Sobota, 19.10.2019

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 19.06.2019, 10:35
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Nieprawidłowości w inwestycjach
Czy miasto zapłaci dotkliwą karę?

W ostatnim czasie wokół niektórych starogardzkich inwestycji wychodzi na jaw wiele nieścisłości. Wynikają one z wielu czynników, najczęściej z niedopatrzeń lub z braku właściwego nadzoru nad realizowanym zadaniem. Po remoncie Rynku i Alei Wojska Polskiego nadszedł czas na Park Miejski. W nim również dopatrzono się nieprawidłowości. Z tego tytułu miasto może stracić aż 9 milionów złotych dofinansowania. Ponownie może ulec zmianie data otwarcia parku. Czy miastu grożą dotkliwe kary finansowe?!

 


Tragiczny wypadek w Piesienicy. Zginął 48-letni mężczyzna - W środę, 12 czerwca w Piesienicy doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia motoroweru z osobowym volkswagenem zginął 48-letni kierowca jednośladu. Czy długa trawa, ograniczająca dobrą widoczność,  mogła być przyczyną wypadku? Sprawę bada policja.

Zjechała na lewy pas i uderzyła w drzewo - Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na początku czerwca na drodze krajowej nr 22. Wskutek uderzenia w drzewo kierująca osobowym volkswagenem kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.  Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka Człuchowa była trzeźwa.

Akcja poszukiwawcza na jeziorze. Czy w Siwiałce doszło do tragedii?! - W nocy z 12 na 13 czerwca w Siwiałce grupa kąpiących się w jeziorze ludzi zauważyła pozostawione na plaży ubrania oraz niedopity alkohol. Wokół nie było zupełnie nikogo. Mieszkańcy Kociewia rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, myśląc, że właściciel rzeczy oddalił się lub utopił. Gdy poszukiwania nie przyniosły skutku, powiadomione zostały służby ratunkowe. Działania prowadzone były przez policjantów, strażaków oraz specjalną grupę wodno-nurkową z Gdańska. – Na razie nie wiadomo, czy doszło do tragedii – mówią policjanci.

Boże Ciało na Kociewiu - W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Święto to jest jednym z najbardziej uroczystych świąt katolickich. Obchodzone ku czci Najświętszego Sakramentu, około 60 dni po Wielkanocy. Tego dnia tłumy katolików wychodzą na ulicę i podążają za Jezusem w Hostii utajonym."

Anioły na płótnie - Już 21 czerwca w Muzeum Ziemi Kociewskiej odbędzie się jedyna w swoim rodzaju wystawa malarstwa olejnego z aniołami w roli głównej. Początek wernisażu zaplanowano na godzinę 17.00.

Koncert organowy Karola Mossakowskiego - W ostatnią niedzielę czerwca w godzinach 16-17 w kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Karola Mossakowskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dni Starogardu Gdańskiego - Dni Starogardu Gdańskiego zbliżają się wielkimi krokami. Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas od wielkich koncertów i wydarzeń z nimi związanych. W tym roku 28 i 29 czerwca bawić będziemy się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Na scenie wystapią gwiazdy wielkiego formatu takie jak: Lady Pank, Natalia Szroeder, LOONA, Marcin Spenner czy Capitan Jack. Nie możecie tego przegapić.

Piękna Wieś w Gminie Kaliska 2019 - 17 czerwca  w Urzędzie Gminy w Kaliskach podsumowano konkurs pn. „Piękna wieś w gminie Kaliska 2019” oraz „Piękna Wieś Pomorska 2019”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy konkursu, członkowie komisji konkursowej, a także wójt gminy Sławomir Janicki.

I Bieg o Puchar Wójta Gminy Zblewo - Prawie 100 biegaczy stanęło w minioną sobotę na starcie I Biegu o Puchar Wójta Gminy Zblewo. Imprezę zorganizowano nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole. W kategorii mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Mateusz Niemczy, a najszybsza kobieta okazała się Karolina Dubiella. Nagrody w biegu ufundował Artur Herold – wójt gminy Zblewo.

Żołnierze zawitają do Lubichowa -  Pokazy żołnierzy, wystawa pojazdu typu Hummer, strzelanie z tzw. ślepej amunicji oraz granaty i świece dymne - to tylko niektóre atrakcje Pokazu Militarnego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Lubichowie. Pokaz zorganizowany będzie w ramach XVII Rajdu Pieszego Szlakiem Żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK mjr. „Łupaszki”.

Srebrny medal Krystiana Krajnika - W sobotę, 1 czerwca piętnastu zawodników Klubu Karate „SHUTO” Starogard Gdański wzięło udział w turnieju Gokken Cup Żukowo w Karate Olimpijskim WKF. W szranki stanęło 253 zawodników z 16 klubów z Polski i Rosji.

Laser Run City Tour. W zawodach uczestniczyło 68 zawodników - W sobotę, 15 czerwca odbyła się pierwsza edycja Laser Run City Tour Starogard Gdański. W zawodach łączących bieganie i strzelanie z pistoletu laserowego wystartowało 68 zawodników. Najmłodsze z nich miały 9, a najstarsze blisko 60 lat. Tego dnia najważniejsza była jednak dobra zabawa.

