Pionierska impreza sportowa w Zblewie

  • 20.06.2019, 20:45
  • redakcja
Pionierska impreza sportowa w Zblewie

Podziel się:

Oceń:

Prawie 100 biegaczy stanęło w minioną sobotę na starcie I Biegu o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Imprezę zorganizowano nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole. W kategorii mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Mateusz Niemczy, a najszybsza kobieta okazała się Karolina Dubiella. Nagrody w biegu ufundował Artur Herold – wójt gminy Zblewo.

W imprezie wzięli udział sportowcy z całego regionu, m.in. „Biegające Śliwice”, BBL Czersk, „Florian Chojnice”, GK „Gryf Tczew”, TRI Starogard Gdański, „Wiking Rychnowy” LLK Ziemi Kociewskiej – Skórcz, nasze zawsze uśmiechnięte Morsy Zblewo oraz gospodarze imprezy – KS Sokół Zblewo.
Biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa była wyjątkowa – wiodła leśnymi drogami dookoła jeziora. Była piękna widokowo, jednak technicznie dość trudna i wymagająca. Mimo to wszyscy uczestnicy biegu pokonali ją z uśmiechem i w doskonałych humorach. Sportowym zmaganiom towarzyszyła życzliwość i fair play - sportowcy nawzajem wspierali się i dodawali sobie sił. Na trasie czekała niespodzianka - kurtyna wodna przygotowana przez druhów strażaków, która przyniosła choć krótkie orzeźwienie. A trzeba dodać, iż sportowcom towarzyszyła przepiękna, prawdziwie letnia pogoda.
Kto dobiegł najszybciej na metę? W kategorii OPEN mężczyzn najlepiej spisał się Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego (czas: 00:34:06), Krzysztof Żygenda oraz Michał Derdowski. Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Dubiella z „LLK Ziemi Kociewskiej - Skórcz" z czasem 00:42:09, tuż za nią – zaledwie 48 sekund później - Kamila Grzonka z KS Sokół Zblewo, a jako trzecia na metę przybiegła Karolina Szmaglińska z Chojnic.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe