Sobota, 19.10.2019

FOTO: Kolejna doba poszukiwań na jeziorze w Siwiałce! Na miejscu pracują policjanci i strażacy z łodziami

  • 14.06.2019, 12:20
  • redakcja
FOTO: Kolejna doba poszukiwań na jeziorze w Siwiałce! Na miejscu pracują policjanci i strażacy z łodziami OSP Starogard Gd. Zdjęcia przedstawiają pierwszą dobę poszukiwań.
Podziel się:
Oceń:
Dziś na zbiorniku wodnym wznowione zostały poszukiwania osoby, która potencjalnie mogła zaginąć. Przypomnijmy, że na brzegu pozostawione zostały ubrania i niedopity alkohol. Wokół nie było zupełnie nikogo. Mieszkańcy Kociewia, którzy zainteresowali się tym faktem, rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, myśląc, że właściciel rzeczy oddalił się lub utopił. Gdy poszukiwania nie przyniosły skutku, powiadomione zostały służby ratunkowe. Dziś rozpoczęła się druga doba poszukiwań.

Jezioro jest bardzo zdradliwe i głębokie, parę metrów od brzegu nie ma się już gruntu. Kąpaliśmy się z kumplami 40 minut. Była cisza. Byliśmy sami. Wieczorem, gdzie na plaży jest już ciemno, nie ma szans na zauważenie czegokolwiek. Ja znalazłem te ciuchy przypadkiem, bo byłem rowerem. Zaświeciłem przed siebie lampką od roweru i zobaczyłem, że coś leży. Od razu podeszliśmy ze znajomymi zobaczyć co to jest. Nie było żadnych dokumentów, tylko spodenki, klapki, koszulka i pół piwa rzemieślniczego – relacjonuje nam Igor Paździerski, świadek całego zdarzenia. - Od razu nasunęło się nam na myśl, że nie jest to nikt z naszej miejscowości, bo u nas w sklepie nie ma takiego piwa. Bezzwłocznie weszliśmy do wody i od razu zaczęliśmy poszukiwania - bez skutku. Wezwaliśmy pomoc. Po 20 minutach na miejscu pojawiły się służby. Pomyśleliśmy, że może być to ktoś z Letniska. Do Siwialki przyjeżdża bardzo dużo ludzi, ale po niektórych widać brak odpowiedzialności, czego niestety skutkiem może być śmierć – dodaje.

Obecnie na miejscu pracuje kilka jednostek straży pożarnej oraz policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.
– Jest to dalszy ciąg czynności, które prowadzone były w dniu wczorajszym. Jest to prewencyjne przeszukiwanie terenu. Obecnie mamy tylko odnalezione rzeczy, lecz nie wiadomo do kogo należą. Nie mamy też żadnych zgłoszeń o utonięciach oraz zaginięciach. Na chwilę obecną sprawdzamy wszystkie wątki i informacje – mówi rzecznik starogardzkiej policji asp. sztab. Marcin Kunka.
- Na miejscu kontynuowane są poszukiwania z lądu i wody. W Siwiałce pracują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecnie ciężko mówić o efektach ich pracy - dodaje st. kpt. Karina Stankowska ze starogardzkiej straży.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pat
Pat 22.06.2019, 15:09
Coś wiadomo?
tomtom
tomtom 16.06.2019, 12:19
I coś już wiadomo w tej sprawie?
amber-gold
amber-gold 15.06.2019, 20:45
to nie thusk chlał nad jeziorem ?
ferajna
ferajna 16.06.2019, 10:42
był z timermansem i angelą , a juncker donosił piwo
.
. 15.06.2019, 23:09
Nie.
Jarosław w czapeczce i pelerynce łowił ryby.

Pozostałe