UWAGA: Napad w kościele! Sprawca zaatakował kobietę! Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia (FILM)

  • 10.06.2019, 11:29
  • redakcja
UWAGA: Napad w kościele! Sprawca zaatakował kobietę! Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia (FILM)

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który obrabował przebywającą w kościele kobietę. Sprawca obezwładnił swoją ofiarę i zerwał z szyi złote łańcuszki o łącznej wartości 2 tys. zł. Jak ustalili śledczy mężczyzna, ukradł również z kościoła 2 pozłacane lichtarze. Jeszcze tego samego dnia przestępca trafił do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze odzyskali zrabowane łańcuszki. Teraz 31-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.

W piątek 7 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym ze starogardzkich kościołów. Jak wstępnie ustalili mundurowi sprawca zaatakował od tyłu siedzącą samotnie w ławce kobietę. Dusząc swoją ofiarę, napastnik zerwał z szyi warte blisko 2 tys. zł łańcuszki, a następnie wybiegł z kościoła. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant ustalił wstępne okoliczności tego zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Informacje te natychmiast przekazał do mundurowych pracujących w terenie.


Już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia, funkcjonariusze patrolujący starogardzkie ulice zauważyli mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mieszkaniec gminy Pelplin został zatrzymany i trafił do miejscowej komendy. Jak ustalili śledczy, zatrzymany 31-latek chwilę wcześniej ukradł również z kościoła 2 pozłacane lichtarze. Interweniujący w tej sprawie kryminalni odzyskali zrabowane łańcuszki. Sprawca pozostawił je w jednym z miejscowych lombardów.


Dzisiaj mężczyzna stanie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat więzienia.
  

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sesesese
sesesese 10.06.2019, 23:02
napastnik zerwał z szyi warte blisko 2 tys. zł łańcuszki. To te biedne emerytki... A może to znowu ten słynny Darek co już z papieżem zabłysnął ? :D
Karolina
Karolina 11.06.2019, 22:03
No tak, co tam bandzior, lepiej zjechać kobietę. Jej kasa i może sobie za nią kupić co chce. A w sumie to gdzie napisali, że to emerytka? Może to ciężko pracująca kobieta.
heniek
heniek 10.06.2019, 16:27
Może to jeden z tych pracowitych, którzy przyjeżdżają do nas i ciężko pracują?.Żeby napadać, dusić i rabować w kościele to gorzej niż dno !!!!.

Pozostałe