.07.2019, 15:26
Czemu nieprawdziwe? Przecież stwierdzenie "wypadła dziewczyna" w żaden sposób nie przeczy temu, że wypadły trzy.
Uczestnik
Uczestnik 03.07.2019, 14:58
Magik here

Pozostałe