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

killer
killer 24.06.2019, 15:21
Czy miasto zapłaci karę? Hmmm a to dobre pytanie, tyle tylko, że miasto to my mieszkańcy, a my niczego nie zepsuliśmy. Dlatego niech karę płaci ze swoich prezydent!!!! To on odpowiada za osoby mu podległe, a jeżeli sobie nie radzi to niech ............ .
ministrant
ministrant 24.06.2019, 08:52
kiedy się zbiera rada miasta , kiedy zrobią porządek z pedofilskim prałatem ??? ,już czas najwyższy !!!
pola
pola 25.06.2019, 13:25
ponoć siostry prałata jankowskiego chciały skarżyć gazetę wyborczą i michnika , ktoś coś wie ???
anzelm
anzelm 25.06.2019, 08:07
stop pedofilii i pedofilom , nie tylko z kk , kary powinny być sromotne i dla wszystkich przestępców !!!
obywatel
obywatel 22.06.2019, 11:02
Ci co wybrali obecna władzę miasta z wstydu powinni zamilknąć i to na długo !!! Bo to wasza wina że rynek jest totalną porażką , aleja tak samo i nie ma sensu chwalić się innymi nie trafionymi inwestycjami gdyż nie ma czym ! Park prawdopodobnie otwarty zostanie za 3 lata przed wyborami samorządowymi gdyż będzie to okazja do kampanii za miejska kasę.
Dodam że ja nie wybrałem tej władzy więc mam prawo do krytyki, i jestem apolityczny obywatel.
wilhelm
wilhelm 22.06.2019, 06:21
a co dalej ze świńskim , pedofilskim i konfidenckim prałatem , kiedy odbiorą mu honorowe obywatelstwo naszego miasta , fuj świński dziad w koloratce...
jola
jola 22.06.2019, 06:23
kolejna kasta zboczeńców kościelnych
leonid
leonid 21.06.2019, 21:57
platforma i koalicja europejska - NIE , NIE , NIE , nigdy więcej tego dziadostwa !!!
miki
miki 25.06.2019, 12:16
Jeszcze żaden platformers nie był w Starogardzie prezydentem z tego co pamiętam. Było SLD, Nasz Starogard jest teraz, a Głuch i Karbowski to nie wiem z czego byli.
wanda , co nie chciała niemca
wanda , co nie chciała niemca 25.06.2019, 13:13
i dobrze , żadnych przekręciarzy z peło , ich już nie ma , odeszli w polityczny niebyt , zostało tylko ich rozliczyć...
antyns
antyns 25.06.2019, 14:33
Ty pewnie Wanda chciałaś ruska bo wam chłopcy zawsze blisko było z edziem i tymi klimatami. Ale wasz czas się kończy.
olo
olo 21.06.2019, 19:38
starogardzianie wybierają : jeden muzyk, kacyk PZPR, drugi muzyk, dziwicie się że jest jak jest? starogardzianie głosujący w ten sposób zasłużyli na swój los
gosc
gosc 20.06.2019, 23:38
Halo Platforma już po wyborach. W samorządowych dostali lanie, do Europarlamentu jeszcze gorzej a Parlamentarne szkoda gadać. Wy się Platformo weśta do roboty a nie szczekacie w internecie.
tt
tt 21.06.2019, 11:08
aha czyli potwierdzasz że obecny prezydent jest z PIS ?
Tak myslałem jak kiedyś chciał się Antkowi podlizać z oddaniem obiektu po szkole.
Tylko nie odpisuj mi ze jestem z jakiejkolwiek partii - gdyż jestem bezpartyjny i tak jak pisałem za dobre będę chwalił a za złe krytykował.
bolo
bolo 24.06.2019, 15:35
Niejaki poseł pis Jach ze Stargardu pomógł ich drużynie koszykarszkiej pozyskać potężnego sponsora jakim jest PGE. Brawo. A co dla starogardu zrobił poseł PiS Jan Kilian (tylko mi tu nie pisać o Nojmanie bo szkoda czasu).
dama pik
dama pik 24.06.2019, 15:52
jeden i drugi , to mniej niż zero...
papuas
papuas 20.06.2019, 16:42
jaki może być prezydent z grajka ....? na niczym sie nie zna..
PO
PO 20.06.2019, 15:38
Najpierw napiszcie że pani Czyżewska z Gazety Kociewskiej biega dla TVN z mikrofonem a za kamerą radny Brzydki z PO. Ten artykuł śmierdzi polityką na kilometr.
hau hau
hau hau 20.06.2019, 16:45
O widzę apolityczne pieski szczekają. Znaczy coś jest na rzeczy. Czyżby były powody do nieudzielenia prezydentowi absolutorium?
dyki
dyki 24.06.2019, 15:36
A za co mu absolutorium udzielać? Proszę podać
kirkir
kirkir 25.06.2019, 15:07
Za nic, nie udzielać! Niech najpierw rozliczy te wszystkie sytuacje, o których pisze radio głos!
