Sobota, 19.10.2019

Laser Run City Tour. W zawodach uczestniczyło 68 zawodników

  • 20.06.2019, 09:25
  • redakcja
Laser Run City Tour. W zawodach uczestniczyło 68 zawodników
Podziel się:
Oceń:
W sobotę, 15 czerwca odbyła się pierwsza edycja Laser Run City Tour Starogard Gdański. W zawodach łączących bieganie i strzelanie z pistoletu laserowego wystartowało 68 zawodników. Najmłodsze z nich miały 9, a najstarsze blisko 60 lat. Tego dnia najważniejsza była jednak dobra zabawa.

Laser Run to dynamiczne wyścigi składające się z biegu 2×400 metrów, 3×400 metrów lub 4×400 metrów, w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów. Ta nowa dyscyplina jest pochodną ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.

Śladami Oktawii Nowackiej
Impreza zorganizowana została na obiektach sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Starogardzie Gdańskim.
– Niezwykle się cieszę, widząc państwa na terenie naszej szkoły. Zawodnicy wyglądają na gotowych do startu, a osoby im towarzyszące do kibicowania – mówił dyrektor PSP 1 Arkadiusz Kobierzyński, witając zgromadzone osoby.
– Nasza impreza została przygotowana we współpracy z Międzynarodową Organizacją Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM), w ramach międzynarodowego cyklu Laser Run City Tour. Namówił mnie do tego prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Jan Szymczuk. Nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się ten pomysł. Gdzie, jak nie w Starogardzie Gdańskim, skąd pochodzi znakomita pięcioboistka Oktawia Nowacka, robić takie wydarzenia? – powiedział główny organizator oraz prowadzący imprezy Mariusz Noetzel, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka”.

Zawodnicy nagrodzeni medalami
Z racji licznych obowiązków i treningów Oktawia Nowacka nie mogła wystartować w starogardzkim Laser Run. Na zawodach pojawili się jednak jej rodzice - Brygida i Mirosław Nowaccy. Nikogo nie zaskakując, oboje wygrali w swoich kategoriach wiekowych.
Zawody sprawiły ogromną radość najmłodszym, którzy z wielką radością wzięli udział w turnieju.
– Bardzo fajnie dzisiaj biegło mi się w tych zawodach. Na co dzień nie trenuję, ale chyba zacznę o tym myśleć poważniej. Do tej pory wystartowałam w Biegach Kociewskim i Szpęgawskim. W obu poszło mi całkiem nieźle. Teraz też jestem zadowolona – cieszyła się 9-letnia Lena Kłos.
Na mecie wszystkim zawodnikom medale wręczała utytułowana pływaczka z klubu UKS „Ósemka” Karolina Urban. Najlepsi uhonorowani zostali jeszcze jednym medalem, który otrzymali z rąk przewodniczącej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miasta Starogard Gdański Brygidy Nowackiej.

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe