Sobota, 19.10.2019

Mieszkańcy skarżą się na dziwny fetor nad miastem. Czy mamy się czego obawiać?!

  • 19.06.2019, 13:05
  • redakcja
Mieszkańcy skarżą się na dziwny fetor nad miastem. Czy mamy się czego obawiać?!
Podziel się:
Oceń:
Dziś od godzin porannych mieszkańcy informują nas o dziwnym zapachu, który wyczuwalny jest na niemal całym obszarze Starogardu Gdańskiego.

Wśród zgłaszających pojawiło się wiele teorii. Niektórzy twierdzą, że zapach może pochodzić z pól rolnych, inny uważają, że mogło dojść do awarii w jednej z wielu fabryk w mieście.

Na nogi postawione zostały pogotowie gazowe, straż miejska oraz strażacy.
Jak udało nam się dowiedzieć, strażacy tylko raz interweniowali w związku z dziwnym zapachem.
– Zgłoszenie dotyczyło wydobywającego się prawdopodobnie gazy z kamienicy przy ulicy Paderewskiego. Nie było to jednak nic niebezpiecznego – mówi st. kpt. Karina Stankowska, rzecznik starogardzkiej straży. – Osobne działania na terenie miasta prowadziło również pogotowie gazowe. Nie było zgłoszenia o awarii w żadnej fabryce itp. Na pewno, gdyby coś się stało, wiedzielibyśmy o tym – uspokaja st. kpt. Karina Stankowska.

Obecnie nie wiadomo, jak może być przyczyna uciążliwego zapachu.

Przypomnijmy również, że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. dysponuje oddziałami straży chemicznej, która jest w stanie natychmiastowo zareagować w przypadku wystąpienia zagrożenia dla ludzkiego życia i środowiska.

_redakcja

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jankes
jankes 21.06.2019, 13:52
w staostwie pwiatowym istnieje wydzial srodowiska,pani z tego wydzialu potrafi zrzucac odpowiedzialnosc na innych,bo skoro tam sie dzwoni to odsyla do policji,strazy miejskiej jezeli mieszkaniec informuje odnosniezapachow niewiadomego pochodzenia,albo brak kompetencji,albo to taki temat zeurzednicy zwydzialu srodowiska sa zupelnie nieporadni.zapachy,smrody trwaja juz kilka lat ze strony dawnych zakladow naprawczych przyulicy traugutta.,do roboty trzeba sie wreszcie zabrac,wczesniej w radzie miasta byl radny kubkowski ico zrobil .... nic tylko poklepiwal i rekoma machal
ola
ola 22.06.2019, 16:51
po co nam takie dziadostwo w starostwie , żaden z nich pożytek , śmierdzące kolesie i lenie
Stop
Stop 21.06.2019, 10:02
Wszyscy wiedzą skąd ten smród a miejskie służby szukają po piwnicach( komedia). Oni nadal myślą, że przeciętny mieszkaniec STG to tępy baran.
Tylko kto podskoczy największej firmie w STG???
Grażka
Grażka 21.06.2019, 09:57
Ewidentny smród siarki po Januszowych pierdach, ale żeby od rana???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.06.2019, 08:01
Na Łapiszewie były zapachy prawie jak na Szadułkach wiec wydaje mi się, że smród był ze Starego lasu. Kto wie co oni na tej sortowni robią....
!
! 20.06.2019, 08:53
Pewnie w Starogardzie zorganizowali konwencję PiS.
Artur
Artur 20.06.2019, 08:01
Może to celuloza z Kwidzyna ,tam smierdzi tak samo prawie co dziennie
olga
olga 20.06.2019, 07:43
polpharma , to główny truciciel naszego miasta , robi to od lat !!!
mieszkaniec
mieszkaniec 23.06.2019, 08:03
szczerze tym razem nie oni
obserwator
obserwator 19.06.2019, 22:27
Polpharma, niczym bomba atomowa w środku miasta, nie wróży nic dobrego! Mam tylko nadzieję, że PIS nie zechce jej repolonizować, bo z ich "fachowcami" (patrz Janów, Michałów i wiele innych) ze Starogardu zostanie jedynie wielki lej!
mieszkaniec
mieszkaniec 23.06.2019, 08:05
polpharma to największy pracodawca Starogardu, kiedy padnie Starogard umrze razem z Nią..
Miki87
Miki87 19.06.2019, 21:44
Nienormalni i tyle ........jak se za***a to im smierdzi niech nie pala smieciami i do wc nie wzucaja maszynek i podpasek oraz obiadow do wc jak w naszym bloku parter ma przerabane ....
ka-ha
ka-ha 19.06.2019, 21:21
Ja bym dodała jeszcze sms food na zielonej (nieziemski smród), oraz polmos (kto wie co z tych kominów tam wylatuje)
tak myślę
tak myślę 19.06.2019, 20:39
Taki fetor pochodził kiedyś z oczyszczalni ścieków - w czasach kiedy nie obowiązywały stosowne przepisy, a także z Polpharmy - smrodzili zawsze o wczesnym poranku, tak jak dzisiaj
Igor
Igor 19.06.2019, 19:11
Taaa. Jasne. Gazy z piwnicy jednej z kamienic zasmrodzily całe miasto ? Smierdziało od froda na lubichowskiej az po kokoszkowy.
.
. 19.06.2019, 17:12
To spalarnia śmieci w Starym Lesie.
zdziwiony
zdziwiony 21.06.2019, 08:21
Pierwsze słyszę, żeby w Starym Lesie była jakaś spalarnia
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.06.2019, 16:52
Trzeba zapukać do Polpharmy, na bank to od nich ten smród. Nie pierwszy raz. A Straż Miejska szuka po ulicach, paranoja. Ściema. A my to wdychamy a ludzie padają jak kawki...
Lina555
Lina555 19.06.2019, 16:52
Myślałam, że ktoś studzienki kanalizacyjne czyści. Może to coś z oczyszczalnią ścieków!
M.
M. 19.06.2019, 16:31
Powiem wiecej.. W Kokoszkowach ten "przyjemny aromat" tez byl wyczuwalny
N.
N. 20.06.2019, 06:58
W Kokoszkowach śmierdzi zawsze. Od tej fermy z kurami.
srn
srn 19.06.2019, 13:29
Biedni nie wiedzą jak to jest że jedni wiedzą a inni nie
ross bawiony
ross bawiony 19.06.2019, 13:24
z jednej z wielu fabryk w mieście ... no faktycznie nasz starogard przemysłem stoi :)
ja
ja 19.06.2019, 13:32
jest wiele takich lubichowska, pelplinska itd......
WALI