dziennikarz
dziennikarz 20.06.2019, 16:03
a fee , a bee - dziadostwo...
leoncjo
leoncjo 20.06.2019, 12:49
thusk z całą bandą POsrańców się zesrał i śmród na całą europę poprzez ich euroosłów się rozniósł...
egon
egon 20.06.2019, 16:35
Swińskie bydlaki
gość
gość 20.06.2019, 12:41
Ble ble ble. Przegrani w wyborach szczekają.
Jancio
Jancio 24.06.2019, 15:38
Nie przegrani w wyborach ciemniaku tylko mieszkańcy którzy nie mają zamiaru cierpieć przez brak kompetencji rządzących. I nie rozmydlaj tu ludziom oczu.
lonia
lonia 24.06.2019, 16:02
PO = DNO
jerzy z wieży
jerzy z wieży 25.06.2019, 07:52
gdzie jest ten szpec od ławeczek w blokach i zadaszenia targowiska z peło ??? , obiecywacze...
kicia
kicia 25.06.2019, 13:27
tatatarcza , papapała , kakakask -zomo blus...
mieszkaniec
mieszkaniec 20.06.2019, 11:44
Kolejna afera z włodarzami miasta.Coś mi się wydaje, że januszek może nie dotrwać do końca kadencji. jak już pis atakuje to jego dni są policzone i pewnie światło dzienne ujrzą kolejne ciekawe afery
obywatel
obywatel 20.06.2019, 10:40
Moja rada taka by obecna władza już nie brała się za jakiekolwiek inwestycje ! Bo jak na razie obecny prezydento - burmistrz nie potrafi dopilnować by inwestycja została zrobiona w terminie i by była prawidłowo wykonana , ja wiem że nie zna si ę na tym lecz powinien zatrudniać fachowców którzy się na tym znają i by tego dopilnowali !!!!
Po raz kolejny pytam jakie kary są przewidziane dla wykonawcy przebudowy parku za nie dotrzymanie terminu ????
mk
mk 19.06.2019, 23:27
znowu zrobią festyn dadzą kiełbasę i browara i Januszek będzie git. A tak poważnie to jest jakaś tragedia nie ma inwestycji bez afery brak jakiegokolwiek profesjonalizmu i poważnego podejścia do tematu. ta władza to nie kabaret to totalne dyletanctwo. drugi rok park nie dostępny dla mieszkańców ale pseudo park nowe oblicze ma się dobrze. nie potrafią nawet placu zabaw dla dzieci w przedszkolu zrobić. ZA CO ONI BIORĄ GRUBĄ KASĘ???????
Smrodzimir
Smrodzimir 19.06.2019, 18:20
Na scenie wystąpią gwiazdy wielkiego formatu takie jak: Lady Pank, Szroeder, LOONA, Spenner czy Capitan Jack.
A gdzie chociaż jedna polska nazwa czy nazwisko?
Np: SŁAWOMIR!
jajek
jajek 19.06.2019, 13:14
Starogard Gd. nie ma niestety szczęścia do Prezydentów. Każdy narobił długów, a Januszek chyba zajmnie I miejsce w zadłużaniu i betonowaniu maista. RYnek pożal się Bożę. Same słupki i beton. Dworzec .. jeszcze gorzej. Aleja Wojska - beton. I Prezydent też beton...
Jajco
Jajco 19.06.2019, 18:22
Przecież mieszkańcy sami go wybrali, to co się spinasz gościu?
obywatel
obywatel 19.06.2019, 19:56
wybrali go ci co im pasuje taki stan miasta a raczej korzyści płynące z tej władzy. Wśród moich znajomych są tez tacy którzy głosowali za i ja ich rozumie bo po co miała przyjść nowa miotła która zrobiłaby porządek skoro im tak jest bardzo dobrze !
lolipop
lolipop 19.06.2019, 15:46
Ptaszki ćwierkają, że na rynku podobno nie będzie w tym roku parasolek. Czy ktoś jest zorientowany w tej sprawie i rzuci na nią trochę światła?
be
be 20.06.2019, 00:20
Nie bedzie, bo nikt nie był zainteresowany i nie wpłynęła żadna oferta.
tt
tt 19.06.2019, 11:53
Grunt że władza miasta dobrze się bawi otwierając nie zakończone inwestycje . A co tam co i jak jest robione . Taką władzę ma miasteczko Starogard ...
gosc
gosc 19.06.2019, 13:11
A aleja? Tam jest gorzej jak bylo> mozna sie przewrócić
kriskros
kriskros 19.06.2019, 15:43
To po co tą władzę wybraliście? Jak to się kiedyś mówiło mata co chceta. Zobaczymy co panowie Janusz i Maciej będą mieli w tym temacie do powiedzenia. Nie ma tego z czerska to król i książe są nadzy.
tt
tt 19.06.2019, 15:52
ja tej władzy nie wybierałem ! Dlatego tak jak wcześniej pisałem za dobre będę chwalił a za złe krytykował. Jak na razie tylko krytyka jest możliwa !

Pozostałe